Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej


Recommended Posts

Witam

 

Jako że moja karta graficzna GTX 1070 Gaming X dokonała swojego żywota, poszukuję dla niej godnego następcy.

Specyfikacja sprzętu przedstawia się następująco:

Płyta główna Gigabyte B450M DS3H
Procesor AMD Ryzen 5 3600
Pamięć RAM 16GB G.Skill Ripjaws
Zasilacz Thermaltake Smart SE530W 
Monitor to iiyama BLACK HAWK 27" pod freesync (niestety nie obsługuje g-sync)

Myślę równiez nad wymianą zasilacza, służy już 6 lat.

Co do budżetu zdaje sobie sprawę iż ceny są teraz chore, dobrze byłoby kupić coś równie wydajnego jak 1070 lub trochę lepszego za max 2000-3000 zł.

Link to post
Share on other sites

RTX 2060, dziś nawet 1080 GTX wyprzedza, są często gwarki w tej cenie (ok. 2000).

Za 3000 to już spokojnie można RTX 3060 kupić, albo lepszą 2070 Super/2080. Czasem są okazje 2080 Super. Ale w takich cenach wg mnie najlepiej z gwarancją. Nie odważyłbym się bez wydać tyle kasy. Może 3060Ti dałoby radę.
 

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Artok napisał:

Doceniam bardzo podrzucenie oferty, od wczoraj niestety nie było mnie przy kompie i juz wyprzedane :(

A RTXy 3060 z mediaexpert?

Np https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3060-gaming-x-trio-12gb ?

I czy opłaca się kupować wersję LHR?

Edytowane przez Taychon
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Taychon napisał:

I czy opłaca się kupować wersję LHR?

Jeśli nie masz zamiaru kopać ETH to nie ma znaczenia. Karty z LHR (czyli obecnie większość nowych w sklepach) są dzięki temu znacznie tańsze. 

 

Godzinę temu, Taychon napisał:

A RTXy 3060 z mediaexpert?

Zdecydowanie dołożyłbym do 3060 ti bo jest znacznie szybsza (ok. 25% w FHD) a niewiele droższa. Aktualnie nie widzę żadnej promocji ale trafiały się już po ok. 3000zł tak jak Artok napisał.

Link to post
Share on other sites

kolega@Artok ma rację

dziś kupować to jak rzucać monetą

orzeł-może kupię

reszka-raczej kupię

stanie na kant-kupuję!:D

paranoja

ponad rok temu chciałem przycebulić i tak bujam się na integrze

a miałem do wydania ho ho ho,cały tyś.zeta...:rotfl:

przynajmniej dłużej śpię :P

Link to post
Share on other sites

Jak nie masz karty to lepiej na początek kartę a później zbierać na upgrade platformy

Tylko wymana procka jak najszybciej i gdyby się okazało że karty będą dalej taniec to przepłacasz niepotrzebnie, pytanie ile chcesz czekać

Link to post
Share on other sites
W dniu 23.07.2021 o 16:09, Artok napisał:

Dzięki Artok, póki co mam kartę od znajomego na przeczekanie i poluje na 3060ti od GIGABYTE, jest chyba lepsza od tego Palita, na allegro za 3400 ale może gdzieś się trafi taniej :)

Edytowane przez Taychon
Link to post
Share on other sites
W dniu 24.07.2021 o 18:57, Taychon napisał:

060ti od GIGABYTE

Był dziś znowu w Media Expert. Tym razem wersja Gaming za 3019. Ale to dosłownie 5 minut, jak nie siedzisz przy komputerze to nie ma szans na zakup.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...