Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś się może orientuje czy jeśli zakupie SSD Crucial MX500 1TB czy mogę go bez problemu zamienić go z moim aktualnym GOODRAM CX100 120GB bez przepinania żadnych kabli? (tylko odpięcie dysku i podmiana - a te nowe kable z cruciala połączyć ze starym dyskiem) Czy kable są do niego inne i mogę spowodować jakieś uszkodzenie czy dokładnie takie same?

Chciałem stary dysk odpiąć do drugiego kompa a ten nowy zamontować tyle że średnio znam się na grzebaniu na płycie, podpięciach bo tam nawet dojścia nie ma, a tyle żeby dysk odpiąć sobie poradzę)

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze z ssd nie dostajesz kabli.
A ssd o ile kupisz 2.5" to ma standardowe złącze SATA ( i zasilanie i dane ).
Więc tak, można wypiąć obecny SSD ( stawiam że 2.5" ) i na jego miejsce włożyć mx500 popijając tymi kablami.

Link to post
Share on other sites

I na nowo będzie konieczna instalacja systemu na nowym dysku. Chyba że sklonujesz swój obecny system na nowy dysk. Ale to i tak będzie wiązało się z podłączeniem kabla sata i zasilania do nowego. Tasiemka do dysku sata to koszt 10zł. A instalacja na nowo systemu i sterowników to około 2 godzin roboty ( zakładając że wiesz jakich sterowników potrzebujesz do swojego komputera i je masz ).

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, kokosnh napisał:

Po pierwsze z ssd nie dostajesz kabli.
A ssd o ile kupisz 2.5" to ma standardowe złącze SATA ( i zasilanie i dane ).
Więc tak, można wypiąć obecny SSD ( stawiam że 2.5" ) i na jego miejsce włożyć mx500 popijając tymi kablami.

Dostał konkretną odpowiedz więc ja tylko tak od siebie :)

Link to post
Share on other sites

Na tym dysku do odpięcia nie mam systemu. To jest tylko dysk do danych więc nie o to chodzi. Mój aktualny sprzęt ktoś mi składał więc jestem trochę zdziwiony że do SSD nie ma dołączonych niezbędnych kabli (z zakupionym kiedyś zewnętrznym USB był ;) ). Składam dodatkowego kompa i pierwszy raz będę chciał go zmontować samodzielnie. Czyli rozumiem że ten goodram mogę bez problemu podmienić z MX (inny producent i pojemność nie ma znaczenia) a teraz jeśli chodzi o podpięcie drugiego to muszę zakupić kabel na własną rękę? W zamówionej obudowie (Zalman Z3 plus) nie będzie go również?

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Kable SATA dla danych są zwykle dodawane do płyty głównej.
Kable SATA zasilające są w wszystkich zasilaczach ( prócz tych w nowym standardzie ATX12vo, ale ich prawie nie ma jeszcze na rynku ). Musisz tylko zobaczyć na ich ilość jeśli masz więcej urządzeń do zasilania przez wtyczkę zasilająca SATA

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...