Skocz do zawartości

Dwa lewe sloty ramu nie działają


Recommended Posts

Siema

Mam problem, sprawa wygląda tak, że dziś czyściłem kompa i poskładałem go do kupy i niby wszystko okay ale gdy chce go uruchomić te czerwone lampki z płyty przeskakują z cpu na dram i wszystkie wentylatory chodzą i ledy świecą ale po chwili się wyłącza. Gdy jednak wyjmę jedną kość wszystko działa i normalnie system się uruchamia, zamieniłem więc kość na drugą aby sprawdzić czy nie jest uszkodzona, system się uruchomił, więc zacząłem sprawdzać sloty i wygląda to tak że 2 lewe nie działają a 2 prawe działają. Dodam że podczas czyszczenia miałem mały wypadek i procesor mi upadł na podłogę i róg się lekko wykrzywił.

Płyta aourus b360 gaming 3 wifi 

Procesor i5 9400f

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Sotomix napisał:

Dodam że podczas czyszczenia miałem mały wypadek i procesor mi upadł na podłogę i róg się lekko wykrzywił

Możesz zrobić zdjęcie jak to wygląda? Przy okazji sprawdź czy styki od spodu nie są czymś pobrudzone, profilaktycznie można przetrzeć izopropanolem.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, sznib napisał:

BTW, po co do czyszczenia komputera wyciągać procesor z socketu?

Ano po to, żeby wyczyścić dokładnie starą pastę z niego, a nie zgarniać wszystko pod sanki gniazda.....

Ale ten wygięty róg CPU też mnie zastanawia :) Czyżby pękł? 

Link to post
Share on other sites

Ale do czyszczenia komputera nie trzeba przecież chłodzenia ściągać. Jak pasta straci właściwości i trzeba wymienić, wtedy tak. Wcześniej lepiej nie ruszać. Zwłaszcza LGA, chociaż są zdolniachy co potrafią nóżki Ryzenów też pokrzywić.

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, sznib napisał:

Ale do czyszczenia komputera nie trzeba przecież chłodzenia ściągać.

A wyobraź sobie, że ja ściągam kompletnie i myję pod prysznicem. Dosłownie :) A ostatnio nawet wentyle potraktowałem wodną kąpielą :D Działają ;)

Czyżbyś nie wiedział (i nie widział), że wąskie przestrzenie między płytkami i ostre krawędzie potrafią dość skutecznie nazbierać syfu? Zwłaszcza po roku pracy. 

Link to post
Share on other sites

Ja tam czyszczę co miesiąc, cooler metodą pędzelek plus odkurzacz (oczywiście radiator po ściągnięciu wentylatora) i kurz usuwa dość dobrze. Może nie idealnie, jak mycie pod wodą, ale wystarczająco dobrze żeby nie wpływało na skuteczność chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...