Skocz do zawartości

Monitor 1080p 144 Hz pomocy w wyborze!


Recommended Posts

prośba o pomoc w wyborze monitora, im więcej czytam tym jestem głupszy. Wymagania:
-24 cale
-1080p
-144 Hz (ale nada się wszystko między 120 a powiedzmy 180)
-płaski - zakrzywione całkowicie odpadają
-budżet bez znaczenia, (z tego co widzę najdroższe o takich parametrach kosztują 1300-1500, mogę tyle dać jeśli faktycznie warto)
-przeznaczenie: gry i multimedia
-matryca IPS lub VA - tu chyba nie ma znaczenia
Widzę że teraz są polecane głównie IPS, ja nie jestem pro gamerem, przez ostatnie 8 lat siedziałem na VA (BenQ GW 2460) i jakieś ghostingi i wolniejszy czas reakcji - nie zauważyłem żeby mi to przeszkadzało, nawet w grach FPS, Generalnie z tego monitora jestem bardzo zadowolony i tylko brak wysokiego odświeżania pcha mnie do zmiany. Zastanawiam się czy nie pójść w Samsung Odyssey G3 bo to chyba jedyny płaski VA godny uwagi dostępny na rynku. Jak wspomniałem niedoskonałości VA mi nie przeszkadzają (na monitorze też czasem jakiś film poleci), natomiast nie miałem styczności z monitorem IPS i boję się że bardziej mi będą przeszkadzały rzeczy typu backlight bleeding, ips glow, niższy kontrast i słaba czerń, co o tym myślicie?
Zebrałem najczęściej polecane monitory, prośba o poradę który wybór najlepszy:
AOC 24G2U - najczęściej polecany ale już słabo dostępny i teraz loteria jaki panel się dostaje więc raczej odpada
MSI Optix G241 - chyba ten sam panel Pandy, różnie z dostępnością
MSI Optix G242 - następca powyższego, ma inny panel?
MSI Optix MAG245R - nie znalazłem nic na jego temat, nie wiem jak z dostępnością
iiyama G-Master G2470HSU - wąski gamut
Gigabyte G24F - według recenzji fajny, faworyt na ten moment?
ViewSonic XG2405 - ciężko coś znaleźć na jego temat i chyba słabo z dostępnością
Samsung Odyssey G3 - jedyny płaski VA
HP X24ih, jakiś Philips, jakieś LG - chyba odpadają
Dużo modeli Acer i Asus - mało testów na necie
Aha i prośba żeby nie pisać bierz 27 4K, 24 to muzeum, potrzebuję konkretnie 24 i kropka

Edytowane przez mrk46_23
Link to post
Share on other sites

ja też miałem jakiś czas temu taki dylemat, tyle teraz tych elektro śmieci naprodukowali... trudno jest znaleźć porządny, dobry produkt. więc ja osobiście polecam Acer Predator 24,5", ma odświeżanie 144hz, efekt HDR 400, funkcję Gsync, matrycę IPS, a czas reakcji też jest całkiem niezły, bo 0,9sec. Ja go sobie kupiłem i nie żałuję, jest boski, kocham go <3

Acer Predator XB253QGPBMIIPRZX czarny HDR400 - Monitory LED 24" (23,5"-26,4") - Sklep komputerowy - x-kom.pl

może lepiej poczekać na promocję, mi się udało wychaczyć go za 1100zł :P

Link to post
Share on other sites
56 minut temu, mrk46_23 napisał:

jak mi zasponsorujesz sprzęt który pociągnie najbardziej wymagające gry na ultra, rtx 165 Hz 1440p to z przyjemnością :) póki co zostanę przy 1080p 24

 

A po co Ci ultra 1440p? Przy tej rozdzielczości spokojnie możesz zrezygnować z wszelkiego wygładzania, bo grafika i tak jest mocno szczegółowa. 

 

1080p przy 27 calach to jakieś nieporozumienie.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, WPRD700 napisał:

 

A po co Ci ultra 1440p? Przy tej rozdzielczości spokojnie możesz zrezygnować z wszelkiego wygładzania, bo grafika i tak jest mocno szczegółowa. 

 

1080p przy 27 calach to jakieś nieporozumienie.

No właśnie, jak dana gra jest kanciasta, to przy takiej szczegółowości będzie bardziej widać tą kanciastość! :D

Oczywiście żartuję, btw, według danych ze steam database, znaczna większość użytkowników, 67%, wciąż korzysta z FHD. Dopiero 8,5% używa 2k, a potem zaledzwie 2% używa 4k. Tak więc nie sądzę żeby był sens się przesiadać na 2k skoro nie ma takich potrzeb na rynku. Gdyby były to by się ludzie przesiadali ;p

Przechwytywanie.JPG

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Adrian6969 napisał:

No właśnie, jak dana gra jest kanciasta, to przy takiej szczegółowości będzie bardziej widać tą kanciastość! :D

No ale przecież to prawda, sprawdź sobie po ile chodzą sprawne monitory CRT, do retro nie ma nic lepszego ;) 

38 minut temu, Adrian6969 napisał:

według danych ze steam database, znaczna większość użytkowników, 67%, wciąż korzysta z FHD. Dopiero 8,5% używa 2k, a potem zaledzwie 2% używa 4k. Tak więc nie sądzę żeby był sens się przesiadać na 2k skoro nie ma takich potrzeb na rynku. Gdyby były to by się ludzie przesiadali ;p

Średni wiek samochodu w PL to 20 lat, tak więc nie sądzę że jest sens kupowania nowych samochodów z salonu. Gdyby tak było to by ludzie brali auta z salonu zamiast jeździć 20-letnimi gruzami ;) 

 

A tak serio to przesiadłem się rok temu z 23" 1080p 60fps na 27" 1440p 144hz i postęp jest pod każdym względem. No tylko dobrze mieć jeszcze kartę która to napędzi, a OP mimo że się rozpisał w pierwszym poście to takiej absolutnie podstawowej informacji nie widzę. Jeśli ma być 24" koniecznie to 1080p oczywiście wystarczy.

 

Link to post
Share on other sites

dziękuję za porady, ale prośba żeby wrócić do meritum, bo żadna odpowiedź nie była w temacie. Zapytałem o to  który monitor z wyszczególnionych będzie najlepszy, a nie o rozwodzenie się nad tym co mi jest potrzebne a co nie, serio sam wiem lepiej co chcę i potrzebuję. Nie napisałem jaką mam kartę bo kompa też dopiero będę kupował, (w moim 8-letnim padła karta, będę już cały wymieniał). Na pewno nie kupię karty która pociągnie 1440p w 144 Hz bo cena jest już powyżej mojej granicy akceptacji na tą rozrywkę. Lubię fajerwerki graficzne dlatego chcę coś co pociągnie i ray tracing i ultra detale i te grubo ponad 100 Hz, jeszcze wyższa rozdzielczość do tego jest już powyżej granicy bólu kieszeni bo za samą kartę trzeba już dołożyć kilka kolejnych tysięcy :)

13 godzin temu, lukasz272015 napisał:

Jako stary wyga na 1080p 24 cale polecę ci 27 cali monitor i 1440p 165Hz 1ms ips https://www.ceneo.pl/106153763;0280-0.htm uwież mi że nawet oglądanie filmów sprawi ci więcej radości niż przy 24 calach.

no dzięki, świetna rada, a jeszcze więcej radości mi sprawi na 4K na 32 calach, ale nie o to pytałem ;)

 

12 godzin temu, lukasz272015 napisał:

rtx 3070 - 3080 rx 6700 xt tymi kartami się zainsteresuj, ewentualnie 3060ti jeszcze, nie idz w tę samą rozdzielczość, bo to strata kasy jest, sam siedziałem na 1080p 8 lat i zmieniłem na 1440p.

dzięki, też świetna rada, ale pytałem o monitor 1080p nie o kartę;) 

 

12 godzin temu, WPRD700 napisał:

 

A po co Ci ultra 1440p? Przy tej rozdzielczości spokojnie możesz zrezygnować z wszelkiego wygładzania, bo grafika i tak jest mocno szczegółowa. 

 

1080p przy 27 calach to jakieś nieporozumienie.

tu już w ogóle nie wiem o co chodzi, i na co odpowiadasz. Ja pisałem o ultra przy 1080p a nie 1440p, pisałem też o 1080p przy 24 calach a nie 27

 

tak więc prośba o poradę w oryginalnym temacie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...