Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

 

chcę zakupić nową konsolę, będę wdzięczny za odpowiedź na pytania.
To moja pierwsza konsola, nie znam się na tym. Dlatego pytam. Wcześniej założyłem wątek dotyczący wyboru pomiędzy PS5 i XBOX SeriesX. Myślałem, że zagram w Final Fantasy XV, Watch Dog, ale niestety te konsole już nie mają kontrolerów ruchu, a konsolę kupuję głównie dla dzieci, aby miały fajną rozrywkę i dostęp do technologii.

 

Dlatego bez kontrolera ruchu PS5 i XBOX odpadają :(

 

Jednak usłyszałem o Nintendo. :)Wczytuje się w temat, ale jest dużo odmian tej konsoli i nie wiem czy wszystko rozumiem, dlatego proszę Was o odpowiedzi na pytania.

 

1. Czym się różnią wersje Nintendo Switch. Są 2019, NSH006, Lite, edycje szare, edycje czerwono niebieskie i inne.
A. Jaką wybrać? Która najlepsza i najnowsza?
B. Podobno w jakiś edycjach był kłopot z JoyConami.

 

2. Jakie gry polecacie na Nintendo Switch. Z tego co wyczytałem gry są drogie, a nie ma ich zbyt wiele, a już niewiele jest fajnych tytułów.
A. Co polecicie? Choć właśnie przed chwilą zobaczyłem, że na Nintendo Switch jest Wiedźmin 3: Dziki Gon więc nie jest tak źle.

B. Co polecicie z tytułów wykorzystujących kontroler ruchu, ponieważ na tym głównie mi zależy.

 

3. Czy ten telewizor będzie dobry do grania na Nintendo Switch? LG 55UM7450PLA

 

4. Czy czekać na nowszą wersję Nintendo jak Nintendo Switch OLED lub Pro? Może wówczas model Switch potanieje, albo tamte będą naprawdę warte poczekania?

 

5. Czy gry można kupić w pudełku na płycie czy już tylko streaming?

 

6. W przypadku odłączenia pada z ekranem od konsoli, gdzie wgrywa się grę? Aby grać mobilinie trzeba mieć połączenie z internetem?

 

7. Czy warto kupować używane? Jak to wygląda z gwarancją?

 

8. Czy mona dokupić osprzęt? Widziałem takie kartonowe dodatki, które składasz i masz np. pianino. O co w tym chodzi?

 

9. Czy oprócz konsoli potrzebuję jeszcze jakieś akcesoria dodatkowo zakupione, aby móc grać w pełni. Przewody, pady, lub inne rzeczy?

 

10. Co jeszcze z Waszego doświadczenia warto wiedzieć o tej konsoli?

 

 

Dzięki za pomoc w wyborze. :)

 

 

Edytowane przez videocs6
Link to post
Share on other sites

1.

A. Bierz najnowszą wersję z ekranem OLED. Jeśli chcesz trochę taniej to bierz wersję V2. Obie konsole gwarantują dłuższą prace na baterii niż v1.

B. Kłopoty się zdarzają bez znaczenia jaka to wersja konsoli, nie jest to jakaś plaga, nie przejmowałbym się tym.

 

2.

A. Zależy w co lubisz pograć. Generalnie Switcha kupuje się dla exów od Ninny a nie dla W3 ;)

B. Ring Fit, Just Dance, Mario Kart... Generalnie popierdółki raczej.

 

3. W zasadzie każdy będzie dobry. Switch nie ogarnia ani 4K ani HDR

 

4. Jeśli zamierzasz dużo grać w trybie przenośnym to warto kupić OLED aczkolwiek sam mam LCD i nie zamierzam z tego tytułu wymieniać konsoli.

 

5. Gry kupuje się na kartach lub cyfrówki ze sklepu Nintendo. Warto razem ze Switchem kupić jakąś dodakową kartę SD - karta musi koniecznie spełniać wymagania Switcha (chodzi o jej szybkość).

 

6. Pad(y) czyli joy-cony podłączone do ekranu to właśnie konsola  :D Stacja dokująca pozwala tylko na wyświetlanie obrazu na TV. Nie trzeba być online żeby móc grać.

 

7. Tak samo warto jak z każdym innym sprzętem. Generalnie Switcha ciężko kupić tanio ale przy okazji wejścia wersji z OLED pewnie jakieś opcje się pojawią.

 

8. Chodzi o pewnego rodzaju urozmaicenie. Sam kupiłem tylko raz taką wersję gry TOKI gdzie z kartonów złożyłem mały automat arcade do którego montowało się konsole i grało się jak lata temu w salonie... z przymrużeniem oka rzecz jasna.

 

9 Moim zdaniem warto kupić dedykowane pada do Switcha jeśli planujesz sporo grać na TV.

 

10. Warto wiedzieć że gry są drogie, tak nowe jak i używane. Graficznie konsola jest po prostu słaba, tytuł od Big N wyglądają świetnie nawet mimo upływu lat.

Oba Joy-Cony mają funkcję osobnych padów więc można sobie przenośnie pograć we dwie osoby

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Bierz najnowszą wersję z ekranem OLED. Jeśli chcesz trochę taniej to bierz wersję V2. Obie konsole gwarantują dłuższą prace na baterii niż v1.

Ogólnie wersja OED jest krytykowana, że w sumie nic nowego. Chociaż jeśli się gra dużo mobilnie to ekran może robić różnicę.

https://www.youtube.com/watch?v=6RYv4onsc7M

 

Gry kupuje się na kartach lub cyfrówki ze sklepu Nintendo. Warto razem ze Switchem kupić jakąś dodakową kartę SD - karta musi koniecznie spełniać wymagania Switcha (chodzi o jej szybkość).

Co polecasz? Jaką kartę masz załadowaną do swojej konsoli?

 

W jakie gry grasz najczęściej? Co warto kupić? Obawiam się, że po zakupie konsuli i 5-6 tytułów lista fajnych gier się skończy (zarówno dla dzieci jak i dorosłych). W końcu to nie jest PS, Xbox.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...