Skocz do zawartości

Modernizacja do 11gen. Czy ma sens


Recommended Posts

Witam i pozdrawiam.

Posiadam Aorus z 390 pro z i7-8700K a na tym RTX 3070 Aorus Master.

Zastanawiam się czy warto przesiąść się na Intela 11gen. Co wiąże się z zakupem procka i mobo, albo zrobić upgrade samego procka na aktualnej mobo do i9-9900K.

Komputer typowego gracza offline i niedzielnego, więc lubię wysokie detale i płynne minimum 60 FPS +.

Jeżeli patrząc względem GPU co lepsze czy sam proc czy mobo+proc

Z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Zadaj sobie pytanie. "Czy teraz coś mi nie pasuje w obecnym sprzęcie?"

Jeśli tak to to zmień.

 

Jednak nie sądzę, żeby tak było. Ten procesor jest jeszcze dość mocny jak na dzisiejsze wymagania. 6 rdzeni, 12 wątków, powinno nadal wystarczyć.

Edytowane przez Deomortis
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Kruchy81 napisał:

 

Witam i pozdrawiam.

Posiadam Aorus z 390 pro z i7-8700K a na tym RTX 3070 Aorus Master.

Zastanawiam się czy warto przesiąść się na Intela 11gen. Co wiąże się z zakupem procka i mobo, albo zrobić upgrade samego procka na aktualnej mobo do i9-9900K.

Komputer typowego gracza offline i niedzielnego, więc lubię wysokie detale i płynne minimum 60 FPS +.

Jeżeli patrząc względem GPU co lepsze czy sam proc czy mobo+proc

Z góry dziękuję

 

Gdy byś siedział na jakimś i5 6/6 to przesiadka na i7 czy i9 miała by sens przy obecnej płycie i jest to zrozumiałe.Natomiast przy 8700K nie widzę takiej potrzeby,chyba że masz okazję z nie dużą dopłatą do 9900K to tak.

Znowu ci z ósmej i dziewiątej gen. na tak wydajnych procesorach 8700k/9900k też nie mają powodu przechodzić na 10/11gen. 

 

 

Edytowane przez Tiamina
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Nawet HUB chwali 8700k:

Cytat

"Intel's new mainstream flagship Core i7 processor is a beast. For gamers seeking the ultimate solution there is simply nothing better than the Core i7-8700K. Out of the box performance is incredible, overclocking is even more incredible, power consumption is impressive for a CPU running at over 4 GHz by default and needless to say, this chip is going to find its way into my new gaming rig."

https://www.techspot.com/review/2068-intel-core-i7-8700k-revisited/

 

Nie wiem jaki masz monitor, ale lepiej wydać pieniądze na monitor niż na zmianę cpu/platformy. Ja kupiłem 3440x1400 144hz i inna bajka już.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno patrzałem na zestaw Z590 Aorus Master z i7-11700K. Mam pamięci patrio Viper 4 3733 MHz. Więc upgrade będzie kosztował około 2700 a czekając na 12 gen. myślę że zmiana będzie dużo droższa bo dojdą DDR 5 a i sprzedać stare graty za pewien okres to stratą pewnie jakieś 30% w stosunku do obecnych cen

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...