Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam do was takie pytanie czy to prawda jeżeli na łączu swiatlowodowym jest powyżej 30dB to urywa połączenie?

Pytam ponieważ wczoraj firma założyła mi Internet i stwierdzili ze u nich na słupie jest 23dB a u mnie czyli 70 metrów dalej 29dB i ze może to być spowodowane tym ze kabel jest gdzieś zagiety co według mnie jest nie możliwe ponieważ kabel idzie ziemią w lini prostej

 

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, anield napisał:

może to być spowodowane tym ze kabel jest gdzieś zagiety co według mnie jest nie możliwe ponieważ kabel idzie ziemią w lini prostej

Jeśli idzie w ziemi w linii prostej to rozumiem że zakończenie jest gdzieś w piwnicy poniżej poziomu gruntu?

Link to post
Share on other sites

Masz ewidentnie zle położony światłowód - gdzieś jest zagięcie które powoduje takie właśnie parametry.

 

Prawidłowe parametry są w granicach 19-24 dB...

Powyżej to może działać internet ale mogą być wyższe pingi i ogólnie problemy...

 

Moc - to jest najważniejszy parametr.  Idealna linia ma ok. 19 dB.

  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tu może być dużo problemów.
Źle przygotowane włókno przed spawaniem, wadliwy spaw, wadliwe/brudne connectory.
Skoro mowa o słupie to siłą rzeczy domyślam się że instalacja jest napowietrzna.
Można strzelać do woli, skoro stwierdzili że występuje za wysokie tłumienie to czemu tego nie naprawili ?
Każda szanująca się firma posiada reflektometr który jest w stanie pokazać dokładne miejsce uszkodzenia.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, pawluto napisał:

Masz ewidentnie zle położony światłowód - gdzieś jest zagięcie które powoduje takie właśnie parametry.

 

Prawidłowe parametry są w granicach 19-24 dB...

Powyżej to może działać internet ale mogą być wyższe pingi i ogólnie problemy...

 

Moc - to jest najważniejszy parametr.  Idealna linia ma ok. 19 dB.

Ma źle położone światło - ok, zgodzę się. Ale stwierdzenie, że idealna linia ma 19dB.. Panie... Ić Pan... :roll:

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Firma która robila podłączenie na swoim słupie ma 23dB od nich wszystko idzie powietrzem, u mnie jest tak ze 10m idzie powietrzem i ze slupa schodzi w ziemię(kąt zgięcia jest łagodny 30/ 35 stopni okolo) przez 60metrow idzie prostona budynek i tam tez jest łagodny łuk wszystko jest dodatkowo w rurze od wody fi 32, narazie Internet chodzi ping jest na  około  10/15, czyli gonić firmę żeby przyjechali z reflektometrem i szukali problemu?

I jeszcze jedna sprawa jest taka że kabel swiatlowodowy firmy jest innego typu ich jest w czarnej otulinie chyba tylko przystosowany do puszczania góra a moj ma otuline pomarańczowa przeznaczoną do wkopania, koleś jak spawal stwierdzil że oba maja inne włókna czy coś w tym stylu

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

6dB straty w tym przypadku to bardzo dużo, -29dBm po stronie ONTa jako sygnał odbierany z OLTa to dość słabo, ONT nadaje mniejszą mocą niż OLT więc po stronie OLTa będzie już np. -32dBm. To są sygnały bardzo blisko progu czułości dla GPON. Moga powodować błędy transmisji. Dobry ISP sam powinien to zdiagnozować i naprawić - najłatwiej wpiąć OTDR do gniazdka końcowego klienta i wszystko ładnie pokaże :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...