Skocz do zawartości

GTX 560 TI czy GTX 570 ?


Recommended Posts

Witam!

Przymierzam się do zakupu nowej grafiki, aktualnie posiadam 9600GT,a ta karta nie nadaje się już do nowych gier. Stąd moje pytanie, czy kupić GTX 560 TI czy może GTX 570? Zasilacz posiadam Modecom Volcano 550W + I7 , reszta zestawu w profilu. Mam nadzieje, że wystarczy mocy. Jeżeli GTX 560 TI to jaką wersję ? MSI/Gigabyte-SOC? Jeżeli GTX 570 to MSI/Gigabyte ? Maksymalnie mogę wydać na kartę ok. 1200zł czyli mieszczę się w cenie GTX570.

PS. Chciałbym w końcu pograć w Crysisa w dx11 na maks. :) Moja rozdziałka to 1680x1050, ale będę w przyszłości zmieniał monitor na Full HD.

Czekam na sensowne porady!

Pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites

Witam, nie wiem jak z tym zasilaczem będzie, czy da radę gtx570 ewentualnie, do takiej karty jakaś firmówka 620w by się przydała w stylu corsair lub bequiet!. Co do kart to jak masz możliwość, to lepiej gtx570 kupić, bo mimo wszystko szybsza opcja, podkrecony gtx560ti na pewno szybki jest, no ale to gtx560 zawsze :D Referent gtx570 to poziom wydajności gtx480, czyli najszybszej karty poprzedniej generacji. Z drugiej strony nie wiem co poradzić co do firmy, czytam fora firm robiących karty plus nvidi, bo sam się przejechałem na referencie gtx580 z MSi. W komputroniku jest promocja na referenta z EVGA gtx570, może coś takiego? Albo poszukać jakiegoś pewnego niereferenta? Poszukaj po forach ktore karty sprawiają najmniej problemów. Najmniej narzekań jest na Asusa i EVGA z tego co zauważyłem. Z gigabyte i MSi różnie, chyba zależy od szczęścia...

Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli rozwiązania problemu zielonych kropek? bo on mnie dotyczy właśnie w dx10/11? Czekam jak karta wróci z gwarancyjnej naprawy, siedzę teraz na gtx460 i jest całkiem spoko, zero problemów, tylko pary brakuje do grania w 1920x1080 czasem. Próbowałem siedzieć na gtx260 zastepczym, ale ta karta sobie nie radziła zupełnie w fullhd rozdzielczości.

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli rozwiązania problemu zielonych kropek? bo on mnie dotyczy właśnie w dx10/11? Czekam jak karta wróci z gwarancyjnej naprawy, siedzę teraz na gtx460 i jest całkiem spoko, zero problemów, tylko pary brakuje do grania w 1920x1080 czasem.

 

Bios trzeba wgrać nowy, MSI już na stronie udostępniło, takty zmniejszyli trochę i problem rozwiązany ; )

Co do tego zasilacza to jaki polecacie ? Tani, stabilna linia 12V i mocny!

Link to post
Share on other sites

Ja mam Gigabyte GTX 570 Windforce OC i zasilacz OCZ ModXStream 700W, procesor AMD Phenom 955 X4 BE @4.0 GHZ. Podczas obciążenia grami sprzęt zużywał maksymalnie około 360 W mocy. (rzeczywista moc tego zasilacza to około 550W).

A czy wybierać GTX560 czy GTX570 ? To już zalezy od zasobności portfela. Ja kupiłem droższy , ponieważ trafiłem na okazję i zakupiłem po niższej cenie niż normalnie.

Lepiej brać NVIDIA bo ich cenowe odpowiedniki marki Radeon co z tego że mają wyższą moc obliczeniową skoro nie zoptymalizowane pod kątem DX11 i teselacji oraz mają gorsze sterowniki.

Jedyny problem jaki miałem ze swoja kartą to musiałem zmienić taktowanie rdzenia z 780 MHZ na 732 MHZ podczas grania w Crysis 2 DX11 . Reszta aplikacji działa stabilnie po przekroczeniu granicy 800 MHZ.

Link to post
Share on other sites

Jedyny problem jaki miałem ze swoja kartą to musiałem zmienić taktowanie rdzenia z 780 MHZ na 732 MHZ podczas grania w Crysis 2 DX11 . Reszta aplikacji działa stabilnie po przekroczeniu granicy 800 MHZ.

 

 

:o

 

Vapor Chamber nie wytrzymał :/

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...