Skocz do zawartości

Ryzen 5 5600X Czy 3600


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez WPRD700,

Recommended Posts

Witam :D

Obecnie posiadam ryzena 5 2400g na płycie b450m od gigabyte współpracuje z gtx 1660 oc 6gb, 16gb ram.

Przymierzam się powoli do zmiany procesora i teraz pytanie czy ryzen 5 5600X nie powodował by jakiegoś bardzo dużego bottlenecka? Bo z obecnymi cenami nie wydaje mi się że szybko zmienię kartę graficzną.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Na bootleneck patrzy się, czy to procesor będzie ograniczać kartę graficzną, nie na odwrót.

Bierz R5 5600X, będzie przyszłościowo.

 

Sam ostatnio przesiadłem się z R5 2600 właśnie na R5 5600X i różnica jest odczuwalna w grach, jak i również w programach specjalistycznych.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Skąd wiadomo kiedy autor będzie wymieniał kartę? Sam pisze, że na razie na pewno nie. 3600 wystarczy przynajmniej do 3060. Śmiało włożył bym do niego 3070 w 1440p. Jasne 5600x będzie te karty ogarniał lepiej. Różnicy w grach z obecną kartą nie zobaczy. Może jedynie poczuje się lepiej, mając świadomość, że ma lepszy sprzęt dopłacając (może całkiem niepotrzebnie ~5 stów). Prawdą jest też, że procesor zmienia się rzadziej i lepiej mieć "na zapas". ALE: nie wiemy nawet w jakie gry gra autor, nie wiemy jaki ma monitor - a może gra na zablokowanych 60 klatkach?  Odpowiedź jednak jest jedna i wg. mnie nieprzemyślana.

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie to nieopłacalne w tej chwili. Sam siedzę na 3600 z rtx 2060 w 1440p 144Hz i mam zamiar zmienić na 3070 jak to wszystko okrzepnie. Dam mu 4.5GHz  a tyle robi przy 1.3V i w tej rozdzielczości będzie śmigał jak złoto.  Wiem, że 5600x będzie "chodził" lepiej. Może nawet zmienię kiedyś jak będę miał kaprycho. Całkiem, że do 144Hz w bardzo wąskim zakresie gier i cięciu detali to by było nawet wskazane.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...