Skocz do zawartości

brak modułu ci vectra telewizja


Recommended Posts

Witam, zamontowałem i podłączyłem telewizor, ale na dużej ilości kanału pisze mi brak modułu ci, mam telewizję z vectry, gdzie taki moduł mogę kupić ? dekoder hmc 3021, znalazło mi 28 kanałów z analogowej anteny i 200 ponad z vectry, tylko problem jest tak że mi duża ilość programów nie odbiera, co robić ?

 

Telewizor https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-43up7800-tv-uhd-uhd-4k.bhtml nie mam tvn tvn7 polsatu i innych bo pisze brak modułu ci.

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites

W tym problem że jak mam wejście antenowe podłączone, do dekodera na hdmi, to nie znajduje mi ani 1 kanału, dopiero jak antenę podłączam pod telewizor to znajduje mi kanały, ale w większości pisze mi brak modułu ci, czyli coś zle zrobiłem, bo telewizor właśnie mi się przełącza pilotem od telewizora, a pilot od dekodera na tym telewizorze nie przełącza mi tego telewizora tak jak by nie działał, go nie wykrywało, a to wejście antenowe co było w dekoderze musi być podłączone znowu do dekodera czy musi być w telewizorze podłączone, telewizor mam podłączony przez hdmi, wiesz jak mam to ustawić, żeby dekoder reagował na tym telewizorze i pilot od niego ?

Link to post
Share on other sites

Jak podłączasz kabel antenowy do dekodera a tv z dekoderem poprzez hdmi to kanały wyszukujesz nie w tv tylko w dekoderze pilotem od dekodera - tv robi wtedy jako zwykły monitor - nie mam vectry - moja kablówka daje moduł cam CI z kartą - płatne 10 pln m-c, jak masz taka kartę w dekoderze to moduł CAM kupisz np. na alledrogo ale nie mam 100% pewności czy karta z dekodera działa w module - możesz pożyczyć moduł od sąsiada i sprawdzić.

 

Moduł Cam Conax TNK, SMART HD, KABLÓWKA TV KABLOWA - Sklep internetowy AGD i RTV - Allegro.pl

TECHNISAT NCAM Smart HD (1 m-c na start) Moduł - ceny i opinie w Media Expert

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Mnie zastanawia myślenie ludzi w dzisiejszych czasach a właściwie jego brak... (Nie dotyczy to się akurat tylko tego tematu tylko ogólnie). Ale nawiązując do tego tematu to pytanie do autora skoro masz dodatkowy dekoder, to czemu szukałeś kanałów na tv? To w takim razie po co kablówki dają swoje dekodery?

Link to post
Share on other sites

Myślę, że to chwilowy brak logicznego myślenia. Cieszył się, że ma nowy TV, podłączył dekoder pod TV zobaczył, że nie działa, zdenerwował się więc podłączył kabel antenowy do TV, okazało się, że część kanałów działa część nie działa więc napisał wątek czemu tak jest i dowiedział się z niego, że sprzętowi LG trzeba ręcznie wskazać odpowiedni port HDMI. Nic dodać. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No ok, ale logicznym i to raczej bardzo jest że skoro podłączam dekoder czy jakiekolwiek urządzenie pod tv to nie dość że cała obsługa odbywa się przez to urządzenie to jeszcze tv musi zostać przełączony na dane urządzenie (niektóre robią to automagicznie).

Nie, ja chyba za stary jestem aby nie rozumieć

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...