Skocz do zawartości

Błąd przy instalacji Windows 10

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Witam po awarii lapka musiałem odpaliłem starego kompa stacjonarnego który nie był używany od dłuższego czasu na pewno jest sprawny sprawdzane wszystkie części(podpiąłem starą kartę graficzną , zasilacz od znajomego). Nie był tylko podpięty dysk twardy. Podpiąłem nowy pusty ssd i chciałem wykonać czystą instalację windowsa 10 z pendriva. Niestety przy wybraniu  pendriva (zaznaczam iż dysk też jest widoczny) w biosie przy próbie instalacji nagle pojawia się okno windowsa na 1 sek i znika a na samej górze po lewej stronie miga podkreślnik i nic się nie dzieje żaden z klawiszy na kompie nie reaguje prócz ctrlaltdelete po naciśnięciu komp się resetuje. Wziąłem od kumpla 2 pendriva mój był bootowany przed media creation jego w rufusie na tym 2 pendrivie pojawia się ikona windowsa ale nic się nie dzieje podpiąłem stary dysk hdd i ten sam problem , nie mam możliwości zainstalowania  z cdromu bo nagrywarka dawno umarła,...Co to może być?

procek - phenom x4 955 amd black edition

ram - 4gb patriot dd3 2x2 1333

płyta - gigabyte ga-ma790xt-udp4 s,am3

zasilacz - silentiumpc m3 600w

karta graficzna - gtx 750 ti

obudowa - cooler master elite rc333

IMG_20210720_233240.jpg

IMG_20210720_233248.jpg

IMG_20210720_233310.jpg

IMG_20210720_233318.jpg

IMG_20210720_233331.jpg

Zmień OnChip Sata Type na AHCI i to samo GSATAII (jeśli się da), First Boot na pendrive, włącz na wszelki wypadek USB Mouse Support, Zapis i zakończ.

Możesz ze strony płyty głównej sterowniki SATA AHCI i SATA2 w zależności w który port podpinasz dysk(dostępne dla Win7), rozpakuj i wrzuć do osobnego katalogu na pendrive (mogą się przydać jak dysk będzie nie widoczny podczas instalacji).

Aha i sprawdź czy pendrive jest GPT zamiast MBR.

Edytowane przez chrisplbw
  • Rozwiązanie
2 godziny temu, chrisplbw napisał:

ha i sprawdź czy pendrive jest GPT zamiast MBR.

GPT na tak starym sprzęcie na pewno nie pójdzie. Trzeba przygotować instalkę w Rufusie pod MBR. Oddzielne sterowniki SATA mogą się przydać jeśli nie będzie wykrywało dysku przy instalacji.