Skocz do zawartości

Awaria pojemnika z tuszem


Recommended Posts

Drukarka HP Deskjet2050 J510a

 

Witam mam problem z tą drukarką, nagle przestała drukować i pojawił się komunikat "Awaria pojemnika z tuszem HP - Czarny". Dodam od siebie że pojemnik z tuszem czarnym jest zamiennikiem.  Ponadto reklamowałem tusz i został wymieniony na nowy a mimo tego nadal drukarka wyświetla ten błąd.   

blad.jpg

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

No cóż to jest HP.

Spróbuj założyć oryginalny tusz albo... wywalić drukarkę do kosza bo jest spore ryzyko że jest uszkodzona płyta główna/taśma karetki.

Części dostępnych brak - istnieje tylko kanibalizm

Jeżeli jest na gwarancji to do naprawy i tak musisz wysłać z oryginalnym tuszem.

 

Link to post
Share on other sites

Wyłącz drukarkę z prądu na ok 10 min, podłącz prąd i sprawdź czy zaskoczyła. Możesz sprawdzić czy nic nie wpadło do wnętrza drukarki i nie przeszkadza.

Mam tą drukarkę i ona u mnie dla odmiany nie umie kartek wciągać :P

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, browarpll napisał:

Cześć

 

No cóż to jest HP.

Spróbuj założyć oryginalny tusz albo... wywalić drukarkę do kosza bo jest spore ryzyko że jest uszkodzona płyta główna/taśma karetki.

Części dostępnych brak - istnieje tylko kanibalizm

Jeżeli jest na gwarancji to do naprawy i tak musisz wysłać z oryginalnym tuszem.

 

Założyłem oryginalny pusty pojemnik z tuszem jaki miałem w domu ale mimo tego pojawia się ten sam błąd. Nie jest na gwarancji dostałem ją od Orange albo TPSA wiele lat temu, więc jeśli jest uszkodzona to muszę kupić inną

 

5 minut temu, BlackCoffe napisał:

Wyłącz drukarkę z prądu na ok 10 min, podłącz prąd i sprawdź czy zaskoczyła. Możesz sprawdzić czy nic nie wpadło do wnętrza drukarki i nie przeszkadza.

Mam tą drukarkę i ona u mnie dla odmiany nie umie kartek wciągać :P

 

Wyłączyłem ją z prądu, co prawda nie przez wyjęcie wtyczki zasilającej z gniazdka a przez odłączenie tego kabla od drukarki. 

Mógłbym sprawdzić z tym że nie za bardzo wiem jak ją otworzyć, bo jak otworzę klapkę aby włożyć tusz to nie widzę aby tam coś blokowało, chyba że można ją jakoś inaczej otworzyć.

ps. u mnie też jak działała czasami nie potrafiła papieru zassać :D

 

Edytowane przez disign
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, BlackCoffe napisał:

A jak wyjmiesz czarny tusz i zostawisz tylko kolorowy to też świruje?

 

No właśnie świeci się dioda w drukarce informująca o braku pojemnika z tuszem czarnym, ale mimo to drukuje mi tekst w trybie pracy z jednym pojemnikiem. Co oznacza chyba że jest to ta blokada na zmieniki niestety.

Link to post
Share on other sites

Poszukaj w internecie sposobów odblokowania tego modelu , masz szansę że się uda to zrobić.
Jak odblokujesz to musisz włożyć oryginalne tusze pełne.

Myk z tym jest taki że ze jak odblokujesz i włożysz ponownie zamienniki to drugi raz już jej nie odblokujesz i czeka serwis który sporo zawoła, a nawet odmówi naprawy bo używałeś zamienników.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...