Skocz do zawartości

Pytanie o jakość matrycy w konkretnym modelu HP Pavillon 15


Recommended Posts

Cześć, jest ktoś w stanie wypowiedzieć się na temat jakości matrycy w tym konkretnym modelu ? Chodzi mi o to czy nie jest ona po prostu jakaś słaba. Laptop będzie używany do codziennego użytku w domu, przelewy, internet, filmy. Pozdrawiam.

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-hp-pavilion-15-eh0031nw-r5-4500u-16gb-512gb-radeon-15-6-w10h-sil?gclid=Cj0KCQjw2tCGBhCLARIsABJGmZ4i9YpoZfJZKK_KNWs18wVQXfhR8JekepqUI_HatbKcUiwaDoMy5yAaAlcaEALw_wcB

Link to post
Share on other sites

Wg specyfikacji która podał kolega wyżej ten laptop ma matrycę o pokryciu 45% NTSC więc jest to mocno przeciętna matryca, taki lowend jak na ips. Oczywiście zrobisz na niej przelew itp. i jest lepsza do filmów od tn ale jest to zwykła tania matryca. Wg mnie przyzwoita matryca ma minimum 70% NTSC lub powyżej 80% sRGB ale to moja subiektywna opinia. 

Link to post
Share on other sites

Użytek w domu to np. zdjęcia, na dobrej matrycy będą dobre, nieprzeklamane kolory, do filmów też lepiej mieć lepsza matrycę niż gorsza, zależy kto do czego używa i Janie ma wymagania, nawet oglądanie instagram i zdjęć na dobrej matrycy będzie lepsze więc nie wiem co cię tak dziwi? 

Wiem że nie każdy jest wymagający, ale skoro ktoś zakłada temat i pyta to być może jest tym zainteresowany i dla niego zrobi to różnice. Domowy użytek to nie tylko czarne literki na białym tle. 

Ja mam zwykłego lapka lenovo ideapad ale ma on matrycę lg z pokryciem sRGB powyżej 80% chyba 86% i widzę spora różnice w kolorach niż na matrycach 46 czy 52%. Oczywiście jest to subiektywne odczucie. Jak ktoś nie widzi różnicy to niech kupuje co chce. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, browarpll napisał:

Cześć, do tego co potrzebujesz zwykła matryca TN wystarczy, w tym laptopie jest IPS. Rozwiń pojęcie słaba.

 

Tutaj pełna specyfikacja modelu:

HP Pavilion Laptop 15-eh0031nw Specyfikacje produktu | Pomoc techniczna HP® dla klientów

 

dzięki wszystkim za opinię i dzięki Tobie browarpll za podesłanie linka z pełną specyfikacją modelu.  Słyszałem, że w ostatnim czasie producenci laptopów mocno oszczędzają na matrycy i chciałem dopytać czy ta tutaj nie jest jakoś wyjątkowo słaba. Sam się nie znam na tym. Laptop będzie dla siostry która nie ma specjalnych wymagań i z tego co piszecie będzie wystarczająca. Chyba, że ktoś z was jest w stanie polecić jakiegoś lapka w kwocie około 3000 zł do domowego użytku z win10, 16 gb ram oraz troszkę lepszą matrycą ? Pozdrawiam.

 

Edytowane przez mikciuk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...