Skocz do zawartości

Nowy procek i mobo do ~1500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Płyta główna: GIGABYTE H110M-S2H-CF;

CPU: Intel Core i5-6500;

GPU: GIGABYTE GTX 1060 WindForce 2X OC 6GB;

Pamięć RAM: Kingston HyperX, DDR4, 8 GB, 2133MHz, CL14,

                       Kingston HyperX, DDR4, 8GB, 2400MHz, CL15 Fury Black;

Zasilacz: CORSAIR VS 550W;

Obudowa: Chieftec LG-01B-OP (mATX lub ATX);

Dyski: CT250BX100SSD1, CT500MX500SSD1;

 

Dzień dobry,

 

Panowie, chcę zmienić płytę główną i procesor (jako podwaliny pod przyszłą kartę).
1. Czy w budżecie ~1500zł ma sens w ogóle jakakolwiek rozbudowa? Myślałem nad i5-11400, ewentualnie czy wy możecie coś zaproponować? Nie ukrywam, że wolałbym zostać przy Intelu.
2. Do tego jakieś B560?? Tylko najlepiej z jakiej firmy?
3. Domyślam się, że RAMy również do wymiany na coś nowszego.. Chciałbym jedną kość 16GB, bo w przyszłości zapewne wleci kolejna 16GB.

4. Czy na taki zestaw wystarczy 550W zasilacz?


Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Na pewno dopóki ceny się nie unormują. Myślę, że z dobry rok będę musiał poczekać.. chyba, że trafi się jakaś super okazja na używkę to wcześniej.

Zastanawiam się czy warto w ogóle cokolwiek zmieniać teraz jeśli wydam prawie 2k, a wydajność się zbytnio nie poprawi ze względu na GPU ;x

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No przemyślałbym tą sprawę ale z drugiej strony teraz Intele mają dość dobre ceny. Odkładając tę modernizację na przyszłość przyjdzie czas w którym trzeba będzie wydać więcej kasy - podstawka + GPU, a tak to teraz jedno będzie z głowy. 

 

Na teraz i tak wyjdziesz poza budżet https://proline.pl/koszyk/b865f3fe

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp, ja z moim szczęściem wolę dmuchać na zimne i wezmę procka ze zintegrowaną kartą bo różnica 100zł. Podpowiedz mi tylko proszę czy zestaw z ASRock B560 Pro4 i Patriot 16GB (2x8GB) 3733MHz CL17 Viper Steel też będzie spoko ? Czy Bazooka lepsza? Bo to ta sama półka cenowa więc mi bez różnicy co wezmę.. A RAM okej czy nie warto dopłacać 40 zł do 3733 ? 

Dobra wziąłem tak jak w Twoim koszyku, bo doczytałem, że bez sensu RAM z większym taktowaniem, a między płytami chyba nie ma jakiejś znacznej różnicy bo nigdzie nie mogłem znaleźć konkretnego info. Dzięki za pomoc !

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...