Skocz do zawartości

Problem z FPSami w jednej grze


Recommended Posts

Witam, 2 miesiące temu wymieniłem kilka komponentów z komputera na nowsze a mianowicie z Haswella przeszedłem na AMD Ryzen 3 pierwszej generacji.
Niestety od tamtej pory (post piszę teraz ponieważ wróciłem tutaj do miejsca rodzinnego z mojego tymczasowego) w grze Leauge of legends mam strasznie mało fps. Niezależnie od ustawień graficznych liczba klatek się nie zmienia.
W momencie kiedy mam 60 fps gra jest płynna ale prawie 85% czasu gry są wahania między 45 a 80fps przy których gra po prostu się klatkuje (frezuje?).
Jedynie co mnie niepokoi to fakt że hwmonitor w sekcji temperatury procesora pokazuje na TMPIN 6 oraz TMPIN 8 ponad 100 stopni Celsjusza. 

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, olo163 napisał:

A jakie GPU i rozdzielczość?

Ram w 2 kościach - dual?

Jak ustawione taktowanie ramu - ile mhz?

Do jakiej częstotliwości rozpędza się cpu?

Jakby co to odpowiedzi na wszystkie te pytania i wiele innych są zawarte w raporcie z userbenchmark, dlatego tak często proszę o jego podlinkowanie ;) 

Link to post
Share on other sites
W dniu 20.07.2021 o 18:30, posko22 napisał:

Haswella przeszedłem na AMD Ryzen 3 pierwszej generacji.

Tylko nie mów, że przeszedłeś z i7. A jeśli tak się nieszczęśliwie stało to zamieniłeś dobrą siekierkę na lichy kijek.

 

Poza tym ten link do Userbenchmark nie pokazuje nic na temat grafiki. Zainstalowałeś sterowniki do swojej tajemniczej karty graficznej?

 

Również na podstawie tego linku możemy zobaczyć, że pamięć ram pracuje 2666MHz a natywnie ma 3200MHz -- wywala się na tym ustawieniu?

 

Masz zainstalowane sterowniki dla chipsetu ze strony AMD? Jeśli tak to dla testu spróbuj zmienić power plan w Windowsie z Ryzen Balanced na Performance. Jeśli jest na Performance to zmień na Ryzen Balanced i potestuj.

 

 

 

Sam Windows masz zaktualizowany? Link do Userbenchmark pokazuje wysokie zużycie procesora w tle. Dlatego pytam bo często sam Windows w uporczywy sposób sabotuje pracę na komputerze instalując aktualizacje, telemetria etc. Jak wchodzisz w aktualizacje to wszystko masz Up-to-date?

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, jarkko napisał:

Tylko nie mów, że przeszedłeś z i7. A jeśli tak się nieszczęśliwie stało to zamieniłeś dobrą siekierkę na lichy kijek.

 

Poza tym ten link do Userbenchmark nie pokazuje nic na temat grafiki. Zainstalowałeś sterowniki do swojej tajemniczej karty graficznej?

 

Również na podstawie tego linku możemy zobaczyć, że pamięć ram pracuje 2666MHz a natywnie ma 3200MHz -- wywala się na tym ustawieniu?

 

Masz zainstalowane sterowniki dla chipsetu ze strony AMD? Jeśli tak to dla testu spróbuj zmienić power plan w Windowsie z Ryzen Balanced na Performance. Jeśli jest na Performance to zmień na Ryzen Balanced i potestuj.

 

 

 

Sam Windows masz zaktualizowany? Link do Userbenchmark pokazuje wysokie zużycie procesora w tle. Dlatego pytam bo często sam Windows w uporczywy sposób sabotuje pracę na komputerze instalując aktualizacje, telemetria etc. Jak wchodzisz w aktualizacje to wszystko masz Up-to-date?

Jarko a więc 
przesiadłem się z I3-4150 i to tylko dlatego że procesor w grach  o nowszym oparciu technologii( potrzebne 4 rdzenie i 4 wątki ) już nie dawał rady ze względu na swoją moc obliczeniową na jeden rdzeń. 
bios zaktualizowany ( na przyszłość ) do karty graficznej Geforce GTX 1060 od Gigabyte sterowniki zainstalowane, kości pracują na obniżonym taktowaniu ponieważ płyta wyższego nie obsługuje( przynajmniej tak ogarnąłem) 

16 godzin temu, zbiku90 napisał:

OK ja już więcej pytań nie mam, odpadam.

BTW wynik procesora tragiczny. Albo coś niezainstalowane (np. sterowniki chipsetu), albo burdel w systemie albo jakiś wirus (42% background CPU)

czymś załamałem? 

Link to post
Share on other sites

Memory latency 165ns to nawet przy 2667mhz dużo za dużo, na pewno nie masz czegos w tle odpalonego co zżera zasoby procka?

 

Sprawdź w windows managerze czy Ci coś za bardzo nie obciąża pc.

 

No i w ogóle Ci GPU nie przetestowało więc coś tam nie tak musi być ze sterownikami albo coś

Link to post
Share on other sites

w screenie jest wyszczególnione co i jak pokazuje w grze teraz kiedy fps są powiedzmy normalne( nie skacze podczas rozgrywki) oraz nie spadają poniżej 100
tutaj wklejam kolejnego userbenchmark https://www.userbenchmark.com/UserRun/44854238 
tym razem po aktualizacji sterowników. Zastanawiam się dlaczego karty graficznej nie pokazuje. Zauważyłem że wcześniej jak mam te mało/duże spadki fps to karta jakby było mniej obciążona. 

problem fps 2.png

Link to post
Share on other sites

A nie masz przypadkiem podłączonych 2 monitorów na raz -- każdy o innej rozdzielczości -- kiedy występują te spadki klatek w LOLu?

 

Na screenie z gry wszystko wygląda OK jeśli chodzi o temperatury. Użycie CPU i GPU jest stosunkowo niskie.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiające jest to opóźnienie pamięci. Nie wiem. Mogę pogrzebać przez teamviewer :D A grafiki że nie pokazuje userbenchmark, to chyba taka jego uroda. Mi na początku też RTX-a nie pokazywał. Teraz jest nowsza wersja i o dziwo jest ok. Krótko mówiąc - mam UFO :D 

https://www.userbenchmark.com/UserRun/31821472 Tu mam wynik z lapka. Też się czepia o cache dysków. Dyskwalifikacja wyników. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...