Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
niedawno zamieszkałem w szeregowcu. Jest jeden dostawca usług (światłowód). Cała skrzynka jest w garażu. Dostawca wrzucił tam swój router, który daje dostęp do internetu. Spina on też wszystkie gniazda sieciowe na cały dom.
Teraz moje pytanie.
Chcę dorzucić DECO M4 aby w całym domu mieć jedną sieć wifi, a do tego żeby wszystkie urządzenia się widziały niezależnie czy podłączę je przez wifi czy bezpośrednio pod lan.
Pytanie więc czy to, że urządzanie dostawcy spina wszystkie kable i cały ruch przechodzi przez ich urządzenie jest problemem? Jak można ten problem rozwiązać?
Link to post
Share on other sites

Urządzenie dostawcy robi za router i switch. Ale nie mam dostępu do niego (nie dają). Dom ma trochę metrów - u góry mam wpięty swój router (inna sieć wifi) ale w narożach domu brakuje zasięgu. Mam sporo urządzeń - od termostatu, laptopów, tabletów, TV przez bramki zigbee kończąc. Chciałbym aby wszystkie urządzenia widziały się w sieci. Zarówno wpięte kablem do ściany jak i te po wifi.

Edytowane przez guzik_Darek
Link to post
Share on other sites

żeby wszystko było widoczne w 1 sieci, trzeba wyłączyć wifi na Huawei, ustawić Deco M4 w tryb AP (nie router), podłączyć jednostki Deco najlepiej po kablu (na kablach tych w skrzynce z Huawei) i tyle. Archera C6 zdemontować.

O ile dobrze pamiętam, Deco M4 w trybie AP ustawi IP swoich jednostek korzystając z DHCP Huaweia, a do zarządzania Deco z aplikacji nie potrzebujesz tych IP znać. Sam korzystam z takiej konfiguracji (ont Huawei + Deco M4)

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, karpior napisał:

żeby wszystko było widoczne w 1 sieci, trzeba wyłączyć wifi na Huawei, ustawić Deco M4 w tryb AP (nie router), podłączyć jednostki Deco najlepiej po kablu (na kablach tych w skrzynce z Huawei) i tyle. Archera C6 zdemontować.

O ile dobrze pamiętam, Deco M4 w trybie AP ustawi IP swoich jednostek korzystając z DHCP Huaweia, a do zarządzania Deco z aplikacji nie potrzebujesz tych IP znać. Sam korzystam z takiej konfiguracji (ont Huawei + Deco M4)

 

Czyli Huawei dalej w skrzynce zostaje (z wyłączonym wifi) i spina wszystkie pokoje a Deco podłączam w pokojach kablem?

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, guzik_Darek napisał:


WAN

 

To jeśli nie potrezebujesz C6 i wystarczy samo DECO to zrób jak kolega przykazał, jeśli nie to użyj go jako AP i podłącz pod LAN. Wtedy routing i DHCP będzie na urządzeniu dostawcy a wszystkie urządzenia w jednej (pod)sieci.

Link to post
Share on other sites

Sieć OneMesh™ możesz utworzyć łącząc router bezprzewodowy lub router/modem z zestawami wzmacniaczy sygnału lub transmiterów sieciowych. Nie jest jednak możliwe utworzenie sieci OneMesh™ poprzez połączenie dwóch routerów. Routery bezprzewodowe obsługują OneMesh™ tylko w trybie routera. Routery modemy (ADSL/VDSL/LTE) obsługują OneMesh™ w każdym trybie pracy

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, karpior napisał:

Sieć OneMesh™ możesz utworzyć łącząc router bezprzewodowy lub router/modem z zestawami wzmacniaczy sygnału lub transmiterów sieciowych. Nie jest jednak możliwe utworzenie sieci OneMesh™ poprzez połączenie dwóch routerów. Routery bezprzewodowe obsługują OneMesh™ tylko w trybie routera. Routery modemy (ADSL/VDSL/LTE) obsługują OneMesh™ w każdym trybie pracy

No to wszystko jasne. A pytanie z trochę innej beczki. Nie wiem czy w dobrym dziale - ale może ktoś poradzi. 

W garażu zainstalowana jest w ścianie mała skrzynka teletechniczna - w niej schodzą się kable tv oraz ethernet i jest router operatora. 
Ale jest tam niesamowicie ciasno. Pomyślałem, że przydałoby się więcej miejsca - ale żeby nie robić rewolucji i nie wykuwać tego wszystkiego, to tylko usunąć plastikowe drzwi z tej skrzynki i na to nałożyć małą szafkę RACK przykręconą do ściany bez tylnych plecków (https://allegro.pl/oferta/neku-szafa-rack-wiszaca-19-3u-4u-180mm-czarna-9428598653). Co o tym myślicie?

Wtedy można tam dać zasilacz, półkę i zmieści się mój router razem z tym operatora...

Edytowane przez guzik_Darek
Link to post
Share on other sites

Szafka 4u Ci tego nie zakryje. Potrzebna byłaby dużo większa. Zmierz sobie wysokość i szerokość. Pozatym zablokujesz dostęp do tego co tam będzie. Ino nie ma sensu jednego na drugie zakładać. 

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, cooger napisał:

Szafka 4u Ci tego nie zakryje. Potrzebna byłaby dużo większa. Zmierz sobie wysokość i szerokość. Pozatym zablokujesz dostęp do tego co tam będzie. Ino nie ma sensu jednego na drugie zakładać. 

Teoretycznie skrzynka jest ~45x35. Z czego przód można odkręcić. Szafka z aukcji jest 54x54 - myślałem żeby w plecach zrobić po prostu otwór. Niestety do obecnej szafki nic już nie wejdzie. A tak myślałem wrzucić tam swój router i kilka drobiazgów.

Edytowane przez guzik_Darek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...