Skocz do zawartości

Laptop do gier 5-5,5tyś.


Recommended Posts

Cześć, z racji, że mój aktualny komputer szlag trafił, a sytuacja z kartami wygląda jak wygląda (nie mam za bardzo czasu by czekać i szukać po stronach aktualnie dostępnych) zdecydowałem się na zakup laptopa, do którego po prostu podłączę monitor. Budżet to około 5-5,5 tyś, 6 tyś wolałbym nie przekraczać, oczywiście licząc już z systemem, a sam komputer będzie mi służył głównie do gier.
Myślałem, że sam ogarnę temat, w końcu wydaje się to łatwiejsze niż składanie komputera, ale powstało w mojej głowie tylko więcej pytań. 
Jak wyżej wspomniałem, komputer do gier, będę do niego podłączał monitor 24,5 cala 144hz 1920x1080. Ekran w laptopie może być najsłabszy jaki się da, w zasadzie będzie służył tylko jako drugi monitor do oglądania czegoś w tle. Zastanawiałem się nad ramem, bo 32 gb jest droższe od 16 o jakieś 400zł i zastanawiam się czy jest sens. Czy 16gb wystarczy mi by zagrać w jakieś nowsze tytuły, z jakimś odpalonym yt/twitchem w tle na drugim ekranie? Dysk szczerze wolałbym 1tb natomiast no wydajność>miejsce.

Link to post
Share on other sites

Bierz Lenovo Legion 5, z 6-ścio rdzeniowym prockiem Ryzen 5 5600H i grafą RTX 3060, dysk też powinien się znaleźć 1TB. Jest to jeden z najbardziej (jeśli nie najbardziej) opłacalnym laptopem, powinien się utrzymywać w okolicy 5-6k zł. Ja bym go kupił gdyby nie to że mam jeszcze jego poprzednika ;) Ale jak się wysypie to na pewno kupię jego nową wersję. 16 GB RAM powinno wystarczyć do wszystkiego, no chyba że jesteś grafikiem komputerowym, to wtedy można pomyśleć o 32, ale raczej 16 wystarczy, ja sam mam tyle, mi wystarczy do wszystkiego, mało gier wykorzystuje nawet 12GB. 

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Chmurek napisał:

Hmm.. a lapek, który też jest w granicach 5-6 tyś z 5800H procesorem, nie będzie lepszy? Taki akurat znalazłem https://www.x-kom.pl/p/640164-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-16gb-1tb-win10-rtx3060-120hz.html

Całkiem fajne rozwiązanie. Do tego masz już w nim W10 więc gotowy do odpalenia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...