Skocz do zawartości

Intel 7700k nie podkreca sie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gad5g,

Recommended Posts

Witam.

Posiadam następujący zestaw 

Asus maximus IX formula

I7 7700k

Ramy 3000mhz ddr4

Gtx 1660

Zasilacz 450w.

 

Problem-

Po ustawieniu w biosie zegarów na 4.9/4.8 na profilu xmp(jak I każdym innym) zegary na cpuiz dalej pokazuja że pracują na 4.1, nawet gdy odpale gre nie przekraczają 4.1.

 

Robiłem już reset biosu aktualizowalem do uefi, wszystkie sterowniki najnowsze, bawiłem się wiele godzin biosem, nic nie działa... jakieś sugestie co poradzić? Będę bardzo wdzięczny!

Link to post
Share on other sites

Na pewno mam 7700k, sam go wkladalem do slota, zasilacz jest z corshair, swoje lata już ma, wcześniej miałem 4690k na innej płycie głównej I na tym samym zasilaczu wszystko było dobrze (procesor kręcił sie)

Edytowane przez Gad5g
Link to post
Share on other sites

Jeśli 4690k reagował na OC a przy 7700K nie ma żadnej reakcji to prawdopodobne że procesor uległ uszkodzeniu,może nie całkowitemu ale z procesorami czasem tak jest. Chip z czasem straci swoje maksymalne przetaktowanie gdy jemu towarzyszy wysokie napięcie.Identyczną sytuację miałem z 2500K nie reagował na żadne ustawienia pod OC.W twojej sytuacji innego wytłumaczenia nie ma.Możesz ewent. przełożyć 7700k do innej płyty i się upewnić,być może się mylę ale jak będzie to samo to procesor jest częściowo uszkodzony.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Ja z innej beczki napiszę: wymianę gtx 1660 na 1080 warto brać pod uwagę jeśli wiązałby się z symboliczną dopłatą... ze strony osoby z gtx 1080 :D Turing z gw jest droższy niż Pascal (zazwyczaj już po gw). 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Zerknę dziś na procek, może dostała się pasta na jakiś pin...

Ogólnie zegary stoja w miejscu, lecz na cpuiz pokazuje się multipler 5.0 co nie wpływana szybkość.

 

Tego 4690k krecilem na innej płycie głównej.

 

 

Dzięki wszystkim za pomoc!!!

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Uwaga zapodaje rozwiązanie.

Edytuj plan zasilania> zaawansowane > minimalna procka 100 (byla na 90???) Maksymalna 100% (było na 99%)

Po resecie I sprawdzeniu biosu wszystko śmiga jak powinno.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc, rozwiązanie okazało się prostsze niż myślałem XD 

 

SPRZEDAM UZYWANA GIGABYTHE 1660 6GB - GWARANCJA NIE KRĘCONA NIE KOPANA :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...