Skocz do zawartości

Deski heblowane najlepiej z drewna jesion z "pierdolnikiem"


Recommended Posts

Cześć, może ktoś na forum zajmuje się takimi rzeczami albo zna jakąś firmę (która jeszcze mi to wyśle) w PL i mi pomoże a mianowicie poszukuję desek z pierdolniki em (nie wiem jak się to fachowo nazywa (frez/ flis?)

rs3kR3T.png

 

Najbardziej by mnie interesował jesion ale jest szansa, że inne drewno też mnie zainteresuje. 

 

Będę potrzebował:

2 deski długie na 70cm z tym "pierdolnikiem"

1x deska długa na 200cm z tym "pierdolnikiem"

1x deska długa na 200 cm bez pierdolnika ale niższa o wysokość "pierdolnika" 

 

Jeżeli ktoś ma jakieś info kto się tym zajmuje itd to proszę o info. Na OLX przepytałem parę firm  i lipa nikt się takimi rzeczami nie zajmuje.

deski.png

Link to post
Share on other sites

Masz to fatalnie zwymiarowane. Niestety konsekwencje braku ZPT w szkołach są nieubłagane.

 

Mylisz wysokość z szerokością, później piszesz o grubości. O wcięciu (felc) piszesz jako pierdolniku bez informacji jaki ma być głęboki. 

Podejrzewam, że to był główny powód dla którego nikogo nie znalazłeś kto by chciał się tego podjąć.

https://zpe.gov.pl/a/rysunek-techniczny---zasady-wymiarowania/DeQvmxrJ0

Wcięcie możesz wykonać sam piłą ręczną do drewna. Dla niewprawnych są piły z prowadnicą, żeby nie przekosić krawędzi

 

 

Poza tym brakuje informacji czy deska ma być heblowana, domyślam się, że tak.

Jeśli będzie pełniła funkcję jakiegoś blatu krawędzie powinny być sfazowane. Można to zeszlifować papierem ściernym owiniętym wokół prostego twardego materiału (w sklepach budowlanych są specjalne kostki), szlifierką taśmową lub frezarką ręczną

Czy deska ma być jakos zabezpieczona przed warunkami zewnętrznymi

 

Frez to narzędzie. 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Frez

Potocznie nazywa się też tak powierzchnie po procesie obróbki frezem. Taka powierzchnia może mieć rozmaity kształt w zależności od kształtu narzędzia i jego sposobu prowadzenia

 

Jeśli chcesz zrobić coś ciekawego z drewnem taki projekt to najlepszy początek. 

Deski możesz kupić w tartaku. 

 

Jeśli zdecydowanie wolisz, żeby ktoś to wykonał to przede wszystkim musisz zrobić porządny rysunek. Nikt kto profesjonalnie się zajmuję taka robotą nie będzie tracił czasu i nerwów na rozszyfrowaniu o co Ci chodzi. 

 

Jeśli to ma być zrobione bez twojej fizycznej i umysłowej ingerencji to pozostaje Ci żmudne szukanie firmy chwilowo bez zleceń (teraz pewnie nie ma takich) zajmujących się produkcją mebli na wymiar lub schodów drewnianych.

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...