Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

poniżej mój obecny zestaw do okazjonalnego  grania

 

Plyta głowna LGA1155 GIGABYTE Z68AP-D3

procesor: i5-2400s

karta graficzna: radeon r9 270x

pamieć ram 12 gb  1600mhz 

dysk twardy hdd 500gb 

monitor 1080p

windows 10 

 

na chwilę obecną nie mam funduszy na wymianę całego sprzętu( wymianę sprzętu planu w 2022/2023)

 a chciałbym  przejść m.in mount and blade bannerlord oraz parę innych tytułów które obciążają CPU 

 

możecie drodzy forumowicze doradzić jaki procesor pod LGA 1155 kupić w kontekście cena/wydajność 

 

budżetu określonego nie mam.  kluczem jest tutaj balans cena/wydajność 

 

z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Są jeszcze xeony E3 12xx V2 . Jak kupisz do 200 4r8w to i tak to będzie średnio opłacalne . 

Zmiana sprzętu na nowszy wcale nie wymaga jakiegoś kosmicznego budżetu . Płyta z68 jest trochę warta , 2400s też kilkadziesiąt zł . Za ram też coś dostaniesz . Zestaw na i3 10100f który jest wydajniejszy od 3770k kosztuje niedużo . Wydajność ma podobną do i7 7700 z tego co pamiętam .

 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, jakub1t napisał:

Zmiana sprzętu na nowszy wcale nie wymaga jakiegoś kosmicznego budżetu .

Pewnie tak, ale na pewno za 200 nie wymieni a jak jego gpu to r9 270x to i3 będzie się i tak nudziła. zarówno i7 jak i xeon ogarną taka r9 270x w 100% a za 2 lata jak autor będzie zmieniał pc to ta i3 i tak będzie za słaba. Ja kupiłbym xeona za 200 i grał przeskok z 4/4 do 4/8 pomoże w grach a ograniczać będzie gpu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie padło pytanie o chłodzenie procesora. O ile z Sandy Bridge nie powinno być problemu to taka np. 3770 z wyschniętą pastą pod IHS może być już problematyczna dla kiepskiego chłodzenia. Ja dalej obstaję za E3-1230 (NIE v2), ten który podlinkowałem wciąż wisi za 200zł, 4 dodatkowe rdzenie i wyższe zegary zrobią różnicę. Za i5 odzyska się jeszcze jakieś 70zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...