Skocz do zawartości

Dziwne działanie karty graficznej gtx 970


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlackCoffe,

Recommended Posts

Cześć sprawa dotyczy problemu z kartą graficzna.

A mianowicie jakiś czas temu różne gry zaczęły zachowywać się bardzo dziwnie i każda inaczej zaczęło się od ac:valhalla tam zaczęły sie spadki fpsów nie doczytywało tekstur gra potrafiła się zaciąć pomagał tylko restart gry aż w końcu przestała całkowicie działać.

Później problemy dotknęły battlefielda 1 objawy podobne tutaj też tekstury nie doczytywały się ale tutaj dodatkowo zaczęło pokazywać komunikat o braku połączenia z internetem mimo że internet działał normalnie.Kolejną grą było Gta V tutaj tekstury praktycznie nie istnieją wszystko jest rozmazane dodatkowo brak animacji spadki fpsów i co chwile gra przycina się i zaczyna działać.World of Tanks gra nie ma praktycznie żadnych objawów oprocz sporadycznego wyrzucania z serwera z komuniaktem jak w BF1 i braku połączenia z internetem

Oczywiście reinstalacja sterowników graficznych jak i wszystkich innych sterowników,wgrywanie starszych sterowników nawet całkowity format systemu nic nie pomagało i teraz skutecznych rozwiązaniem okazało się  wyjęcie karty ze slotu i wsadzenie jej z powrotem.

Po tym zabiegu wszystko działało normalnie przez jakiś miesiąc po tym czasie zaczęło się to samo ponowna reinstalacja karty znowu rozwiązała problem ale już tylko na kilka dni aż do teraz za 3 razem to rozwiązanie nie pomaga.Na integrze wszystko działa poprawnie

Na początku byłem pewny ze karta po prostu się kończy ale po tych ponownych instalacjach karty zacząłem się zastanawiać czy winna może być płyta główna?

Specyfikacja komputera

Proc:Ryzen 5 4650G PRO

Płyta: MSI b450m mortar max

Grafika:gtx970 g1 gaming

Akurat mam inną płyte główną którą mógłbym wsadzić do kompa zamiast tego mortara i zobaczyć ale nie jestem pewny czy to dobry trop i warto tracić czas na to a może problem leży gdzie indziej?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

ADATA SU to dosyć awaryjna seria dysków, tutaj widzę jeden błąd przy C7 czyli kłopoty przy komunikacji dysk-płyta główna, jak wartość tego parametru będzie się zwiększać to zmień gniazdo SATA. Tak to nie widzę tragedii.

 

Masz możliwość sprawdzenia swojej grafy w innym kompie bądź pożyczenie od kogoś jego karty graficznej do testów?

Link to post
Share on other sites

Dysku jestem świadomy ale narazie służy już tyle lat bez problemów,chyba że ten błąd to kolejny trop w stronę płyty głównej?.A co do karty to właśnie w przeciągu 2 tygodni nie będę miał takiej możliwości ani jej sprawdzić u kogoś ani pożyczyć.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej by było ją sprawdzić w innym kompie właśnie. Bo tak nadal podejrzana może być albo grafa albo płyta główna, a raczej gniazdo PCI-E. Zrób jeszcze taki test, umieść grafę w drugim gnieździe PCI-E i zobacz czy będą te problemy [wg specyfikacji płyty głównej masz dwa gniazda PCI-E x16].

Link to post
Share on other sites

Tak wiem o 2 slocie ale trochę grafika jest za szeroka i kable podłączone pod złącza u dołu płyty uniemożliwiają podłączenie tam karty,ale jak wróce z pracy spróbuję to zrobić jeszcze raz i jakoś to upchnąć z tymi kablami. 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem i doceniam też nie chciałem żeby to brzmiało jak bym miał pretensje albo cos takiego że odrzucam kolejne propozycje :D Ale jak nie uda mi się wsadzić tej karty do 2 slotu to chyba zostaje mi niestety tylko zamiana całej płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o takie parametry to te monitoruję na bieżąco  temperatury są w normie tak samo jak użycie vram jedyne co sie dzieje to jak zdarzają się spadki albo zacięcia to użycie karty spada do 0% na chwile i później wraca do normy.

Link to post
Share on other sites

Zagadka rozwiązana udało mi się zdobyć inna kartę do testów wszystko działało dobrze później po zmianie z powrotem na gtx 970 odrazu pojawiły sie wszystkie wymienione wyżej problemy.Także niestety mój gtx umarł :( 

Także dziękuje za pomoc i wszelkie odpowiedzi i porady :) 

Edytowane przez Ankelos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...