Skocz do zawartości

Nagły wzrost temperatury procesora i błędy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez majkiel91,

Recommended Posts

Potrzebuje pomocy. Mam problem z działaniem pc. Podczas obciążenia w programie OCCT temperatura gwałtownie skacze z 35 do ponad 90 stopni w kilka sekund i sypie błędami, co widać na obrazkach. Nie moge w nic pograć, momentami ekran robi się czarny, wywala bluescreen. Dodam że problem pojawił się nagle, a w środku kompa nie było nic grzebane. Nie pomogła wymiana pasty na procku, dokrecenie chłodzenia, ani format dysku systemowego i wgranie od nowa windowsa. Sprawdzone ramy, dysk twardy programem hd tune. Jeśli to istotne to:
Intel Core i5 9600K 
Gigabyte z390 gaming x
16 gb ram ddr4 3200 mhz
Geforce rtx 2060 super
Windows 10

Reklama

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu 2.jpg

Bez tytułu 3.jpg

Edytowane przez majkiel91
Link to post
Share on other sites

Temperatury są już okej, zresetowałem bios, ale nic poza tym nie jest lepiej. Sypie błędami i resetuje się, wywala bluescreen pod obciążeniem. Zasilacz to Seasonic Focus 450W. Dodam, że komp działał bez problemu ponad rok, ostatnio postał kilka dni nie uruchamiany i taka niespodzianka jak włączyłem go. Procek padł czy plyta główna?

Zasilacz Seasonic FOCUS Gold 450 (SSR-450FM) 80Plus Gold 450W

Na dodatek w spoczynku zaczął ekran mrugać na czarno

Link to post
Share on other sites

Sprawa wyjaśniona. Otóż mruganie ekranu na czarno w spoczynku i bluescreen przy obciążeniu byly spowodowane włączonym profilem xmp w biosie. Przy wyłączonym jest wszystko dobrze. Pamięci sprawdzane memtestem windowsowym, żadnych błędów. Dodam jeszcze ze profil xmp miałem włączony przez rok czasu i było wszystko dobrze, i nagle samo z siebie to się stało. Nic nie było grzebane, jedynie aktualizacje windowsa instalowane.  Ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Pewnie poczuje spadek wydajności w grach, jeśli na pamięciach zamiast 3200 mhz mam 2400? 

Edytowane przez majkiel91
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...