Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy streaming / YouTube + gry esport 10 000 zł


Recommended Posts

Witam.

 

Chciałbym złożyć zestaw, który będzie przeznaczony strikte do gier jak i streamowania czy nagrywania pod YouTube. Budżet to 10k aczkolwiek realny na skrzynkę będzie ciut mniejszy, bowiem w kwocie 10k, chciałem jeszcze zewrzeć monitor i inne komponenty.

 

Generalnie najbardziej będzie używany pod CS:GO - tutaj mam nieco ambitne plany, żeby po prostu grać profesjonalnie i kontynuować, to co kiedyś zacząłem. Natomiast proszę nie traktować tego, jakobym miał grać tylko w csa i tylko csa streamował. Gram w przeróżne gry AAA, choć głównie esportowe fpsy.

Reklama

 

Jeśli chodzi o monitor, to myślałem nad Gigabyte G24F albo jego odpowiednik trochę lepszy (oczywiście parametrami) - 27 calowy. Chyba, że ktoś ma do polecenia coś innego. Zależy mi by miał Black equalizer - w csgo to jest must have.

 

Jeśli chodzi o granie, to spokojnie mogę mieć 1080p nie muszę mieć 1440p.

 

  • Zastosowanie komputera: streaming, esport, gry, YouTube
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 10 000 zł może troszkę więcej, jeśli będzie sens do czegoś dołożyć.
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?: jak najszybciej
  • Których części potrzebujesz?: wszystkie podzespoły (wiem jaka jest sytuacja na rynku kart graficznych, ale też nie uśmiecha mi się czekanie de fakto nie wiadomo jak długie).
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Jak najbardziej
  • Specjalne wymagania: dobrze, by cała jednostka nie była jakaś turbo głośna, ale skupiam się na wydajności. Granie w 1080p raczej. Choć nie wykluczam 1440p tylko właściwie do czego mi to potrzebne poza pulpitem? W grach AAA zdecydowanie wystarczy mi 1080p
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?: nie

 

 

Edytowane przez Kopjabanic
Link to post
Share on other sites
  • Kopjabanic zmienił tytuł na Zestaw komputerowy streaming / YouTube + gry esport 10 000 zł

@3ndurek Przyznam szczerze, że trochę się boję jeśli chodzi o to, co czytałem o 5800X - loterii kwantowej i temperaturach. Ale rozumiem, że na tym powietrznym chłodzeniu, powinno być ok?

 

Monitor finalnie, który bym chciał wziąć to Gigabyte M27Q.

 

 

Pytanie również jak z kościami RAM, czy wejdą pod to chłodzenie jeśli będę chciał dołożyć w przyszłości kolejne dwie kostki?

Edytowane przez Kopjabanic
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Kopjabanic napisał:

Ale rozumiem, że na tym powietrznym chłodzeniu, powinno być ok?

Będzie ok. 

 

Pamięci możesz zmienić na niższe https://proline.pl/pamiec-goodram-irdm-pro-2x8gb-ddr4-3600-cl17-19-19-czarna-irp-3600d4v64l17s-16gdc-p1401859

 

Całość z ekranem, monitorem https://proline.pl/koszyk/74a8662f

 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, kajtek. napisał:

Ale one i tak w takim układzie nie będą Ci latać na 4400 MHz. Opłacalności takiego zakupu w ogóle nie porszuam. 

 

Dlaczego nie będą tak latać w takim układzie? Kumpel mi mówił, że po prostu idzie nawet niskie tajmingi wykręcić na nich.

 

W sensie, że niskie opóźnienia CL się robi na niższych taktowaniach.

Edytowane przez Kopjabanic
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...