Skocz do zawartości

Brak sygnału na monitorze, dioda LED na BOOT


Recommended Posts

Hej,

Poniżej podaję specyfikację

Zasilacz - Corsair RM850X

Pamięć RAM - Crucial Ballistix 4*8GB

Płyta Główna - Gigabyte Z590 AORUS ELITE

SSD - WD 1TB M.2 PCIe NVMe Blue SN550

Procesor Intel Core i9 10900F

Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB GDDR5 (czekam na lepsze ceny )

Obudowa Eclipse P600S

Monitor Samsung Odyssey G7

Chłodzenie - AIO Arctic Liquid Freezer II 240

 

Wszystko mi wczoraj doszło, póki co tylko włożyłem kartę graficzną ze starszego zestawu. Na obecną chwilę problem wygląda tak: Nie pojawia się sygnał na monitorze, a przy rozruchu świeci dioda LED od BOOT. Cała reszta wizualnie ok (wszystko co ma się kręcić to się kręcić, co ma się świecić, to się świeci).  

Systemu oczywiście nie mam zainstalowanego, bo dopiero taki miałem zamiar. Natomiast co ciekawe, po włożeniu pendrive z instalką win10 – dioda led już nie świeci, natomiast dalej sygnału nie ma. Oprócz tego przy pierwszych kilku próbach odpalenia świeciła dioda led na VGA, ale potem jakoś samo z siebie przestało.

Próbowałem wczoraj wiele (wypinanie RAM, różne kabelki HDMI/DP, wyjmowanie baterii z płyty itd. Itd. Itd.), ale w okolicy północy już dałem sobie spokój. Dzisiaj z świeżym umysłem chce podejść jeszcze raz. Za każdy pomysł będę wdzięczny. Dziękuję z góry!

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, BlackCoffe napisał:

To spróbuj jeszcze raz tylko wyjmij ją na 20 min.

Max 5 minut.....i po co bawić się z baterią, jak można zrobić reset poprzez piny na płycie? Wyciągając baterię, można sobie popsiuć gniazdko.....sam tak zrobiłem w 1 laptopie.....

Tu poczytaj resztę - 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, to od początku. 

Po wyjęciu baterii, RAM i wszystkiego co było przypięte do płyty na dłużej, wystartowało. Potem co prawda był problem bo nie widział dysku M2 w pierwszym slocie, ale przepiąłem na drugi i jakoś poszło. 

System się zainstalował, sterowniki, win update, BIOS przy okazji do F3 zaktualizowałem. W trakcie tego wszystkiego 2-3 razy zdarzyło mi się, że monitor nie wstawał od razu, tylko po restarcie. Natomiast już z godzinę temu przy okazji kiedy podjąłem próbę szyfrowania dysku przez Bitlockera, system uruchomił się ponownie i ... koniec. Obecnie dioda VGA jedynie świeci przy rozruchu, po czym cały komputer po niedługiej chwili wyłącza się na amen. 

Czy jest możliwość, że po prostu coś jest nie tak z płytą? Czy ja coś ciągle mieszam?

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, marko22 napisał:

Max 5 minut.....i po co bawić się z baterią, jak można zrobić reset poprzez piny na płycie?

To też mnie zawsze zastanawia. Przecież producenci po to dodają odpowiednią zworkę oraz opisują sposób w instrukcji, a 90% porad dotyczy fizycznego wyciągania baterii jakby nie było zworek.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze sposób na coś takiego by włączyć opcje CSM jak pamiętam w BIOSie by komp chciał pracować ze starą kartą graficzną. Ale byś musiał mieć możliwość wejścia do BIOSu. 

Tak to jest jak się bierze procka bez integry :P

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, BlackCoffe napisał:

Tak to jest jak się bierze procka bez integry

Bo każdy zakłada, że kupione podzespoły będą po prostu działać. Jak idziesz do sklepu, to obok chleba i masła, bierzesz jeszcze wafle ryżowe i smalec? :D  :P  :P 

Link to post
Share on other sites

Wafle ryżowe zdarza mi się brać :P Dla mnie to tylko niewielka oszczędność kasy, która wcale nie ułatwia życia jak widać :P Tak autor wątku musi skombinować inną grafę do diagnozy a tak by miał integrę i było by łatwiej. 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...