Skocz do zawartości

Stary Zasilacz w Nowym Komputerze czy uciągnie, czy nic się nie stanie?


Recommended Posts

Witam
Mój komputer nie chce się włączyć po wielu próbach reanimacji i pracy przy problemie doszedłem do wniosku mówiącego, że to wina zasilacza.

 

Mój komputer:
https://www.morele.net/komputer-kowalski-core-i5-10400f-16-gb-gtx-1660-super-500-gb-m-2-pcie-windows-10-7487376/

 

Chciałbym wstawić zasilacz ze starego komputera by upewnić się, że to właśnie wina obecnego zasilacza.

Główna Nazwa: logic 500 atx 12v 2.2

 

1.   https://allegro.pl/oferta/zasilacz-atx-logic-concept-500w-120mm-cichy-9591155623?offerId=9591155623&inventoryUnitId=ca8QrNzaoSyePvlupnc1eA&adGroupId=YzQ5MjJlOTYtYmZlOS00ZTQ4LWFjNDYtZWM1ODMxZTk4ZDJmAA&campaignId=YTM1OGZhODYtZWVjOC00YjU4LTk0NDAtZjgxZDdiMmIyMWNkAA&sig=750fbd9a7f15e6f70b0f9d328cd09379&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=ads&gclid=Cj0KCQjwub-HBhCyARIsAPctr7yxt_U3V4ssLEfroyqxgvpEABlcI1nNCLmqoumVZ1NTPhXY0a9qYlsaAgiZEALw_wcB

 

2.  https://www.morele.net/zasilacz-logic-concept-logic-500w-zas-logi-lc-500-atx-pfc-237409/


Dodatkowo mam pytanie czy mógłbym dłużej popracować/pograć na tym zasilaczu?

I na jakim w przyszłości wymienić?

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Broń Boże, nie umieszczaj tego zasilacza w swoim kompie bo go spalisz, nawet dosłownie. Logic to elita czarnej listy zasilaczy, daje niestabilne napięcia do podzespołów, nawet w czasie bezczynności i przez to uszkadza podzespoły, zwłaszcza karty graficzne.

Masz jeszcze gwarancje na niego? Jeżeli tak to z niej skorzystaj. Co dokładnie dzieje się z twoim kompem?

Link to post
Share on other sites

Tak właśnie myślałem, bóg zapłać.

 

Komputer zamówiłem z morele 4 miesiące temu. Jednak od ostatniego tygodnia było widać, że jest jakiś problem. Na początku w obudowie przestał się palić 1 led od wentylatora. Następnie podczas uruchomiania nie włączał się monitor, więc musiałem resetować komputer przyciskiem na przedniej części obudowy, żeby za drugim "odpaleniem" dopiero wszystko dobrze chodziło. 2-3 dni temu była burza więc odłączyłem całą jednostkę od prądu [kontaktu], gdy wszystko przeszło, podłączyłem na nowo zasilacz i chciałem uruchomić komputer, wtedy ruszyły tylko wiatraki na 3 sekundy i nic więcej, po przeczytaniu wielu wątków i porad na różnych forach, odłączyłem wszystkie kable [mysz, klawiatura, monitor] i dopiero ruszył. Wczoraj również była burza, więc ponownie wszystko odłączyłem i przeczekałem [przespałem] pogodę. Dziś jak wszystko podłączyłem to znowu komputer się nie chcę włączyć, teraz nawet wiatraki nie drgną.

 

Gwarancje mam na 36 miesięcy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...