Skocz do zawartości

2x monitory biurowe budżet 500-600 PLN/sztuka


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Sentymentalny,

Recommended Posts

Cześć. Potrzebuję jakieś w miarę solidne monitory. Znalazłem coś takiego https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/dell-monitor-dell-19-5-e2020h-led-tn-dp-1-2.bhtml#opis co sądzicie? Fajnie gdyby miały wyższą częstotliwość odświeżania niż te 60Hz o ile się zmieści w tym budżecie rzecz jasna. Monitory są włączone 24/7 w zasadzie. Byłbym wdzięczny za kilka propozycji, żebym mógł sobie coś wybrać. Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Monitorów potrzebuję do recepcji hotelowej. Pracują głównie na programie ze sporą bazą danych i koniecznością podpięcia do internetu - na tym bazują. Czyli nic lepszego od tego Acera nie dostanę? 

 

Czy dokładając kilka stówek dostałbym dużo lepszy sprzęt ewentualnie? Chodzi mi o to, czy warto kupować takie za 700-800 do w/w zadań? 

Link to post
Share on other sites

Że tak zapytam - do czego potrzebne Ci jest odświeżanie wyższe niż 60 Hz w recepcji hotelowej przy pracy z bazami danych? W herce idzie się, gdy przeznaczeniem mają być gry, przede wszystkim strzelanki. Bo w innym przypadku... ? Obserwacja płynniejszego ruchu kursora na ekranie?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Kupując monitory do biura patrzy się na inne parametry. Ten Dell z 2 posta to najlepsza propozycja. Jak mają monitory pracować 24/7 warto patrzeć na klasę energetyczną, Dell ma C, Acer F.

 

  

6 godzin temu, kluseczka napisał:

Ogólnie bardzo ładne kolorki

 

A w opisie  monitora:

"

Minusy

  •  
    Niskie pokrycie kolorów
  •  
    Wysoka średnia błędu delta E
  •  
    Niska jasność maksymalna"

 

 

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites

Zasłyszałem od kogoś, że większa ilość herców to mniej zmęczone oczy i jednak, co by nie było, jakaś tam lepsza płynność, tym się sugerowałem. Rozumiem, że trudno będzie o lepszy wybór niż ten Dell? :co:

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zdecydowanie E2421HN. Najniższa cena i najniższy pobór prądu, co nie jest bez znaczenia przy pracy 24/7, jak zresztą zauważył @sznib. Do podanych zastosowań nie ma co szukać nie wiadomo jakich parametrów. Herce zostawmy graczom, a kolory grafikom.

 

 

Godzinę temu, jimix napisał:

Zasłyszałem od kogoś, że większa ilość herców to mniej zmęczone oczy

 

Ilość Hz to inaczej maksymalna ilość klatek na sekundę, którą może wyświetlić monitor. Czy będzie to 60, 75, 144 czy 240 - nie ma żadnego wpływu na zmęczenie oczu, a jedynie na płynność wyświetlanego obrazu. Obstawiam, że pomyliłeś herce z migotaniem podświetlenia, a to nie jest to samo. Zresztą, ten Dell jest flicker free, więc pod tym względem problemu nie będzie.

Link to post
Share on other sites

@sznib Ale w tej cenie to praktycznie wszystko ma bardzo słabe parametry realne. Tak czy siak lepiej brać jakiegoś IPS niż TN. VA odradzam, bo idzie jakieś w okolicach ~600zł kupić. Mam w robocie i o ile sama jakość matrycy, kolory czy czerń są dobre tak szybkość matrycy to jest masakra.

 

Ja bym brał tego Della E2421HN.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...