Skocz do zawartości

Asus tuf a17 fa706 słabe fpsy


Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem ze słabymi fpsami w grze Escape from Tarcov, użycie grafiki tam skacze od 70-90% a fpsów tylko około 50, ustawienia gry mieszane z teksturami na maxa, 24gb ramu w dual channel, plan zasilania na wysoki, czego to może być wina? zdjęcie w załączniku 

 

8017ae9247a0.jpg

Link to post
Share on other sites

https://gitlab.com/ryzen-controller-team/ryzen-controller/-/jobs/1220935756/artifacts/file/dist/win/Ryzen Controller Setup 2.4.1.exe

Można się pobawić tym programem. Co prawda nie pozwala na undervolting ale można ustawić ciaśniejszy power limit i niższy limit temperatury dla lepszej żywotności.

 

No i jedna ważna sprawa. Plan zasilania wysoka wydajność NIE JEST zalecany w gamingowych laptopach! Sprawia on że procesor boostuje non-stop nawet jak tego nie potrzebuje. Przez to o wiele szybciej się przegrzewa, przez co zrzuca zegary i skutek jest odwrotny od zamierzonego. Ustaw na zrównoważony, Ryzen balanced albo jakiś odpowiednik z Asusa jeśli jest.

Link to post
Share on other sites

Ale czy jak ustawię niższy limit temperatury to nie będzie odwrotnej sytuacji, że jeszcze częściej będzie mi zrzucać zegary? 

 

Póki co wygląda to tak: 

 

ccf02d6d50d5.jpg

 

def9ddd97917.jpg

 

 

ee482a22a06a.jpg

 

 

To jakie wartości wpisać, aby było lepiej.

 

P.S ustawiłem zrównoważony tryb tak jak zaleciłeś 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Short Bust ustaw też na 25W, temperature limit na 90st i potestuj trochę. W ustawieniach Ryzen Controllera ustaw żeby się włączał zminimalizowany razem z windowsem, 3 pierwsze opcje od góry. FPS raczej nie przybędzie ale powinny być stabilniejsze bez spadków. Z tego co widać na screenach to i tak bardziej cię grafika ogranicza. Możesz wrzucić ponownie odczyty z hwinfo na nowych ustawieniach i będziemy kombinować dalej.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem tak jak mówiłeś i samo ustawienie zrównoważonego trybu pomogło, temperatura trochę spadła, ale w grze nadal często użycie grafiki skacze tak od 70% do 99%, może to być wina danej mapy? Na innej mam cały czas 99% użycie i fpsy 60+ a na bardziej otwartych właśnie skacze i są dropy fpsów do 35

 

a2b2b95017ec.jpg

 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, WaltKowalski napisał:

w grze nadal często użycie grafiki skacze tak od 70% do 99%, może to być wina danej mapy? Na innej mam cały czas 99% użycie i fpsy 60+ a na bardziej otwartych właśnie skacze i są dropy fpsów do 35

 

Wygląda na winę optymalizacji. Grasz w jakieś inne gry? Też są problemy?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...