Skocz do zawartości

Ryzen 5 3600 czy Ryzen 7 3700x ewentualnie i5 11400F


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez tokacz,

Recommended Posts

  • Siara77 zmienił tytuł na Ryzen 5 3600 czy Ryzen 7 3700x ewentualnie i5 11400F

Chciałbym się zmieścić w 1000 zł za procesor ... bo resztę mam już wybrane, oprócz płyty do Intela ( wybrać MSI Z490-A PRO ATX czy MSI B560M_PRO-VDH ? ) bo cały czas myślałem jednak nad ryzenem 

Edytowane przez Siara77
Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś jaki masz RAM a ta płyta ma niski tryb obsługiwanych pamięci.

Wpisz kod festiwal i kup za 579zł :

https://www.x-kom.pl/p/655229-plyta-glowna-socket-1200-msi-mag-b560-torpedo.html

-oraz dostaniesz kod do World of Tanks PC

 

Procesor kupiłbym 8 rdzeni - 16 wątków np 10700F czy 10700K za 1000zł (używane) jeśli ma być ze sklepu to 11400f też ok.

 

Możesz użyć tego samego kodu festiwal na i5-11600K za 1000zł

https://www.x-kom.pl/p/626721-procesory-intel-core-i5-intel-core-i5-11600k.html

Edytowane przez Tiamina
Link to post
Share on other sites

Podsumowując: i5-11600K + MSI MAG B560 TORPEDO to będzie ok...

Tylko czy ma to sens bo na tej płycie procka nie mogę podkręcać chyba... No i muszę dokupić chłodzenie bo w nie ma....

Edytowane przez Siara77
Link to post
Share on other sites
Teraz, Siara77 napisał:

Tylko czy ma to sens bo na tej płycie procka nie mogę podkręcać chyba... No i muszę dokupić chłodzenie bo w nie ma....

Zdecydowanie bez sensu. Jeżeli nie potrzebujesz zintegrowanej grafiki to kup 11400F.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Siara77 napisał:

Podsumowując: i5-11600K + MSI MAG B560 TORPEDO to będzie ok...

Tylko czy ma to sens bo na tej płycie procka nie mogę podkręcać chyba... No i muszę dokupić chłodzenie bo w nie ma....

Sens jest wtedy jak zależy ci na zintegrowanej grafice a uwierz,że nie jednemu się przydało i uratowało beznadziejną sytuację np uszkodzenie karty graficznej,przeczekanie beznadziejnego czasu jaki jest w tej chwili itp losowe zdarzenia.Również sens jest wtedy gdy wiesz,że będziesz podkręcał procesor (K).

Jeżeli na powyższym ci nie zależy to 11400f jest wyborem trafionym.

Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...