Skocz do zawartości

Wysokie temperatury INTEL I7-10700K na chłodzeniu AIO


Recommended Posts

Witam. Miesiąc temu złożyłem nowy komputer. Mam otóż taki problem. Procesor bardzo się grzeje w stress test OCCT oraz cinebench. Temp dochodzą w kilka minut do 95 °C. W Spoczynku temperatury wahają się między 30 a 40 °C. HWINFO pokazuje te same temperatury co OCCT.  Na procesorze zamontowane chłodzenie Silentiumpc navis evo argb 360, nałożona Pasta Thermal Grizzly Kryonaut wieloma metodami- bez zmian. Chłodnica zamontowana u góry obudowy Silentium PC Signum SG7V Evo TG ARGB (SPC250)- Wentylatory chłodnicy USTAWIONE NA WYCIĄGANIE POWIETRZA Z OBUDOWY. Dodam że pożyczyłem od znajomego to samo chłodzenie lecz Silentiumpc navis evo argb 240- bez zmian, dalej procesor się grzeje lecz na tym chłodzeniu od znajomego dochodzi do 100 °C. Procesor nie podkręcany, format do ustawień początkowych biosu oraz aktualizacja do najnowszej wersji biosu zrobiona. Pasta rozprowadzona równomiernie, po ściągnięciu blokopompki widać że pompa styka się z procesorem. Chłodzenie demontowałem i montowałem już kilka razy- bez większych rezultatów. Folia z blokopompy zdjęta.  BARDZO PROSZĘ O POMOC. Nie wiem co może powodować tak dużą temperaturę na chłodzeniu wodnym.

Procesor: INTEL Core I7 10700K- Nie podkręcony.

Płyta główna: MSI z590 gaming edge wifi

Zasilacz: be quiet straight power 11 1000w

Pamięć ram: Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL17 (PVS416G360C7K)

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, zbiku90 napisał:

Może pomogłaby wymiana wentylatorów na chłodnicy?

A ja bym spróbował go ustawić na sztywno na powiedzmy 4.7Ghz z jak najniższym napięciem. Wówczas obyłoby się bez majstrowania na Navisie. 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że w OCCT może mu dobić do 1,32 V ale w grach jest to nie możliwe bo nie ma takiej potrzeby, a w grach temperatury też ma b. wysokie.Dzsiaj,  najpóźniej jutro sprawdzę z ciekawości jak to u mnie wygląda.Zaraz po złożeniu kompa również sprawdzałem procka w syntetykach, podkręciłem go na stabilne  5,2GHz( mam poustawiane profile w biosie ) ale nie pamiętam jak było z temperaturami. Napewno nie tak wysokie jak u Ciebie.Teraz chodzi na defaultowych ustawieniach bo nie matakiej potrzeby żeby go ciorać na 5,2. Sprawdzę i napiszę.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, jozek23 napisał:

Tutaj widać że napięcie dobija do 1,322V . Jak masz w biosie wszystko na AUTO to tak będzie .

 

JPG1_Easy-Resize_com.jpg.78cf3bd43f71778a163dad82fa7bbce9.jpg

 

Ale wiesz, że Core VID to nie jest napięcie podawane przez płytę na procesor. Ważne jest Vcore, które jest ok na jego procku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie do 65 dobija przy domyślnych ustawieniach na procesorze i AIO 280mm NZXT ze skręconymi na cicho wentylami (<1k RPM).

Twoje chłodzenie powinno ogarnąć ten procesor i jak kolega @login1969skłaniam się do podobnych wniosków, że sam procesor jest podejrzany. 

Jest jeszcze opcja, że płyta odczytuje błędnie ale sprawdził bym ten procesor w pierwszej kolejności.

Link to post
Share on other sites

W poprzednim poście pomyłka. Nie 5,2 GHz a 5,1 Ghz przy napięciu 1,315 temp. po 10 min. w OCCT już wyższe bo od 70 do 82 stopni. Jednak w grach rzadko obciążenie wynosi 100%.

16 godzin temu, Artok napisał:

A ja bym spróbował go ustawić na sztywno na powiedzmy 4.7Ghz z jak najniższym napięciem. Wówczas obyłoby się bez majstrowania na Navisie. 

Nie po to człowiek kupował procesor z "K" żeby go teraz na sztywno ustawiać.To jest procesor do kręcenia, a przynajmniej żeby działał w turbo jak będzie tego wymagała sytuacja.Trzeba szukać przyczyny tych wysokich temperatur.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, login1969 napisał:

To jest procesor do kręcenia, a przynajmniej żeby działał w turbo jak będzie tego wymagała sytuacja.

Kręcenie tego procesora daje przyrost mocy niewspółmierny do przyrostu poboru energii elektrycznej. Trzeba zachować umiar, a nie wyciągać dodatkowe herce za wszelką cenę. 

Edytowane przez Artok
stylistyka
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Prześledziłem wszystkie posty od każdego......i może część mi wytłumaczy jedną rzecz - jaki jest sens torturowania CPU OCCT i linpackiem, kiedy w trakcie normalnej pracy wydawałoby się, że ten biedny CPU pracuje normalnie? Bo nie potrafię tego zrozumieć. O ile rozumiem chęć sprawdzenia wydajności chłodzenia w jakimś tam przedziale czasowym, to już opierania całej diagnostyki na takich programach uważam za całkowite nieporozumienie. Autor nie przedstawił temperatur podczas normalnej pracy. Może jestem ślepy. Ale nie widzę tych informacji. Tylko od razu z grubej rury, że się gotuje. No i będzie się gotować. AIO to takie chłodzenie ciut lepsze niż powietrze. Odpaliłem u siebie OCCT i w 5 sekund miałem na procku 60-65 stopni. A swojego chłodzenia opisywać nie będę. Można je sobie samemu sprawdzić. 

 

Chłodzenie u autora tematu - pisząc o wyciąganiu powietrza z obudowy, masz wentylatory zainstalowane tak, że pchają powietrze przez chłodnicę, czy ciągną przez nią? Bo jeśli to drugie, to zmień na system "push".

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@Artok....wszystko ok. Ale on go nie kręci. Tu się rozchodzi o temp. podczas testu OCCT.

No przecież możesz jeszcze edytować :D 

 

To proszę skasować tak samo mój post. W chwili obecnej odnosi się do próżni.

Edytowane przez marko22
Do skasowania
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, lukasz270197 napisał:

TEMP 31 °C  w spoczynku oraz pod obciążeniem w grze po 20 minutach ok 50/55 °C. OCCT dochodzi do 95°C  MAX.

Mistrzu......przestań szukać mózgu tam, gdzie go nie ma......dla mnie powyższe zdanie to jest odpowiedź na Twoje problemy. Nie włączasz OCCT - nie masz kłopotu i 95 stopni max.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...