Skocz do zawartości

2 karty do wyboru.


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Jestem w trakcie składania nowego zestawu PC i już wszystko miałem wybrane i w niedzielę miałem zamawiać jednak między czasie karta którą chciałem kupić zniknęła z oferty ( konkretnie ta https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3070-ti-vision-oc-8gb-gddr6x-gv-n307tvision-oc-8gd-5948135/ ). Jednak kumpel zaoferował mi, abym wziął od niego taką kartę https://www.morele.net/karta-graficzna-asrock-radeon-rx-6800-xt-taichi-x-oc-16g-b-gddr6-rx6800xt-tcx-16go-7497490/  ( funkiel nówka nieśmigana ) w cenie tejże 3070 Ti. I teraz pytanko, co robić? Czekać na powrót do oferty 3070 Ti, czy brać od niego tą kartę? Proszę nie zwracać uwagi, że nie ma jej w ofercie - kumpel ją ma fizycznie już u siebie :) Proszę o doradztwo :) 

Link to post
Share on other sites

6800xt za 4500 zł na dziś to lepsza opcja chyba, że bardzo szczególna uwagę zwracasz na Ray Tracing i DLSS, tylko pytanie czy za 2-3 tygodnie za tyle nie kupisz RTX 3080.

 

W czystych FPS 6800xt szybsze 12-15% od 3070ti:

 

https://www.techpowerup.com/review/gigabyte-geforce-rtx-3070-ti-gaming-oc/28.html

Link to post
Share on other sites

W czystych fps-ach 6800 XT jest 15-20% szybszy od 3070 Ti (zależy od której strony liczysz), Amper pobiera zaś 8% mniej prądu:

 

https://www.purepc.pl/test-nvidia-geforce-rtx-3070-ti-brakujace-ogniwo-miedzy-geforce-rtx-3070-i-geforce-rtx-3080-pokona-amd-radeon-rx-6800?page=0,31

 

Po włączeniu RT to 3070 Ti odjeżdża z przewagą 30-35%, gdzie jeszcze można włączyć DLSS. 

 

RTX 3080 to bardzo specyficzna karta, bo praktycznie dostawy na nią są najmniejsze (patrząc po ludziach nadal w kolejkach), ale już na 3070/Ti trafiają okazje. 

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, raventes napisał:

Jednak 3070Ti, czy jednak 6800TX ?

To zależy w jakie gry chcesz grać. Jak głównie w tytuły obsługujące RT i DLSS to ta pierwsza, jeśli nie to druga. No i 6800 xt ma 2x więcej pamięci, powinna na dłużej wystarczyć więc jeśli nie masz zamiaru niedługo wymieniać to kolejny plus.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Patrząc na to, że FSR działa też na NVIDII to niekoniecznie przewaga NV topnieje. Lepiej mieć i DLSS i FSR niż tylko FSR, co nie zmienia faktu, że praktyka AMD że to będzie open source i działa wszędzie bardzo chwalebna.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, BlackJuice napisał:

W tym miesiącu kopanie eth ma być o połowę mniej opłacalne

Raczej nie, planowane w ramach London Hard Fork wdrożenie difficulty bomb zostało przesunięte na 1 grudnia.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, danieloslaw1 napisał:

Ja bym czekał. Teraz z chin na caly swiat leca pokoparkowe karciochy a w sklepach ciagle spadki. W pl moze wolniej ale w niemczech to juz spada na łep ;)

 

Pokoparkowe karty zobaczysz tylko na allegro. Te karty będą wrzucać ci sami Janusze, którzy teraz kiszą sztuki upolowane w sklepach krajowych. Na serio myślisz, że Ci sami Janusze drastycznie obniżą ceny na towar z PRC, robiąc sobie samym konkurencję? Co za tym idzie, sklepy nadal będą trzymać wysokie ceny, bo każda sprzedana w promocji karta trafi od razu na allegro / Olx. Jedyna nadzieja jest w znacząco większej dostępności ale do tego daleka droga, bo popyt jest gigantyczny. 

Edytowane przez Rebelmind
Autokorekta
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, zbiku90 napisał:

To zależy w jakie gry chcesz grać. Jak głównie w tytuły obsługujące RT i DLSS to ta pierwsza, jeśli nie to druga. No i 6800 xt ma 2x więcej pamięci, powinna na dłużej wystarczyć więc jeśli nie masz zamiaru niedługo wymieniać to kolejny plus.

 

Nie gram w gry obsługujące RT i DLSS, więc myślę, że karta obsługująca te technologie nie jest mi potrzebna, za to większa ilość pamięci zawsze się przyda. Czy zatem to kolejny + za tym, by porzucić myśli o zakupie 3070Ti, i skłonić się do zakupu 6800TX ? 

Link to post
Share on other sites

Tylko nasunęło mi się kolejne pytanko. Co jeśli powiedzmy za 2 - 3 lata okaże się, że gry będą nagminnie wykorzystywać RT i DLSS ? Czy wtedy raptem Radosławy nie przestaną odjeżdżać zielonym, a nie zaczną zostawać jeszcze bardziej w tyle? :) 

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

Gdyby patrzeć na sytuację w analogicznym momencie chwilę po premierze Turinga (raczkujące DLSS 1, RT w trzech grach na krzyż) i dorzucić do tego feedback z tego co mamy teraz (DLSS 2.0, RT w większej liczbie tytułów) to można by pomyśleć, że tak na prawdę szału z RT nie ma. Jasne, jest kilka dobrych tytułów gdzie jest na czym oko zawiesić, a i DLSS np w takim CoDzie pompuje fps znacząco - ale czy to wystarczy żeby powiedzieć, że gry nagminnie wykorzystują te bajery? 

Link to post
Share on other sites

Zobacz ile gier pojawiło się od premiery i możesz śmiało założyć, że porównywalna ilość wyjdzie w analogicznym okresie patrząc w przód. 

 

Najbliżej chyba Stalker 2:HoC z tych, na które warto czekać. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...