Skocz do zawartości

Wymian staruszka Q6600 + Płyta + Ram


Recommended Posts

Windows 10 się fajnie adoptuje do nowej płyty , ale pewnie masz coś starszego , może być wymagana ponowa aktywacja , koszt przejściówki ide jest podobny do używanego napędu na sata . 

Nie zapomnij o kupnie dysku ssd bo stary dysk najbardziej Ci muli komputer . Na nowym oczywiście będzie lepiej ale bez rewelacji . 

Link to post
Share on other sites

Płyta główna Gigabyte B450M S2H V2  (EAN4719331810832)

Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF, 3.2GHz, 16 MB, BOX (YD1600BBAFBOX)

Pamięć GoodRam IRDM X, DDR4, 8 GB, 3200MHz, CL16 (IR-X3200D464L16S/8G)

 

Taki zestaw chce kupić, na razie 8 GB ramu później dokupię drugą.

Czy taki zestaw będzie odpowiedni dla netu i gier z przed 2020 roku ?

Co do systemu to siedzę na razie na Win 11 64 bit (testuje) ale mam drugi Win 8.1 32bit

www.morele.net.png

Link to post
Share on other sites

Proc w promocji w euro za 499 https://www.euro.com.pl/procesory/amd-ryzen-5-1600-3-4-ghz-am4-yd1600bbaebox.bhtml?gclid=CjwKCAjw55-HBhAHEiwARMCszo3GHVrD1uCwduO4gy5fqtxz9-C3Lt4bWcZxYjUNU_roJbMTweONrxoCIlQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Gra każda będzie działać na takim sprzęcie na tyle ile pozwoli gtx750ti . który jest słabą kartą . 

 

Tak jak wspomniałem na nowych Windowsach nie licz na luksusy bez dysku ssd . Dalej będzie lipa 

Edytowane przez jakub1t
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

I najlepiej od razu na ssd bo jak będzie to stary hdd to możesz nie poczuć przyspieszenia po zmianie sprzętu, jaki to system? 

System 32bit wykryje niecałe 4gb Ramu więc nie ma sensu zupełnie. 

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, olo163 napisał:

I najlepiej od razu na ssd bo jak będzie to stary hdd to możesz nie poczuć przyspieszenia po zmianie sprzętu, jaki to system? 

System 32bit wykryje niecałe 4gb Ramu więc nie ma sensu zupełnie. 

Co do systemu to siedzę na razie na Win 11 64 bit (testuje) ale mam drugi Win 8.1 32bit

Dysk zakupie ale na razie przekroczyłem budżet wiec chwile poczekam :)

Link to post
Share on other sites

No jak chłopak nie ma kasy to się pomęczy i uzbiera na ssd. Kupuj sprzęt póki ceny dobre, 1600af za 499 nowy jak uzywki po 450 to dobry deal, b450 za 189 też nie myśl za długo tylko kupuj. Następnie jak uzbierasz ssd, potem druga kość Ramu na końcu grafika, może ceny znorlanieja. Tobie starczyłby gtx 1650 d6/super kiedyś te pierwsze były po 600pln nowe a wydajność mają podobna do gtx970/rx470 w nowszych grach i są około 30% szybsze od gtx 1050ti

Na niedzielne granie w sam raz. 

Link to post
Share on other sites

1650S tj odpowiednik gtx 1060 6GB OC / rx 580 8GB jak już - nadal świetne karty do maksowania starszych gier w 1080p.

 

Pisal Ci Olo kolejność rozbudowy, ja również uważam że okazje cenowe (szczególnie płyta i proc) mogą się później tak dobre nie trafić. 

Link to post
Share on other sites

Parę postów wyżej napisałem co chce kupić z morele, kupiłem właśnie to co w tym poście a że weekend dostawa będzie w przyszłym tygodniu. Jakaś pasta tylko pewnie by się przydała do procesora, może macie jakieś sprawdzone pasty ? No i dzięki wielkie za pomoc

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka


Edit: no i wszystko będzie na gwarancji :)

Edytowane przez Tgold
  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Namówiliście mnie na ssd ale w manualu jest taki wpis:

1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280 SATA and PCIe x4/x2 (Note 2) SSD support)

 

(Note 2) Supports only M.2 SATA SSDs when using an AMD 7th Generation A-series or Athlon™ processor.

 

Płyta główna Gigabyte B450M S2H V2

Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF

dysk ma być tylko na system, znalazłem np. taki

https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-xpg-sx6000-lite-256-gb-m-2-2280-pci-e-x4-gen3-nvme-asx6000lnp-256gt-c-5616529/

mogę śmiało kupować ???

Link to post
Share on other sites

Wpis na szczęście jest taki- (Note) Supports only M.2 SATA SSDs when using an AMD Athlon™-series/ 7th Gen. A-series or Athlon™ X4 APU.

 

Czyli dotyczy 7th gen czyli starych athlonów i apu

Dysk pod kątem zgodności będzie ok ale co do jego parametrów i opłacalności to ci nie podpowiem, raczej w polecanych go nie widywałem.

Tu masz stare polecane

Polecane SSD na TLC 2019, czyli "mniejsze zło" - Dyski twarde, napędy optyczne i nośniki pamięci - forum.benchmark.pl

może wychaczysz coś w dobrej cenei

 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, olo163 napisał:

Wpis na szczęście jest taki- (Note) Supports only M.2 SATA SSDs when using an AMD Athlon™-series/ 7th Gen. A-series or Athlon™ X4 APU.

 

Storage Interface

1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280 SATA and PCIe x4/x2 (Note 2) SSD support)

4 x SATA 6Gb/s connectors

Support for RAID 0, RAID 1, and RAID 10


(Note 1) Actual support may vary by CPU.
(Note 2) Supports only M.2 SATA SSDs when using an AMD 7th Generation A-series or Athlon™ processor.

 

Kurza twarz to ja mam w manualu to co wyżej :) jeśli można zapytać to gdzie znalazłeś ten wpis ?

Link to post
Share on other sites

W manualu: (Note 2) Supports only M.2 SATA SSDs when using an AMD 7th Generation A-series or Athlon™ processor.

Na stronie: (Note) Supports only M.2 SATA SSDs when using an AMD Athlon™-series/ 7th Gen. A-series or Athlon™ X4 APU.

tak czy siak nie będzie działać z Ryzenem 5 1600 AF ?  czy ja źle to sobie przetłumaczyłem ? (translatorem bo angielskiego nie znam) :)

 

Link to post
Share on other sites

Źle tłumaczysz. Będzie działać.

Tam jest napisane że wspiera tylko sata kiedy używasz procesora 7 gen serii A lub athlona x4 apu. Z 1600af będzie działac dysk na pci-e nvme tylko ja się średnio znam na ssd i nie wiem czy ten adata xpg sie opłaca i czy np. taki 

GoodRam PX500 256 GB M.2 2280 PCI-E (SSDPR-PX500-256-80) - Dysk SSD - Morele.net

nie będzie lepszy

Z polecanych dysków znam

Kingston A2000 250 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (SA2000M8/250G) - Dysk SSD - Morele.net

i ten mogę polecić.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, zbiku90 napisał:
Jaki problem? Bo na screenie wszystko w porządku. Włączyłeś XMP w biosie?

Chodzi mi czy prędkość jest ok bo w nawiasach sa jakies wartosci 1600, 1333 Mhz. W biosie włączony xmp.

 

Prośba żeby ktoś popatrzył na screen z Hwinfo czy wszystko jest OK :)

Dziękuje

 

Screen.jpg

Edytowane przez Tgold
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, nadejszła chwila by dołożyć do zestawu dysk ssd, planuje taki oto zakup. Dysk SSD Samsung 980 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V8V500BW) dysk na sam system. Bedzie współpracować z płytą GIGABYTE B450M S2H V2 i Ryzenem 1600AF ? Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...