Skocz do zawartości

Procesor do Lightroom max 1,5k oraz do programów adobe


Recommended Posts

Cześć! 
Składam komputer do pracy i szukam procesora w którym w dużej mierze będzie się odbywała praca na programach Adobe, zero gier.

Planuje wrzucić do niego 32gb ramu, przynajmniej gtx 1660ti, zasilacz gold, płyta główna w zależności od procesora, ssd, budżet max 6k.

Szukam najlepiej wydajnościowego procesora na którego wydam max 1,5tyś bo czy jest sens więcej? (Nie interesuje mnie podkręcanie, chcę wydajny procesor niewymagający podkręcania)
Znalazłem poniżej taki screen, może ktoś poradzi w kwesti intel czy amd? i7, i9 czy ryzen 7,9?


cpu1-lightroom4-801x1024.jpg

Edytowane przez karison4
Link to post
Share on other sites

ile widzisz tam inteli (niebieski kolor) i gdzie są w tabeli ? jeżeli używasz kompa do czegoś więcej niż grania to daruj sobie niebieskich 

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

przy tym budżecie to 5600X/5800X chyba że dołożysz do 5900X który ma najlepszy stosunek ceny do wydajności

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, cyna76 napisał:

kuknij na mój RIG z sygnatury - 81C max w tych upałach (Blender 2.93.1) , normalnie w granicy 76C , 5900X jest chłodniejszy

Jakieś chłodzenie dorzucić do 5800X czy nie potrzebne? np. https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/ 
czy chłodzenie powietrzem coś da?

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie to w/g uznania (nie ma w zestawie z prockiem), ja mam AlphaCool Eisbaer 280mm i nie jestem ci nic w stanie powiedzieć o powietrznych, ostatnio miałem Dark Rock 4 na i7 8700K 

Wracając do temperatur to bym się tak nie przejmował te 81C to jest katowanie procka przez cały dzień w Blenderze , fizyka , rendering , modyfikatory .. za oknem 35C a w pokoju też nie jest dużo lepiej.

Tak to wygląda na średnio obciążonym systemie CinebenchR20

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...