Skocz do zawartości

Lenovo legion Y540 problem z obrazem w każdej grze, nawet po czystej instalacji Windowsa


Recommended Posts

Witam, laptop to Lenovo Legion y540

CPU Intel i5 4/8

Ram 16gb hynix 2x8 ddr4

GPU NVIDIA GTX 1660 ti 6gb

SSD Samsung OEM 256gb

Matryca 144hz 17,3'

 Próbowałem już wszystkiego,różne biosy,różne sterowniki chipsetu z strony Lenovo,grafiki od NVIDI, czysta instalacja windowsa 10 bez żadnych ustawień i sama gra i znowu to samo, wie ktoś co to może być,spotkał się ? Obraz zaczyna się dziwnie jakby rozgrywać/trząść/szarpać/ i po chwili mu przechodzi, czasami to występuje kilka razy w ciągu jakiejś gry,a czasami nawet wcale,dodaje link z filmu z jednej z gier. W momencie gdy to się dzieje,puszczam myszkę i nie wykonują żadnych ruchów nią w grze ani grana postacią 

Sprawdzałem również pamięć ram,dysk SSD. Czy to problem softu czy może hardware np odświeżanie matrycy gryzie się z grami ? 

 

https://youtu.be/LmMmZRJ5yqo

Link to post
Share on other sites

Procesor Ci się smaży, ma prawie 100 stopni. Twojemu dyskowi twardemu też jest gorąco i dlatego możesz mieć różne atrakcje w grze.

Pokaż jeszcze screen z CrystalDiskInfo, a zanim go dasz zmień Funkcje -> Funkcje zaawansowane -> Wartość RAW -> 10 [Dec]

Link to post
Share on other sites

niby tak,ale w innych grach takie same wyniki uzyskuje temperatur i nic sie nie dzieje,na razie jest spokoj,wyłączyłem synchroniazje pionową,jesli przez tydzien nic sie nie stanie to prawdopodobnie ona może być winna, wtedy nie bede jej używał  a ograniczał tylko klatki w menu gier do 144,mam tez apke Lenovo Vanatage gdzie mam 3 tryby pracy Cichy-zbalansowany-i wydajność, kazdy ma inne ograniczenie TDP dla CPU i GPU i predkosci wentylatarów tym samym,mam obecnie na zbalansowany

CrystalDiskInfo_20210726141855.png

Link to post
Share on other sites

Nie widzę nic niepokojącego, ale uważaj na te temperatury, procesor się grzeje i to mocno, może w końcu ulec uszkodzeniu. Tak samo z tym dyskiem, SSD pod wpływem zbyt wysokiej temperatury w końcu pada.

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, BlackCoffe napisał:

Nie widzę nic niepokojącego, ale uważaj na te temperatury, procesor się grzeje i to mocno, może w końcu ulec uszkodzeniu. Tak samo z tym dyskiem, SSD pod wpływem zbyt wysokiej temperatury w końcu pada.

Dzięki,tak zrobię, dokupie jakaś podkładkę chłodząca, te zrzuty który były robione były po grze 20min, a zrzut dysku gdy grę wyłączyłem więc pewnie się studził, za 2tyg będę zmieniał dysk na większy, więc może dam na niego jakiś termopad, a pod lapka jakakolwiek podstawkę która będzie dawała jakiś obieg powietrza 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, ksiadz3d napisał:

Dzięki,tak zrobię, dokupie jakaś podkładkę chłodząca

Jeśli wylot/wloty powietrza są zapchane kurzem to wyrzucisz tylko pieniądze w błoto bo różnica będzie w granicach błędu pomiarowego. Kiedy ostatnio laptop był czyszczony w środku i wymieniona pasta? Może od tego warto zacząć? Też jestem zdania że w takich warunkach długo nie pociągnie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, zbiku90 napisał:

Jeśli wylot/wloty powietrza są zapchane kurzem to wyrzucisz tylko pieniądze w błoto bo różnica będzie w granicach błędu pomiarowego. Kiedy ostatnio laptop był czyszczony w środku i wymieniona pasta? Może od tego warto zacząć? Też jestem zdania że w takich warunkach długo nie pociągnie.

Mam go rok, pasta jeszcze nie zmieniana pod CPU, kurzu na kratkach pod spodem brak bo dbam o sprzęcik, a o pastach już tyle się naczytałem na forum o tym modelu że praktycznie każda zła bo zaraz a to wyschnie,a to wypłynie,a po pół roku znowu będzie trzeba wymieniać itp że już rozłożyłem ręce ,to przy okazji wymiany dysku bym mógł wymienić,chyba że jesteś w stanie polecić jakąś nieprzereklamowana o dobrym stosunku do ceny ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...