Skocz do zawartości

Dysk wew HDD 3,5 2TB do kieszeni


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bob,

Recommended Posts

Witam

Noszę się z zamiarem zakupu dysku wewnętrznego HDD 2TB w formacie 3,5 cala, który mam zamiar umieścić w takiej oto kieszeni I-TEC 3.5" SATA - USB 3.0 MYSAFE Advanced (MYSAFE35U401)  , a następnie podłączyć przez kabel USB do komputera. Czyli zrobić z niego swojego rodzaju dysk zewnętrzny. :)

Dysk będzie służył tylko jako magazyn, muzyka, filmy, zdjęcia. Nie będzie tam instalowany żaden system, ani gry.

 

Miałem zamiar zakupić Seagate BarraCuda 2TB, 7200obr. SATA-III, 256MB cache ST2000DM008, ale z tego co czytam konkretnie ten model charakteryzuje się technologią zapisu SMR, a z tego co czytam poleca się jej unikać i wybierać te z CMR.

Czy ta technologia zapisy ma jakiś negatywny wpływ np. na żywotność dysku?

Czy w przypadku dysku, który będzie służył jako tzw. magazyn, z którego będę oglądał filmy i słuchał muzyki ma to w ogóle jakieś większe znaczenie?

 

 

Ostatni HDD jaki kupowałem to Toshiba P300 2TB HDWD120EZSTA i było to już dawno temu, nie jestem dobrze zorientowany w temacie, dlatego zwracam się tutaj o pomoc, jakie dysk będzie najlepszy jako magazyn? 

Mile widziany w miarę "długowieczny" i cichy. ;)

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.  :)

 
 
Edytowane przez PanSzpila
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zgraj dane, wymaż bezpiecznie dysk i potem do kubła z elektrośmieciami. No chyba, że trzymasz mało ważne dane. SMR to zło, ja jakiś rok temu kupiłem dysk CMR.

Edytowane przez bob
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...