Skocz do zawartości

Co potrafi laptop z Celeronem czyli najgorszy wynik UserBenchmark na Forum


Recommended Posts

Witam!

 

Chciałam się "pochwalić" wynikiem w UserBenchmark mojego laptopa z Celeronem N2840 i integrą intelowską by pokazać, że takie tanie laptopy jednak nie nadają się do gier i że jak ktoś takowy kupuje to musi być naprawdę naiwny, że one dadzą radę, nawet w stare gry.

 

https://www.userbenchmark.com/UserRun/44902114

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Ależ oczywiście, te grafa bardzo lubi RAM lapka :D Założyłam ten wątek by właśnie przestrzec użytkowników przed kupnem tego typu lapków pod kątem nawet grania w starsze gry bo się nie sprawdzi, a szkoda nerwów.

 

Link to post
Share on other sites

Chciałam wsadzić właśnie drugą kość RAM aby mieć dual, ale niestety mimo zapewnień programów typu CPU-Z okazało się, że mam tylko jedno gniazdo na pamięć a drugie bym miała jakbym sobie dolutowała. 

Strony WWW przegląda się bardzo dobrze, lekko potrafi przymulić na YT, ale potem już nie ma problemów. Jako maszynka do moderowania i banowania dobrze się sprawdza. 

[Solitaire to ja mam z mojego kompa z XP :D]

 

 

Tutaj widać, że jest miejsce na drugie gniazdo RAM [z prawej mańki], ale jak napisałam wyżej, trzeba je dolutować

 

IMG-20200506-182904.jpg.5b10d12ca65bde35

Link to post
Share on other sites

Moja mama namiętnie układa dla relaksu a ostatnio poszły w domu 2 monitory ctr Philips w ogóle się nie włącza a LG 795ft co jakiś czas od dołu do połowy ekranu robi się czarny. Teraz się zastanawiałem czy kupić mamie monitor z olx czy właśnie jakiegos lapka za 300-400. Mam w domu rodzinnym dela 1470 z su4100 i 3 gb ramu i win 7 a to muł straszliwy przy YT

Link to post
Share on other sites

To mój właśnie na początku jak się YT wgrywa to ma ciężko, a potem jakoś normuje, że da się korzystać. 

Aktualne nowe lapki za 300-400 zł to gorsze zło niż ten mój G40-30 bo często mają mały dysk SSD, małą, wlutowaną pamięć, Celerona [trochę mocniejszego niż mój] i Windows 10.

Link to post
Share on other sites

O używce myślałem, w moim starym dellu grafika za słaba i cpu do dekodowania YT w tym N2840 gpu też chyba nie wspiera sprzętowo 265/vp8/9 tylko h264 wspiera a to już coś. 

31 minut temu, BlackCoffe napisał:

ale jak napisałam wyżej, trzeba je dolutować

No to już wiemy co ci kupić na gwiazdkę lub urodziny dostaniesz lutownicę.....:D

Link to post
Share on other sites

Jako używka dobrze się sprawdzi mój główny laptop, Lenovo Z50-70, ten co mam w sygnaturze, daje spokojnie sobie radę z YT, ma RAM w dualu, dwie karty graficzne i mimo dysku HDD aż tak wolny nie jest. Mogę wieczorem podrzucić jego wynik UserBenchmark tylko mam pytanie, muszę się przełączać na dedykowaną czy program sam przetestuje obydwie grafy?

 

9 minut temu, olo163 napisał:

No to już wiemy co ci kupić na gwiazdkę lub urodziny dostaniesz lutownicę.....:D

Urodziny miałam w marcu :P

Link to post
Share on other sites

Może to ze starości? Miałam w pracy monitor CRT, dobrze działał i pewnego razu zaczął na nim migotać obraz. Sprawdź czy coś nie rozlutowało się, kondensator nie spuchł czy coś. 

Jak twoja Mama ma takiego kompa to kupienie lapka  Celeronem to strzał w stopę.

Link to post
Share on other sites

@olo163

Jeśli reszta sprzętu działa to szkoda zmieniać cokolwiek. Cieszę się, że pamiątki jeszcze żyją. 

 

Jestem w tej chwili na etapie zbierania złomu po okazjach, celem złożenia drugiego HTPC dla teściów. W złomo-szafie siedzi już:

* buda mitx,

* płyta B350m

* 2x4GB DDR4 2400 oraz

* gtx 960 4GB (z tego co się ostatnio dowiedziałem to warty więcej niż reszta sprzętu razem wzięta :o) 

 

Docelowo miał wlecieć R3 1200AF/1300x (bo to grosze potrafi kosztować), ale jeśli potwierdza się plotki nt. cen Athlona Gold 4100ge to Maxwell jedzie na allegro. 

 

@BlackCoffe

Jak tylko upoluje SFX psu i dopadnę Cpu to podzielę się wrażeniami - będzie to najsłabszy sprzęt w moim posiadaniu obecnie, bo Surface Pro 4 umarł mi w zeszłym tygodniu na zawał (czyt. półka się na niego zawaliła i poszedł w kosz).

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...