Skocz do zawartości

Klimatyzacja domowa.


Recommended Posts

Aby klimatyzator miał sens to musi gdzieś odprowadzać ciepłe powietrze poza pomieszczenie (z przodu dmucha zimne a z tyłu ciepłe powietrze), to ciepłe przeważnie rurą odprowadza się przez okno

Tu podaję przykłady wybrane losowo i przypadkowo przed zakupem pomyśl o gwarancji i serwisowaniu jak kupisz na allegro a nie w sklepie bo taki sprzęt powinien działać kilka ładnych lat, przed użyciem (sezonem) i po sezonie zalecam odgrzybianie jakimś środkiem z marketu do klimy samochodowej (pianka a nie areozol).

 

akcesoria

Uszczelka do okna klimatyzator przenośny AirLock 10845292028 - Allegro.pl

ClimaLock uszczelka do okna klimatyzator przenośny 9165485180 - Allegro.pl

 

klima najtańsza jaką znalazłem mała moc nie podają prawie żadnych danych moc podają 70W (pomyłka? kpina jakaś?) bądź ostrożny 

Przenośny Klimatyzator Chłodzący InnovaGoods 4,5L 9199132287 - Allegro.pl

 

klima

POLSKI KLIMATYZATOR PRZENOŚNY KLIMATYZACJA KLIMA 10687166846 - Allegro.pl

Klimatyzator przenośny HAXON MEVA 2,34kW SWING LED 10707235605 - Allegro.pl

 

Powtórzę to tylko przykłady na szybko - to tylko przykłady - porównuj sobie np. moc chłodzenia BTU czy wyższy tym lepiej chłodzi, przeważnie rzetelne firmy podają powierzchnię pomieszczenia w m2. 

7000btu to do 16m2

12000btu to 24m2

 

np.

Klimatyzator przenośny 12000 BTU 3500W kupuj w OBI sklep/gwarancja przykład

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Obok łózka pewnie będzie denerwowała, ale to zależy mój znajomy może spać jak somsiad wiertarką dziury robi.

14 godzin temu, Krispin napisał:

ile da radę zbić temperaturę?

To zależy od konkretnego modelu, temp na zewnątrz, wielkości i wysokości pomieszczenia i wielu innych czynników - wg mnie jak nawet zbije do 22 to na dłuższą metę będzie przyjemnie do siedzenia/spania

Link to post
Share on other sites

Szczerze? Te klimatyzacje to sobie można w buty wsadzić.....

 

W tamtym roku kupiłem taką - https://www.homeelektro.be/nl/pr/argo-airco-swan-evo Podjarałem się jak szczerbaty na suchary. No w sumie działa. Ale łeb pęka już po godzinie. Chłodzić niby chłodzi. Ale to  nie jest aż tak bardzo odczuwalne. A już na pewno można zapomnieć o 22 stopniach w pomieszczeniu przy ponad 30 na zewnątrz. 

Te BTU to też z sufitu jakieś wzięte. Ta moja niby 8000. A ledwo z 12 metrami sobie radziła. Radziła w tamtym roku. W tym nawet jej nie odpalałem. Podsumowując - szkoda kasy na takie ustrojstwo. Lepiej zamontować profesjonalny ścienny.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...