Skocz do zawartości

RX 5600XT - brak antyaliasingu i mniejsza rozdzielczość niż ustawiona


Recommended Posts

Witam, mam problem z RX 5600XT od Sapphire, mianowicie wszystkie gry wyglądają jakby nie działał w nich anty aliasing, krawędzie są rozpikselowane, mimo różnych ustawień jak i w grach jak i w AMD Radeon Software, próbowałem też instalować starsze sterowniki usuwając wcześniejsze, niestety bez sukcesu, w dodatku wszystkie filmy np. na Netflixie, YT itp. wyglądają na rozdzielczość 720p a nie 1080p mimo monitor Full HD i ustawionej w Windowsie takiej rozdzielczości, jedynie gdy na YouTube włączę jakiś film i zmienię na odtwarzaczu rozdzielczość na 4K, jeśli się da, wtedy filmik wygląda jak 1080p. Ktoś mógłby coś doradzić? Wysyłałem kartę do serwisu, mianowicie do HARD PC, mówili że u nich wszystko działa bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj jeszcze odinstalować sterownik w trybie awaryjnym programem DDU. Jak miałeś wcześniej nvidię, to jej sterowniki też tym programem.

A potem zainstaluj sterownik AMD jako "instalacja minimalna- sam sterownik".  Bo może jednak któraś opcja jest włączona związana ze skalowaniem rozdzielczości albo wyostrzaniem obrazu.

Kolejna opcja to próba podmiany kabli np. jak nie działa na display porcie to spróbować na hdmi.

Link to post
Share on other sites

Procesor Intel Core i5-10400F

Płyta główna Gigabyte Z490M

 

Pamięć Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL18 (PVS416G360C8K)

Zasilacz SilentiumPC Vero L3 600W (SPC266)

Karta graficzna Sapphire Pulse Radeon RX 5600 XT BE 6GB GDDR6 (11296-05-20G)

Dysk Toshiba P300 2 TB 3.5" SATA III (HDWD120UZSVA)

Chłodzenie CPU SilentiumPC SilentiumPC Spartan 4 MAX

Dysk SSD Kingston SKC2500 250 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (SKC2500M8/250G)

Monitor: iiyama prolite x2483hsu

Zmieniałem wejście hdmi bo tylko takim kablem dysponuję, spróbuje odinstalować sterowniki tak jak mówisz

Przeinstalowałem kilka razy sterowniki jak instalacja minimalna i tez sam sterownik, niestety efekt dalej taki sam 

 

@korzychxp @BlackCoffe

@korzychxp @BlackCoffe  Macie może jeszcze jakieś pomysły? 

Edytowane przez Kacpi4053
Link to post
Share on other sites

Zasilacza niestety nie zdobędę, kabla innego niż hdmi nie mam ale mogę kupić displayport na dniach jeśli będzie taka potrzeba, podeśle screen za kilkanaście minut

Godzinę temu, BlackCoffe napisał:

Masz możliwość pożyczenia od kogoś jego zasilacza do testów? I warto by było gdybyś pożyczył od kogoś kabel inny niż HDMI. 

W sumie pokaż screen z HWInfo64 zakładka Sensors po ok 5 min gry. 

Wrzucam screen z GPU @BlackCoffe

01.PNG

Edytowane przez Kacpi4053
Link to post
Share on other sites

Co to za gra była bo strasznie zimna ta karta. Niby podskoczyła zegarami do wartości ale chyba tylko na sekundę że ma takie niskie temperatury.

Widzę że monitor ma dispalport i taki kabel polecam nabyć. Upewnij się że masz włączone Radeon Image Sharpening. Jakie gry uruchamiasz ?

Podeślij ustawienia zakładki ekran i grafika z Amd Adrenaline. Masz możliwość odpalić zakładkę Wydajność-> Wskaźniki-> Pokaż nakładkę i nagrać krótki filmik nawet przez sterowniki amd powtórkę jak karta zachowuje się podczas gry ? Chodzi mi o zegary i temperaturę tylko odpal coś wymagającego. :)

Link to post
Share on other sites

@kozak245 @korzychxp  @BlackCoffe  Generalnie to testy robie w Forzie Horizon 4 przy wszystkich ustawieniach na maximum, tam najbardziej zauważalne są te ostre krawędzie, podłączyłem PC do telewizora przez inny kabel HDMI, efekt ten sam, ale odkryłem że obraz na Netflixie włączonym przez aplikację z MS Store jest taki jak powinien również i na monitorze, lecz na przeglądarce tragiczny, ale mniejsza o to bo problem nadal jest widoczny na YT i grach. Co do ustawień w AMD Adrenaline to bawiłem się nimi kilkanaście razy próbując różnych konfiguracji, nic nie przyniosło pożądanego efektu ale aktualne screeny z ustawień. Wrzucam też urywek w linku jak zachowuję się karta w Cyberpunku na ultra ustawieniach  (prawy górny róg nagrania bo nie mogłem przechwycić nakładki AMD) https://streamable.com/ghu90z

Zrzut ekranu (145).png

Zrzut ekranu (146).png

Zrzut ekranu (147).png

Zrzut ekranu (148).png

Edytowane przez Kacpi4053
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, eryk93 napisał:

Podmień zasilacz na 650w, najlepiej pożycz od kogoś jeśli masz od kogo i potestuj, możliwe że twój jest za słaby 

Wiesz że ta karta max pobiera ok 150W, +i5 10400f 65W ( brak możliwości Oc), jego zestaw to na luzie by latał na markowym zasilaczu 450W.

2 godziny temu, eryk93 napisał:

Możesz, co do samego problemu, to wydaje mi się że te karty mają jakąś wadę na zasilaniu, stąd problemy 

Jaką wadę na zasilaniu ?  :D:D  :D:D 

 

Jak nie robiłeś instalacji systemu jeszcze na czysto to zrób to.

Ogarnij ten kabel DP. ( jest opcja że Twój jest wadliwy/uszkodzony) 

W monitorze nie włączyłeś jakiejś opcji typ Super Sharpnes czy jakiegoś rozmycia? ( nigdy nie miałem Ilyamy :/  ) 

W ostatnich latach miałem rx470, 580, 5700xt aktualnie 6800xt i nie uświadczyłem nigdy takich problemów  :( 

Edytowane przez kozak245
Link to post
Share on other sites

Niestety podłączę  monitora przed DP bo on nie ma takiego wejścia, moge jedynie kupic DVI - D alb VGA, lub kupić przejściówkę na ten Display Port, zmieniałem w rozny sposób ustawienia w AMD Adrenaline - bez efektu, moge jeszcze zainstalować Windowsa na nowo, ewentualnie pożyczyć od kogoś monitor i sprawdzić jak to wygląda na czymś innym niz mój TV i moja iiyama

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...