Skocz do zawartości

TV do jasnego pokoju


Recommended Posts

Cześć! 

 

Szukam telewizora do małego mieszkania z dużą ilością światła dziennego. 

Odległość TV od kanapy to około 2,5m - celuję w 55 cali 4K.

Z racji że w mieszkaniu są okna na południe będzie sporo światła dziennego - brać pod uwagę tylko QLEDy? 

 

Smart TV? Tizen, WebOS czy Android TV? 

 

Tutaj jest chyba największy problem. Potrzebne jest wsparcie do:

 

YouTube

Netflix 

Disney+ 

TVN Player 

ipla 

VOD.TVP

Fajnym dodatkiem będzie wsparcie głosowe asystenta Google. 

 

Myślę najbardziej o TV od Samsunga ale Tizen wydaje się być zagrożony po ostatniej współpracy z Google w segmencie zegarków. 

 

Wykorzystanie:

- filmy

- internet

- praca  - zewnętrzny ekran na spotkania 

 

Wstępnie myślę o 

Samsung Neo QLED QE55QN85AAT 

 

Budżet około 4ty ś. 

 

Link to post
Share on other sites

Mam tv philipsa z androidem i mam zainstalowane wszystko co podałeś oprócz Disney+ (nie potrzebuję  po prostu), mam głosowego asystenta google. Jasność mojego tv to 350cd/m2 i powiem szczerze że tv stoi tyłem do okna i jak słońce świeci prosto w okno to w ciemnych scenach (filmy) jest średnio i trzeba zasłonić rolety, jednak normalnie można oglądać zwykłe programy, filmy i jest ok. Mój tv jest stary (2018) ale polecam tv z androidem instalujesz co chcesz. Moja matryc to VA i czerń jest naprawdę czarna.

Link to post
Share on other sites

Jak kupiłem na Euro TCL. Zalerzało mi na androidzie w miarę sensownej cenie i wyglądzie. Z androida jestem mega zadowolony, można podłączyć pada i w gry grać jak na konsoli, samsungi chyba tego nie mają. Ale ogólnie co do obrazu mój ma matrycę VA i do okna wisi tak bokiem. W nasłonecznionym pokoju da się spokojnie go oglądać więc nie jest żle. Ale Qledy to wyższa półka więc na twoim miejscu bym się nie martwił.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaką ma jasność , ale zobacz sobie https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-philips-oled-55oled705-4k-120-android-ambilight-3-tv-procesor-p5-2021?utm_medium=linktxt&utm_campaign=2021.07&utm_source=fCAdkEcDcq&utm_content=2381265

 

Aktualnie kosztuje 4 tys . Sam też mam philipsa tylko model z przed 2 lat zwykły LED z wyższej półki philipsowej i obraz ma świetny jak i dosyć jasny . 

Link to post
Share on other sites
W dniu 22.07.2021 o 16:09, jakub1t napisał:

Za 4 tyś już można kupić oleda .

 

Polać temu Panu. 

 

W dniu 26.07.2021 o 11:02, Underek napisał:

To może inaczej. Jaki system wybrać pod TV? 

 

Wybierz to, co Ci najbardziej odpowiada. Jeden lubi rybki, drugi....akwarium :)  To Tobie ma odpowiadać. Nie nam. Osobiście używając LG nie mam nic do zarzucenia ich systemowi. Zarówno na jednym oledzie, który ma już 3 lata jak i obecnym, który robi mi za monitor do PC. Nie grzebią zbytnio, nie usuwają chyba nic niespodziewanie. Nie wiem do końca, bo praktycznie nie używam tego menu. Z reguły istnieją tylko 2-3 klawisze: Netflix, Amazon i Power :D 

 

3 godziny temu, Underek napisał:

Podpowiesz jak/gdzie takich ustawień szukać? *Nie w TV tylko necie. 

 

No proszę Cię.....musisz wszystko mieć podane na tacy?

 

5 godzin temu, Underek napisał:

Czy dodatkowa kalibracja jaka jest dostępna w Media Markt jest opłacalna? Koszt od 300 do 700 zł. 

Ktoś z tego korzystał? 

 

Daruj sobie. Zbędne wydawanie kasy. No chyba że masz jej nadmiar. Chodzi mi o kalibrację z marketu. Lepiej poszukać profesjonalnego specjalisty.

Aaaaa....i w kwestii jasności pomieszczenia. Nie jestem specjalistą, ale nawet najbardziej jasny panel i tak się podda słońcu. Najlepiej mieć rolety. Bo chyba nie będziesz go traktował specjalnie światłem słonecznym.

Żadna to przyjemność oglądać wtedy cokolwiek. 

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, marko22 napisał:
8 godzin temu, Underek napisał:

 

No proszę Cię.....musisz wszystko mieć podane na tacy?

Tak, zakładam że w takich celach powstają fora czy inne grupy. Ja wiem grze coś można znaleźć wklejam link ly gotowe rozwiązanie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...