Skocz do zawartości

1440p z ładnym obrazem.


Recommended Posts

Robię młodemu PC na 5600X, karty graficznej jeszcze nie wybrałem. 

Szukam pomocy w doborze monitora z rozdziałką WQHD. 

Używany będzie do tekstu, video oraz gier typu Jurassic Park Evo, Kerbal Space, Euro Truck Symulator, Feed and Grow: Fish. 

Nie esporty, nie CS-y a więc nad szybkością preferujemy dobra rozdzielczość, ładny obraz, dobre ale nie oczojebne kolorki. 

Asus TUF VG27AQ ma ponoć przepiękny obrazek ale jakość wykonania gorszą od Acera. Acer Nitro znowu stricte gamingowy. 

 

 

Link to post
Share on other sites

@pierotez Hej!

Od siebie mogę polecić taki model, tutaj recenzja -> https://hdtvpolska.com/test-niedrogi-165hz-monitor-lenovo-g27q-20-do-konsol-pc/

Używam około miesiąca i jestem mega zadowolony. Cena za niego w większości sklepach to 1499zł ale mi udało się wyhaczyć za 1299zł w rtveuroagd. Polecam przeczytać recenzję bo w cenie 1299zł próżno szukać czegoś tak dobrego z takimi parametrami :O 

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites
W dniu 2.08.2021 o 09:02, Quarantino napisał:

@pierotez Hej!

Od siebie mogę polecić taki model, tutaj recenzja -> https://hdtvpolska.com/test-niedrogi-165hz-monitor-lenovo-g27q-20-do-konsol-pc/

Używam około miesiąca i jestem mega zadowolony. Cena za niego w większości sklepach to 1499zł ale mi udało się wyhaczyć za 1299zł w rtveuroagd. Polecam przeczytać recenzję bo w cenie 1299zł próżno szukać czegoś tak dobrego z takimi parametrami :O 

 

Poczytam i pomyślę o nim.

 

W dniu 2.08.2021 o 15:03, Rebelmind napisał:

Powinieneś moim zdaniem poszukać czegoś o specyfikacji: 2560x1440, 75 Hz, VA (ewentualnie IPS). Zobacz te dwa modele, różniące się tylko matrycą:

 

* AOC Q3279VWF

* AOC Q3279VWFD8

 

Rebelmind te modele już niedostępne ;)

32" nie będzie za duże do WQHD lub 2K?

 

Słuchajcie a Acery Nitro jakieś braki mają? Plastiki, ekrany IPS? Ponoć dobrze się na nich tekst czyta.

Link to post
Share on other sites

Miałem w poprzedniej pracy dwa takie (wersja z matryca va), w domu zaś wtedy stał jeszcze 32" 1440p ale gięty - i w obu przypadkach było elegancko. 

 

Wiele towaru nadal pozostaje niedostępne, a nie kojarzę żeby wycofali te dwa konkretne ze sprzedaży. Może wydali już następców? 

 

https://allegro.pl/oferta/monitor-biurowe-aoc-32-wqhd-ips-wled-75hz-4ms-10866344227

 

 

 

Acer jakiś czas temu miał strasznie kiepską kontrolę jakości (zarówno monitory, jak i np laptopy) - i pisze to z własnego doświadczenia. 

 

Co zaś się tyczy różnic między Va a IPS: oba typy oferują sporo lepsze reprodukcje kolorów niż starsze matryce TN. IPS ma szybsze przejścia tonalne (brak smużenia), ale to ma znaczenie tylko przy bardzo dynamicznych grach - kosztem "srebrzącej" czerni. 

 

VA jest wolniejsza, ale jeśli nie grasz w dynamiczne tytuły to nie odczujesz tego. No i ta czerń - jest dużo głębsza. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

Wiesz, @zbiku90, ja mam obecnie trzeci monitur z VA z rzędu - i o ile pierwszy AOC to faktycznie była średniawka - o tyle dwa ostatnie Samsungi (Odyssey G7 i G9) to po prostu rewelacja. 

ja dzisiaj zamówiłem na próbę HUAWEI MateView GT 34” 3440x1440px za 1999 + smartwach HUAWEI WATCH GT 2 PRO z 1 zł (cebula i jak monitor zostanie to pójdzie na sprzedaż) podobno matryca nie smuży (lub jest to prawie niewidoczne)

Edytowane przez tokacz
Link to post
Share on other sites

zobaczymy jak dojdzie (2-5 dni) i nie wiem czy przyzwyczaję się do zakrzywionego ekranu, gdyby nie smartwatch to bym nawet nie spojrzał na niego. Co do matrycy to zobaczymy co siedzi, jedyny rozsądny test znalazłem i kontrast wychodzi ok 5500:1, b. dobra czerń i prawie równomierne podświetlenie matrycy (ale się w praniu okaże, jakie padaki wysłali do Polski)

Edytowane przez tokacz
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, zbiku90 napisał:

Jeśli pracujesz dużo z tekstem to zdecydowanie IPS. Mój VA pomimo 144hz tak smuży że jest to widoczne nawet przy przewijaniu stron i jest męczące na dłuższą metę.

Zależy od konkretnego modelu. Niektóre bardzo odczuwalne, niektóre mniej ,a niektóre prawie w ogóle. Wrzucanie ich wszystkich do jednego kosza to błąd.

1 godzinę temu, sznib napisał:

I znowu nikt nie wspomina o jeszcze jednej wadzie matryc VA; black crush. Ja miałem jeden monitor na VA i przez to się zraziłem, dla mnie nieakceptowalne, oddałem do sklepu.

Chodzi o detale w czerni ?

Link to post
Share on other sites

Praca z tekstem nie. Nauka, przeglądarka, pakiet office do nauki, YT i jakieś CDA, gierki jakie wymieniłem.

A więc bez spinania się na jakiś wąski segment. Jakość panelu mile widziana do video i gier (niekoniecznie CS), komfort przy nauce i przeglądaniu tekstu.

Warto pomyśleć o tych AOC? Kiedyś chwalili je za jakość. Na LG i szajsungi nie patrze bo wąski gamut i pod szybkie nawalanki.

 

 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, adivxv napisał:

Chodzi o detale w czerni ?

 

Tak. Miałem dokładnie jak na tym filmiku:

 

czyli patrząc pod kątem detale w cieniach były widoczne, natomiast siedząc naprzeciw monitora zanikały. Dla mnie to nieakceptowalne, zwłaszcza że czasami pracuję z grafiką.

Link to post
Share on other sites

Miałem już 3modele VA i faktycznie w jednym czasami brakowało detali w czerni ale daleko było do tego żebym z tego powodu zawiedziony z LCDka. W takich sytuacjach potrzebna jest prof. kalibracja, która trochę niweluje problem.

 

Jednak ,aż takiego problemu jak na tym filmiku, to nie widziałem.:roll:

Link to post
Share on other sites

O ja ,faktycznie porażka. Ja teraz mam całkiem udany VA ,choć też nie bez wad Samsung C27JG50QQUX. U mnie wszystkie widoczne :D ,aczkolwiek jak ustawię mocniejsza głębie czerni na poziom 9, to pierwsze dwa niewidoczne.

Link to post
Share on other sites

Monitory 3440x1440 z wyższą jasnością kosztują zazwyczaj krocie i nie mają tych przyspieszonych VA. Z tych jaśniejszych i jeszcze przyzwoitych jest ta Iiyama IPS, przy czym cena już jest odpowiednio wyższa:

 

https://www.purepc.pl/test-iiyama-g-master-gb3461wqsu-b1-monitor-uwqhd-144-hz

 

https://www.net-s.pl/produkt/iiyama-monitor-34-cale-gb3461wqsu-b1-ipsuwqhd144hz1msusb302xhdmi2xdp-1098758;20-c-10

 

Zdarzają się w promocjach za ok 1700-1800, widziałem zaś używki za 1600.

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/iiyama-monitor-gb3461wqsu-b1

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.08.2021 o 21:33, Rebelmind napisał:

 A minimalna (jaka?) jasność da komfort wieczorem po ciemku?

To chyba wezmę te msi. Wielki kłoć 34" no ale cóż jak dalej same plusy. 

Wieczorem przy lampce też będzie komfort? 

No i czy każda karta jak 1070 lub 20*0 to obsłuży? 

Ups, już nie mogę edytować. 

Link to post
Share on other sites

Nie ma szans, że będzie. Jedyna różnica, jaką ktokolwiek mógłby zobaczyć - to srebrząca czerń (i to tylko jeśli wie się czego szukać). 

 

Jak monitor przyjdzie i młody weźmie w obroty to napisz proszę jak wrażenia. 

 

Ludzie proszą o radę, kupują sprzęt i... tyle ich było widać - a przecież opinia faktycznego posiadacza, nawet jeśli lekko subiektywna, to zawsze coś ;)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...