Skocz do zawartości

Mechanik 65%-70% w rozsądnej cenie


Recommended Posts

Cześć, 

Szukam małej klawiatury mechanicznej (musi mieć dedykowane strzałki). Byłoby fajnie, jakby była też w miarę tania i cicha, ale te dwie rzeczy raczej sie nie lubią ze sobą więc mogę o tej opcji zapomnieć (chyba, że hot swap i kiedyś wymienić na cichsze switche).

Plusem by było też posiadanie podświetlenia. Nie zależy mi na module bezprzewodowym, jednak szukam też, aby miała klawisze multimedialne (często korzystam z guzików do zmiany głośności). Interesują mnie tylko switch liniowe (nie jestem fanem głośnych kliknięć).

 

Mam jednak dylemat, czy lepiej celować w coś na rodzimym rynku (choćby ze względu na gwarancję), czy nie ma sensu się ograniczać. I czy warto szukać czegoś z hot swap (np. gdybym chciał wymienić na cichsze switche, ale czy jest sens?), aczkolwiek nie jestem majsterkowiczem, więc raczej nie będę się bawić w lubowanie i tego typu modyfikacje ino co najwyżej raz zmienić switche jeżeli klawiatura pozwala na to/jest sent i tyle.

 

Dodatkowo nie wiem które z nich pozwalają na bindowanie klawiszy z Fn key (w sensie, jakbym chciał np. ustawić sobie klawisze multimedialne poprzez naciśnięcie np Fn+A, jakby klawiatura ich domyślnie nie miała), czy klawiatura pozwala na zmianę aktualnych kombinacji Fn, oraz czy posiada on board memory (zależy mi, aby pamiętała zmiany po podłączeniu do innego pc bez dedykowanego oprogramowania).

 

Na rodzimym widziałem tylko Reddragon deimon - plus za normalny shift. End i home też są miłym dodatkiem. W recenzjach widziałem, że niektórzy narzekali na stopki. Dziwne jest też usb z boku zamiast z tyłu

MODECOM VOLCANO LANPARTY RGB BT - są tylko na jednych przełącznikach Gateron Yellow. Mógłbym ją wyrwać praktycznie za darmo (mam zniżki na empiku), ale nie ma klawiszy multimedialnych czego niestety będzie mi mocno brakować.

 

Z zagranicznych (nie wiem niestety jak wygląda sytuacja z vat/opłat celnymi z aliexpress i banggood).

- Royal Kludge RK855/RK837 (podobne, aczkolwiek różni się troszkę) i jego większy brat rk71 (71 chyba nie ma hot swap) - dziwne magnetyczne stopki do których nie jestem za specjalnie nastawiony, ma klawisze multimedialne, aczkolwiek trochę dziwnie zrobione (potrzeba się przełączać, bo 1-0 mają dwa skróty jednocześnie) co ciekawe widziałem na allegro rk837. Wiem, że trochę drożej by mi wyszło niż z banggood/aliexpress ale mam na allegro bon/monety więc mogę bardzo tanio wyrwać. Wersja rk 837 ma usb hub, aczkolwiek nie wiem, czy warto używać takowe ze względu na opóźnienia (albo czy by w ogóle działało jakbym np. dał podłączył pada/myszkę). Recenzje ma bardzo pozytywne.

- Gamakay TK68 cena trochę wyższa niż pozostałe, usb z boku z dziwnych względów

Keychron K6 polecana przez wiele osób, aczkolwiek nie ma obecnie na red switchach (albo ich odpowiednikach) i podobno mają problemy z kontrolą jakości sztuk wychodzących z fabryki. Zabawa w hazard (czy natrafię na dobrą sztukę) mnie nie jara.

- akko. Też polecany, aczkolwiek sporo wersji nie ma podświetlenia. Istnieje AKKO 3068 w wersji która ma w nazwie silent (jeżeli faktycznie jest cichsza niż przeciętna klawiatura to byłby wielki plus). Niestety nie ma oprogramowania i nie widziałem nigdzie klawiszy multimedialnych.

 

 

Czy jest coś jeszcze wartego zainteresowania? 

Czytałam, że warto złożyć swoją własną aby mieć swoją "idealną", ale z moimi brakiem wiedzy i z tym, że wymaga sporo zabawy i wykosztowania się to raczej odpada.

Ogólnie cięzko samemu coś wybrać, bo z wyglądu wyglądają podobnie, a to przecież chodzi co mają wewnątrz, ich dodatkowe funkcje i jak będą działać po dłuższym czasie.

 

W akcie desperacji mogę ewentualnie zobaczyć tkl np. popularny GK630K , aczkolwiek wolę coś mniejszego (z klawiszy F1 do F12 korzystam tylko czasami w grach, ale da się też je używać na mniejszych klawiaturach, albo zbindować po prostu pod inne klawisze).

 

Dziękuje za wszelakie porady.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...