Skocz do zawartości

Jak sprawdzić jaką ma się sekcje zasilania? (początkujący)


Recommended Posts

Czy nie widzicie że to trollowanie? 99% amatorów nie wie że są sekcje zasilania na płycie, a Alan chce je usilnie zlokalizować nie wie, i nie rozumie choćbyś mu to rozrysował nie wiem jak. Dajcie sobie spokój, niech napisze co potrzebuje i ile ma kasy jak nie trolluje i tyle.
 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, olo163 napisał:

Np. tak na szybko bez licytacji a można poszukać taniej

B450 - 130

Płyta główna Gigabyte B450M GAMING Micro ATX - Części komputerowe, Płyty główne - Allegro.pl

ryzen 5 1600af - 450

Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF 6/12 3,2 GHz - Części komputerowe, Procesory - Allegro.pl

ram 2x4 - 170

Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF 6/12 3,2 GHz - Części komputerowe, Procesory - Allegro.pl

RAM DDR4 2*4GB 8GB G.SKILL Ripjaws V 3200MHz CL16 - Kup teraz za: 191,00 zł - Poznań - Allegro Lokalnie

lub 2x8

CORSAIR VENGEANCE LPX 16GB DDR4 CL15 - Kup teraz za: 260,00 zł - Warszawa - Allegro Lokalnie

Pamięć RAM DDR4 Crucial Ballistix 3200 2x8GB CL16 - Kup teraz za: 320,00 zł - Katowice - Allegro Lokalnie

 

W najtańszej opcji 750pln za pc z cpu 6/12 i 8gb ramu do tego ssd zwykły na sata 150 np.

Crucial BX500 240 GB 2.5" SATA III (CT240BX500SSD1) - Dysk SSD - Morele.net

i hdd z tych starych pc pod gry

A no i jak posprzedajesz i dozbierasz szukasz gpu w budżecie.

Od tego gt 1030 wydajniejszy jest stary gtx 750ti więc nie wiem czy warto za 300 kupisz gtx 950 a najlepiej szukać czegoś z 4gb vramu ale to potem jak sprzedasz starocia i określisz budżet.

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-windforce-3x-gtx770-4-gb-gddr5-256bit-10810707908

 

to będzie dobra ma 4gb vramu

3 godziny temu, 1234567890 napisał:

Czy nie widzicie że to trollowanie? 99% amatorów nie wie że są sekcje zasilania na płycie, a Alan chce je usilnie zlokalizować nie wie, i nie rozumie choćbyś mu to rozrysował nie wiem jak. Dajcie sobie spokój, niech napisze co potrzebuje i ile ma kasy jak nie trolluje i tyle.
 

Napisałem przecież ile mam pieniędzy i co potrzebuje czemu wszyscy są tacy toksyczni?! A ty osądzasz mnie po samym tytule nawet nie czytając rozbiegu wydarzeń :< 

8 godzin temu, olo163 napisał:

Np. tak na szybko bez licytacji a można poszukać taniej

B450 - 130

Płyta główna Gigabyte B450M GAMING Micro ATX - Części komputerowe, Płyty główne - Allegro.pl

ryzen 5 1600af - 450

Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF 6/12 3,2 GHz - Części komputerowe, Procesory - Allegro.pl

ram 2x4 - 170

Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF 6/12 3,2 GHz - Części komputerowe, Procesory - Allegro.pl

RAM DDR4 2*4GB 8GB G.SKILL Ripjaws V 3200MHz CL16 - Kup teraz za: 191,00 zł - Poznań - Allegro Lokalnie

lub 2x8

CORSAIR VENGEANCE LPX 16GB DDR4 CL15 - Kup teraz za: 260,00 zł - Warszawa - Allegro Lokalnie

Pamięć RAM DDR4 Crucial Ballistix 3200 2x8GB CL16 - Kup teraz za: 320,00 zł - Katowice - Allegro Lokalnie

 

W najtańszej opcji 750pln za pc z cpu 6/12 i 8gb ramu do tego ssd zwykły na sata 150 np.

Crucial BX500 240 GB 2.5" SATA III (CT240BX500SSD1) - Dysk SSD - Morele.net

i hdd z tych starych pc pod gry

A no i jak posprzedajesz i dozbierasz szukasz gpu w budżecie.

Od tego gt 1030 wydajniejszy jest stary gtx 750ti więc nie wiem czy warto za 300 kupisz gtx 950 a najlepiej szukać czegoś z 4gb vramu ale to potem jak sprzedasz starocia i określisz budżet.

No a co z obudową wentylatorami i chłodzeniem procesora :) 

Link to post
Share on other sites

Do tego zasilacz, monitor, klawiatura, myszka, głośniki lub słuchawki no i najważniejsze, system operacyjny.
Czyli masz tysiaka i chcesz poskładać kompletny komp do gier??? Dobry jesteś

Nie masz nic a temat zaczynasz od pytania o sekcje zasilania.
To tak jakbym chciał kupić sportowe auto w cenie miejskiego i zaczynał od pytania o przełożenia skrzyni biegów


Serio odpuść sobie kompa do grania za 1000zł.
Dozbieraj sobie, poproś babcię, dziadka, by coś dołożyli, są wakacje wiec można dorywczo coś dorobić.



  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, marik81 napisał:

Do tego zasilacz, monitor, klawiatura, myszka, głośniki lub słuchawki no i najważniejsze, system operacyjny.
Czyli masz tysiaka i chcesz poskładać kompletny komp do gier??? Dobry jesteś emoji23.png

Nie masz nic a temat zaczynasz od pytania o sekcje zasilania.
To tak jakbym chciał kupić sportowe auto w cenie miejskiego i zaczynał od pytania o przełożenia skrzyni biegów emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png


Serio odpuść sobie kompa do grania za 1000zł.
Dozbieraj sobie, poproś babcię, dziadka, by coś dołożyli, są wakacje wiec można dorywczo coś dorobić.


 

System mam dysk HDD też zasilacz też tylko jeszcze reszta tych rzeczy.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, AudiAWX napisał:

Zasilacz niekoniecznie będzie dobry.
Systemu nie masz bo jak zmienisz płytę i procesor to nie masz.
Chyba że masz windowsa w boxie.

Mam windowsa 10 na 2 dyskach to można przełożyć przecież?

Link to post
Share on other sites

Kolejny amator nie dość, że nie potrafiący zadać pytania w odpowiedni sposób (rozumiem, że bez obeznania i tu taryfa ulgowa), ale już reszta to typowo roszczeniowo-wymagający ton. W taki sposób nie uzyska się odpowiedzi ani pomocy. Nawet na 10 forach. I totalnie kolego @Alannie przyjmujesz do siebie tego, co ktoś pisze do Ciebie lub wyjaśnia. Jakim trzeba być ignorantem, nie wiedząc, co to jest Windows box? Naprawdę nie wiesz, czy tylko udajesz? Ciągniecie ten temat na siłę, próbując coś wytłumaczyć (reszta uczestników), a kolega normalnie z was się śmieje. To wszystko można był załatwić w paru zdaniach na 1 stronie. Nie wiem, może naprawdę taki ograniczony z wiedzą jest. 

@Alan - mój apel - ogarnij się chłopie. Ja wiem, że nie każdy jest alfą i omegą, ale minium wysiłku włóż w to wszystko, a i Tobie się będzie lepiej żyło i nam. Naprawdę.

 

11 godzin temu, Alan napisał:

Ale co to się nie da tego jakoś przeinstalować na inny dysk???

Nie da się. Trzeba rozkręcić i przełożyć talerze z jednej półki na drugą. 

 

W dniu 6.07.2021 o 22:54, Alan napisał:

To chodziło o te kwadraciki czarne na górze płyty głównej? 

Nie kwadraciki, tylko paski. Jak na przejściu dla pieszych. Raz czarny, raz biały. Rozumiesz?

 

W dniu 8.07.2021 o 17:01, Alan napisał:

no może być amd ale co to zmieni  pieniędzy mi nie doda

Pogadaj z Dodą. Może Ci doda. Fajna lalka z niej.

 

W dniu 6.07.2021 o 23:19, Alan napisał:

GDZIE TO ZNALEŹĆ?

Ojj....aż  mi się ciśnie jedno słowo na usta, ale nie będę wulgarny......ale może na tyle inteligentny jesteś , że sam się domyślisz gdzie :) 

Idę na kozaczka.

Edytowane przez marko22
  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, marik81 napisał:

Co znaczy że masz na dwóch dyskach? Napisz skąd masz system? Kupiłeś boxa z pendrivem i masz klucz?
 

Nie mam 2 systemy na 2 dyskach HDD i chciał bym wykasować jeden i ten klucz przepisać do nowego dysku SSD

 

W dniu 8.07.2021 o 17:16, olo163 napisał:

Np. tak na szybko bez licytacji a można poszukać taniej

B450 - 130

Płyta główna Gigabyte B450M GAMING Micro ATX - Części komputerowe, Płyty główne - Allegro.pl

ryzen 5 1600af - 450

Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF 6/12 3,2 GHz - Części komputerowe, Procesory - Allegro.pl

ram 2x4 - 170

Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF 6/12 3,2 GHz - Części komputerowe, Procesory - Allegro.pl

RAM DDR4 2*4GB 8GB G.SKILL Ripjaws V 3200MHz CL16 - Kup teraz za: 191,00 zł - Poznań - Allegro Lokalnie

lub 2x8

CORSAIR VENGEANCE LPX 16GB DDR4 CL15 - Kup teraz za: 260,00 zł - Warszawa - Allegro Lokalnie

Pamięć RAM DDR4 Crucial Ballistix 3200 2x8GB CL16 - Kup teraz za: 320,00 zł - Katowice - Allegro Lokalnie

 

W najtańszej opcji 750pln za pc z cpu 6/12 i 8gb ramu do tego ssd zwykły na sata 150 np.

Crucial BX500 240 GB 2.5" SATA III (CT240BX500SSD1) - Dysk SSD - Morele.net

i hdd z tych starych pc pod gry

A no i jak posprzedajesz i dozbierasz szukasz gpu w budżecie.

Od tego gt 1030 wydajniejszy jest stary gtx 750ti więc nie wiem czy warto za 300 kupisz gtx 950 a najlepiej szukać czegoś z 4gb vramu ale to potem jak sprzedasz starocia i określisz budżet.

Tylko że pamięć ram i procesor ktoś kupił i co teraz?

Ej a czym różni się DIMM od UDIMM bo nie wiem to będzie działało czy co?

Bo właśnie z ta płyta pa 

Liczba banków pamięci
2 x DIMM
 
a te pamięci ram co chciałem kupić maj a UDIMM  (chyba) tak piszę na pudełku
 

Ej kupiłem jak coś GTXa za 500zł  i płyte główna

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...