Skocz do zawartości

Jaki procesor Intela do Gier?


Recommended Posts

Zastanawiam się nad zmianą platformy na Intela. Wystarczy tylko płyta i procek. Reszta nie ma znaczenia bo tylko przełożę. Jaki teraz aktualnie będzie najlepszy wybór właściwie do 1080p na Ultra i monitora 144 Hz? Myślałem nad i7 10700KF lub i7 11700KF na płycie MSI MPG Z490 GAMING PLUS lub jakiejś na Z590. Warto w ogóle dopłacać do 11700KF względem 10700KF i do Z590 względem Z490? Reszta nie ma znaczenia bo po prostu przeszczepię wszystko z poprzedniego kompa takze potrzebny mi tylko procek i płyta. Warto w ogóle robić jakieś OC tych procków? Chłodzenie starczy z dużym zapasem. Karta to RTX 2070 Super JetStream.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, lukasz272015 napisał:

i5 10400 spokojnie ci starczy do full hd, ale jak chcesz kupić coś z k to bierz 11 lub 10 generację.

Wolę coś z 8/16. Choć zastanawiam się nad i9 10900F aby być już future proof choć nie wiem czy nie lepiej jednak 10700KF bo między tym prockiem a 11700KF jakiejś znaczącej różnicy nie będzie. 10400 to odpowiednik R5 3600 jeśli chodzi o AMD w myśl rdzeni. Zależy mi na stabilnych klatkach a na tym Ryzenie ostatnio coś wariuje... Może to kwestia Windowsa 11 choć do tej pory problemów nie było. Aczkolwiek i tak chcę zmienić platformę z czystej ciekawości bo wszelkie prace w myśl montażu filmów i tak dalej wykonuję na Macu Mini M1. Stąd zmiana tylko procka i płyty to nie duży wydatek kiedy posiadam już resztę. Tylko przeszczep i będzie śmigać. 

Link to post
Share on other sites

11400F + płytę B560 wychodzi ok 1200zł + ram 3600MHz bardzo daje radę (chyba że masz rtx 3080)

11700KF + płytę Z590 koszt co najmniej 2 razy większy ale wydajność większa do 30 %

i9 10900F fajny ale do renderowania, grafiki, czy do wysoko wydajnych aplikacji, do gier nie warto

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...