Skocz do zawartości

Godny następca Samsung C32HG70QQUX [GRY, praca z tekstem i grafiką]


Recommended Posts

Witam,

 

Poszukuje powoli nowego monitora który zastąpi mojego Samsunga C32hg70 który niestety się psuje, jest fabrycznie skopany :(

Szukam czegoś z odświeżaniem minimum 120Hz i  matrycą  minimum 32' oraz jeszcze nie w zabójczej cenie. Kolejny wymóg musi być VESA do wieszania monitora

Monitor używany będzie głównie do gier, często CS-Go. Do pracy codziennej oraz do pracy z grafiką (pół-profesionalnie) godząc się na reprodukcję kolorów typowo pod gameing.

 

Wiem że tutaj na forum nie brakuje ludzi którzy na obrazie i monitorach znają się po prostu perfekcyjnie, zastanawiam się nad Huawei MateView GT jest do nabycia za 2000zł z zegarkiem GT2 Pro... Czy to wybór dobry biorąc pod uwagę byłego Q-leda od samsunga? 

 

 

Link to post
Share on other sites

Matryce VA lubią smużyć, a mam wrażenie, że najmocniejszą stroną tego monitora to soundbar i ledowy pasek. Nigdzie nie mogę się dogrzebać to nieopłaconych recenzji tego monitora - we wszystkich które obejrzałem, brakuje testu UFO.
Od dłuższego czasu pośród monitorów 21:9 króluje iiyama GB3466WQSU. Tutaj ghosting jest zauważalny, ale na akceptowalnym poziomie. Do reszty też nie można się przyczepić; przyzwoity kontrast, dobra jasność maksymalna i 100%sRGB.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Przesiadałem się nie dawno z wersji 27 calowej twojego monitora. Po zorientowaniu się na rynku wybór ostatecznie padł na odyssey g7 i jestem bardzo zadowolony. Różnica w obrazie szczególnie z hdr bardzo duża. Mnie zakrzywienie 1000r w ogóle nie przeszkadza przy graniu tego nie widać. Ostrość obrazu dzięki 240hz jest niesamowita. Przede wszystkim przy wyborze następcy zwróć uwagę na parametry chg70. Szeroki zakres tonalny i Vesa hdr 600 jest Zadko spotykane w tej półce cenowej i kupuj coś bez tych parametrów możesz być rozczarowany. Ja z tego powodu nie zdecydowałem się na 21:9.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Popieram, pod Csgo nie ma lepszego monitura moim zdaniem niż Odyssey G7 (wypalające oczy TN totalnie nie biorę pod uwagę, szczególnie gdy cokolwiek z grafiką chcesz jeszcze robić). Miałem G7, mam G9 i mogę te VA polecić z czystym sercem. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Boje się samsungów, po swoim i wygooglowaniu innych licznych problemów z samsungami trudno mi uwierzyć ponownie producentowi na słowo. Chyba że gdzieś znajdę z minimum 3 letnią gwarancją. Moja sztuka psuć się zaczęła po dwóch latach z czego po roku u mnie. I sypie się sporo... są dziwne refleksy na skraju np. ciemnych okien windows na jasnym tle. Jest mega smużenie co mi akurat nie przeszkadza aż tak bardzo. Są przebicia na porcie DP, i najgorsze zanim monitor się nagrzeje widać efekty jakby matryca była zbita ...

 

Loki1997 - Racja Huawei pompuje sporą kasę pod marketing, z jednej strony fajnie bo można zgarnąć np. zegarek a z drugiej... półobiektywne recenzje które są zmorą dzisiejszego internetu

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

Ja swoją sztukę użytkowałem 2.5 roku. Wymieniłem tylko dlatego że podczas nagłej burzy rozczelnione okno uderzyło w monitor i rozbiło matrycę. Przez te 2.5 roku zero problemów z monitorem. Na początku lubil świrować ale aktualicje softu rozwiązały wszystkie problemy wieku dziecięcego. Monitor kupilem nowy. Zresztą to nie mój jedyny sprzęt Samsunga. Tv użytkuje już 9 lat i też problemów nie ma. Mam też lodówkę i telefon i jak narazie odpukać wszystko git.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, lucas-7 napisał:

Ja swoją sztukę użytkowałem 2.5 roku. Wymieniłem tylko dlatego że podczas nagłej burzy rozczelnione okno uderzyło w monitor i rozbiło matrycę. Przez te 2.5 roku zero problemów z monitorem. Na początku lubil świrować ale aktualicje softu rozwiązały wszystkie problemy wieku dziecięcego. Monitor kupilem nowy. Zresztą to nie mój jedyny sprzęt Samsunga. Tv użytkuje już 9 lat i też problemów nie ma. Mam też lodówkę i telefon i jak narazie odpukać wszystko git.

 

Robię offtop ale jestem/byłem przywiązany do marki samsung

 

Samsung w mych oczach ostatnio wiele traci... od note 3 zmieniam telefony tylko na nowsze i problemów zero. Ale piekarnik dualcook od samsunga to porażka. Potrafi się włączać sam w losowym momencie i trzeba go restartować z gniazdka bo świruje, lodówka side by side niby ok ale często jest głośniejsza niż boening startujący z Okęcia. Normalnie pracuje jak traktor i trzeba do niej podejść, otworzyć drzwi i zamknąć... po tym jest znowu cisza. Pralka miała swoje ale... na szczęście działa świetnie

 

Podsumowując moje samsungi 

S20 Ultra - rozczarowałem się strasznie (aparat to błąd na błędzie)

Note20 Ultra - działa bez błędów

Lodówka - mieszane odczucia, głośna, półki z bardzo kruchego i łamliwego tworzywa (boczne)

Piekarnik - Dno!

Monitor - Dno

Pralka - OK

 

3 minuty temu, Loki1997 napisał:

Ale kwiatki :o
Masz pewność, że grafa sprawna?

 

 

Widzisz uważam że na tym forum warto choć podstawy zweryfikować i podłączyć komputer pod inny wyświetlacz :) nie nie jest to karta graficzna (mam dwa monitory podpięte) Zresztą podpinałem również PS4 pod ten monitor i jest to samo... w sieci między innymi na reddit jest temat o tej przypadłości samsungów qled

 

Link to post
Share on other sites

Popatrzyłem ochoczo na model 34' ale występuje tylko w wersji g5 która widzę że nie jest już ani tak jasna ani z paletą kolorów ograniczoną względem g7

 

Czy g7 ma obsługę palety 10bitowej? czy dalej jest to 8 bit?

W moim niby mam obsługę 10 bitów co niczego nie zmienia niestety...

Link to post
Share on other sites

G5 to raczej omija się szerokim łukiem, bo smuży jak jasna cholera. Ten panel VA jest wyjątkowy słaby, tym bardziej że sam monitor nie jest tani.

Z tego co na szybko udało mi się przeczytać to G7 obsługuje paletę 10-bitową. Mowa o panelu 240Hz, chociaż nie wiem, czy do G7 był pakowany jakiś inny.
 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Też szukałem ostatnio podobnego monitora. Wymagania miałem podobne; 34 cale, 144hz i matryca VA.
Po przeczytaniu połowy internetu wybór padł na tą iiyamę -> https://www.komputronik.pl/product/692541/iiyama-g-master-gb3466wqsu-b1.html

Używam na razie 4 dni, ale jestem bardzo zadowolony. Fabryczna kalibracja nie jest taka zła, HDR w grach daje radę (400nitów), kolory żywe, czerń w końcu naprawdę czarna (przesiadka z IPS). Szczerze polecam  
Hdr przy 16,7 mln kolorów? Hmm. Hdr to nie tylko jasność to też szeroki gamut.
Link to post
Share on other sites
W dniu 11.08.2021 o 12:50, worm napisał:

Znaczy się, zaczyna grzać sam z siebie? Dobrze rozumiem? 

niestety tak, i jak w porę nie zaobserwujesz że się tak dzieję to rachunek za prąd wzrasta dość drastycznie (na szczęście zdarzyło się to kilkukrotnie) no i trudno udowodnić to w serwisie przy reklamacji...

Link to post
Share on other sites
niestety tak, i jak w porę nie zaobserwujesz że się tak dzieję to rachunek za prąd wzrasta dość drastycznie (na szczęście zdarzyło się to kilkukrotnie) no i trudno udowodnić to w serwisie przy reklamacji...
A to ciekawe jest co piszesz. Może to też się dziad przy wyłączonym monitorze?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...