Skocz do zawartości

Przejście na 10 gen z 1155 czy warto?


Recommended Posts

Witam komputermaniaków

 

Już od miesiąca myślę o przesiadce na 10 gen a dokładnie i3 10100f na płycie h410 i 8gb ddr4 2666 mhz (dual) 

Aktualnie posiadam i7 [email protected] ghz + 16gb ddr3 2133 mhz cl10 (4x4) + p8p67-m + gtx 1050 ti 4gb + monitor 24" fhd 75hz.
 

Czy warto robić taką przesiadkę? znalazłem procesor + ram + płyta poniżej 500 zł, więcej ramu mi niepotrzebne, komp do ogólnego zastosowania i żeby odpalał jakieś gry w przyzwoitej grafice (większość to i tak WOT)

Edytowane przez Kuba
Link to post
Share on other sites

Imo warto, za samą sprzedaż i7 2600k zwróci Ci się połowa kosztów. Jak uda Ci się sprzedać resztę, to nawet wyjdziesz in plus. :D

A platforma nowsza i sensowniejsza, więc w przyszłości będzie można zrobić upgrade w obrębie generacji. 

Edytowane przez WPRD700
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to w 1% low są duże różnice, w średnim fps też:
 

 

Wiadomo że nowszy ma lepszą wydajność jednowątkową jak i wielowątkową, mniejszy pobór prądu, 2 lata gw itp...w sumie już zadecydowałem i zamówiłem, bo drugi raz nie wiem czy taka okazja się znajdzie :)

1050 ti miał być na przeczekanie, ale póki co wystarcza do moich potrzeb, jak wejdzie na większą skalę fsr to już w ogóle bajka.

Edytowane przez Kuba
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, Kuba napisał:

Z tego co widzę to w 1% low są duże różnice, w średnim fps też

Tylko test jest na 2080ti a ty masz 1050ti więc raczej większej różnicy 1% nie zobaczysz bo ciebie ogranicza GPU a nie CPU.

Napisz dokładnie jaką płytę h410 zamówiłeś bo może się okazać że nawet z portu m.2 nie skorzystasz na pełnej prędkości pcie x4 bo h410tki miały z reguły ograniczoną szybkość do pcie x2. 

 

  • Że co, proszę? 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, olo163 napisał:

Tylko test jest na 2080ti a ty masz 1050ti więc raczej większej różnicy 1% nie zobaczysz bo ciebie ogranicza GPU a nie CPU.

Napisz dokładnie jaką płytę h410 zamówiłeś bo może się okazać że nawet z portu m.2 nie skorzystasz na pełnej prędkości pcie x4 bo h410tki miały z reguły ograniczoną szybkość do pcie x2. 

 

 

Przekładam dysk ssd i hdd ze starego kompa na SATA, więc nie będę używał M2.

Na 1050 ti gram na średnio/wysokich przeważnie więc na pewno spadki 1% low i średni fps będzie większy, ogólnie procek wystarczy do szybszych kart w przyszłości jak przyjdzie ochota i wrócą normalne ceny ;)

PS. Jest też test na rtx 2060 s, tylko wszystko na max detalach, a jak wspominałem złoty środek dla mnie to okolice średnich/wysokich (mała różnica w jakości grafiki a duża w fps) dodatkowo czekam na rozwój fsr, więc może nie będzie potrzeby zmiany karty.

PS2. Całość zmiany wyjdzie 435 zł za "nowe" części płyta + proc + ram, następnie do sprzedania będę miał płytę, procesor, ram, fera 3, sb0730.

PS3. Średnio z całej testowanej puli gier 1% low to ok 30% wyższy wynik na i3, średnie fps prawie 20%.

Edytowane przez Kuba
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Została tylko dźwiękówka do sprzedania, udało się sprzedać resztę części za 700 zł, za nowy sprzęt dałem 430 zł.

 

Jak dla mnie rewelacja, choćby dla nowych części (szczególnie płyty) z 36 miesięczną gwarancją, to samo procek 36 msc, widoczna różnica w responsywności i szybkości systemu, śmieszne zużycie prądu, spokojnie wystarcza wentylator boxowy z miedzianym rdzeniem, kartę dźwiękową zupgradowałem do Xonara DX i gra czyściej, bardziej wyraźnie, jak i głośniej niż Xfi Gamer.

Na obecną płytę spokojnie mogę włożyć w przyszłości 10400f chociaż obecny i3 jest już na wyrost do tej karty.

 

Jak dla mnie to się opłacało, ale każdy ma swoje zdanie :D

Edytowane przez Kuba
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.08.2021 o 21:08, jakub1t napisał:

serio ? może masz nowy system nagrany i tylko dlatego . Ja tam miałem jeszcze starszego grata x3440 i żadnej różnicy w nowszych procach nie zauważyłem . 

 

System ten sam, po prostu wydajniejszy jednowątkowo jak i wielowątkowo procesor + szybsza pamięć nowszej generacji, aha no i ssd szybciej chodzi na tej nowej płycie.

Dopiero teraz wiem że na starym sprzęcie był lekki lag nawet w systemie.

Przetrzymałem tyle lat na tym staruszku, a technika poszła bardzo do przodu.

Edytowane przez Kuba
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...