Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czołem tak jak w nazwie tematu, laptop strasznie długo się uruchamia mruga cały czas czarny ekran , przejrzałem kilka podobnych tematów z forum, ale nie znalazłem aż tak podobnej sytuacji. W skrócie dodaje 2 zdjęcia z wynikami dysku, laptop ma już 8 lat, wind 10 aktualna jak i sterowniki, problem był już na fabrycznym dysku HDD 1tb, więc zmieniłem go na SSD, ale dalej jest to samo, jeżeli chodzi o uruchamianie, jedynie co to system chodzi sprawniej.

Jeżeli chodzi o wejście do biosu to może to być problematyczne, ponieważ czarny ekran mruga cały czas i nie wiem kiedy wyskoczy napis Lenovo, żebym mógł wejść do biosu i sprawdził opcję.

as-ssd-bench CT500MX500SSD1 A 25.07.2021 21-45-38.png

CrystalDiskInfo_20210725214022.png

Link to post
Share on other sites

Aby wejść do BIOSu w laptopach Lenovo wciskasz przycisk Novo, który znajduje się najczęściej obok gniazda ładowania lapka. Co do dysku to nie widzę nic niepokojącego, nie masz błędów przy C7 więc podejrzewam, że twój problem nie wynika z jego powodu. To może być wina tego, że coś się dzieje na płycie głównej, może jakiś spuchnięty kondensator, może jakiś zimny lut. 

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałam, dla mnie to wina jakieś sekcji zasilania, może spuchnięty kondensator, może zimny lut. Bo to wygląda jakby prąd nie dochodził do podzespołów dlatego masz ciemny ekran, gdy to coś co sprawia problem się rozgrzeje zaczyna przewodzić prąd i dlatego w końcu laptop się uruchamia. 

Gdy masz włączony laptop i dasz Uruchom Ponownie pewnie problemów nie ma?

Link to post
Share on other sites

Nawet nie pamiętam , bo już z rok korzystam z tak działającego lapka:o takie troche sado-maso podejście. Było to już na starym dysku, więc w 1 kolejności zmieniłem dysk na SSD, w sumie to aktualizowałem bios ale po tym nie było problemów, ale to nie stało się tak nagle, po prostu z czasem wydłużał się czas uruchamiania.

Chociaż już się to tego przyczaiłem :o, ale jak czekałem 5 minut, a nie 20 lub więcej. 

Link to post
Share on other sites

Stary dysk hdd jest w kieszeni?

System klonowałeś czy stawiałeś nowy?

Ja wyjąłbym wszystkie dyski i zobaczył czy da się wejść do biosu bez dysku.

Jak masz ustawione bootowanie, nie masz przypadkiem na lan, usb, cd/kieszeń - może system leci po wszystkich napędach i szuka sektora rozruchowego???

Pomęcz się wejdź do biosu i posprawdzaj ustawienia.

Jak ci się nie chce siedzieć przed laptopem i wciskać klawiszy to oddaj do serwisu;)

Link to post
Share on other sites

Dysk zamieniłem HDD na SSD, nowy system, bez dysku tak samo długo się uruchamia. Kolejność bootowania jest dobra.

Zmieniłem tryb w biosie na AHCI mode, to mi się system wysypał, a jak już ogarnąłem blue screena "inaccessible boot device" to nic się nie zmieniło w czasie uruchamiania, tylko w programie AS SSD, zniknął ten błąd ""pciide".

A co do oddania lapka do serwisu, to wyjmą dysk, przejrzą bios coś popatrzą na drugi dzień lapka oddali i nic nie stwierdzili, ale 20 złotych wzięli za "robotę" :o

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...