Skocz do zawartości

Nowy komputer po OC długo wstaje do Windowsa (Nie zawsze)


Recommended Posts

Witam

 

Nie wiedziałem jak zgrabnie ubrać w słowa mój problem, więc z góry przepraszam za tytuł.

 

Mój problem objawia się tak, że niedawno złożyłem zestaw PC, podkręciłem procesor i wrzuciłem RAM na XMP 2.0. I w losowych momentach (czytaj nie zawsze) po włączeniu komputera przyciskiem na obudowie momentalnie wszystko się załącza natomiast czasem trzeba czekać minutę, półtorej do pojawienia się ekranu logowania do Windowsa - tak jak napisałem ten problem nie zawsze występuje i nie wiem od czego jest zależny (  nie ma znaczenia w jaki sposób komputer został wcześniej wyłączony). Czy ktoś z was miał podobny problem? I jescze jedno czasem również nie zawsze gdy włącze PC i nie włącze odrazu monitora tylko powiedzmy po 5min monitor nie pokazuje obrazu (nie widzi sygnału i trzeba resetować PC, czasem pomaga ponowne podpięcie kabla DP czy ktoś wie od czego może być to zależne dodam tylko że wcześniej na starym monitorze taki problem nie występował jakieś sugestie z waszej strony ? Z góry dziękuje za odpowiedź. Poniżej wrzucam specyfikacje

 

Monitor: Acer Nitro XV253QXbmiiprzx 1ms 240Hz HDR

CPU: Intel i7-10700K@ 5.0GHz

CPU Chłodzenie: MSI MAG CORE LIQUID240R

MOBO: MSI MAG Z490 TOMAHAWK

GPU: XFX RX590 8GB FATBOY

RAM: 4x8GB HyperX Fury 3200MHz

HDD: Seagate Barracuda 2TB

SSD: Samsung 980 500GB

PSU: SILENTIUMPC Supremo FM2 750W Gold

CASE: BeQuiet 500DX

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Wyjmij kartę graficzną i podłącz monitor do gniazda na płycie, zobaczymy czy problem z obrazem będzie występował. 

Sprawdź na stronie producenta płyty głównej bądź w instrukcji czy jest ona w stanie pracować na tym profilu XMP przy czterech kościach RAM. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź z tego co czytam to ta płyta wspiera 4 kości do 4000MHz więc to nie powinien być problem. GPU jeszcze sprawdzę. Komputer po OC chodzi już 3-4MSC testowany w grach, testach syntetycznych i Cinebench wszystko działa bez błędów. 2 razy miałem tylko problem że po długim braku aktywnosci odpaliłem jakąś aplikacje i nagle wyrzucał różowy albo ciemnobordowy ekran i trzeba było reset zrobić, natomiast to były tylko 2 sytuacje na 4msc. Jedyne co mnie zastanawia to właśnie dlaczego PC czasami dłuugo wstaje

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...