Skocz do zawartości

Jak sprawdzić jaką ma się sekcje zasilania? (początkujący)


Recommended Posts

2 minuty temu, marik81 napisał:


 

 


Jak nie jak tak, pierwsza z brzegu płyta główna a tam jako pierwsze wymienione procesorycdccf74aba3a334d082c5b540a6660e6.jpg

 

A ryzen to ja w ogóle nie rozumiem nic i nie umiem miałem na myśli tylko intela bo jak dla mnie ryzen to słabe jest nawet nie mają w żadnym procesorze karty graficznej tylko w tym z G.

Ej a to nie chodzi o te czarne kwadraciki? na górze płyty głównej?

Link to post
Share on other sites

Obecność integry nie świadczy o tym, że procek jest mocniejszy tylko daje ułatwienie gdy pojawiają się problemy z obrazem i chcemy sprawdzić czy to wina karty graficznej czy czegoś innego oraz przydaje się gdy potrzebujemy komputera do zadań typowo biurowych.

Link to post
Share on other sites
Teraz, BlackCoffe napisał:

Obecność integry nie świadczy o tym, że procek jest mocniejszy tylko daje ułatwienie gdy pojawiają się problemy z obrazem i chcemy sprawdzić czy to wina karty graficznej czy czegoś innego oraz przydaje się gdy potrzebujemy komputera do zadań typowo biurowych.

Tak, ale ja ich nie lubię i nie rozumiem i według mnie są słabe bardzo więc ja ich kupował nie będę :<

 

 

 

 

 

 

To chodziło o te kwadraciki czarne na górze płyty głównej? 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Procesory AMD nie są słabe tylko Ty nie umiesz dostrzec i wykorzystać ich potencjału. 

Dla mnie są bardzo słabe nawet nie mają w większości kart graficznych wbudowanych i nie wiem czemu ludzie w ogóle je kupują ale to tylko moje zdanie.

Link to post
Share on other sites



Tak, ale ja ich nie lubię i nie rozumiem


Skąd wiesz, że nie lubisz jak nie rozumiesz, chyba, że nie rozumiesz dlatego nie lubisz. Choć z tego co piszesz wielu rzeczy nie rozumiesz. Tak mi się wydaje, że mało masz lat stąd taka składnia zdań i ignorancja.
Skoro czegoś nie rozumiesz to po co się za to zabierasz. Ja nie robię rzeczy, na których się nie znam tylko zwracam się do tych, którzy się tym zajmują.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, marik81 napisał:


 

 


Skąd wiesz, że nie lubisz jak nie rozumiesz, chyba, że nie rozumiesz dlatego nie lubisz. Choć z tego co piszesz wielu rzeczy nie rozumiesz. Tak mi się wydaje, że mało masz lat stąd taka składnia zdań i ignorancja.
Skoro czegoś nie rozumiesz to po co się za to zabierasz. Ja nie robię rzeczy, na których się nie znam tylko zwracam się do tych, którzy się tym zajmują.

 

no dlatego pisze tu bo nic nie rozumiem a może zrobić komputer z konsoli? da się tak bo mam xbox one s?

Link to post
Share on other sites

Myślę, że powinieneś się najpierw skupić na zrozumieniu jednego zagadnienia zanim się zabierzesz na kolejne. Zwłaszcza, że znalezienie zakładki Support bądź Wsparcie na stronie producenta danego modelu płyty przekracza twoje umiejętności.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, BlackCoffe napisał:

Myślę, że powinieneś się najpierw skupić na zrozumieniu jednego zagadnienia zanim się zabierzesz na kolejne. Zwłaszcza, że znalezienie zakładki Support bądź Wsparcie na stronie producenta danego modelu płyty przekracza twoje umiejętności.

Czemu tak sądzisz? Przecież nie napisałem nic takiego?

Link to post
Share on other sites

Wcześniej pisałeś, że nie widzisz nigdzie list obsługiwanych CPU. 

Ale jak napisałam wyżej, skup się na jednej rzeczy bo inaczej wszystko Ci się pomiesza i zgłupiejesz.

Link to post
Share on other sites

Ej a tu są te 3 kwadraty to są te 3+1 tak? Czy co? te kwadraty czarne odpowiadają za ram czy procesor? 

obraz_2021-07-06_231743.png

Czy to są te małe kółeczka? pod tymi kwadratami?

9 minut temu, BlackCoffe napisał:

Wcześniej pisałeś, że nie widzisz nigdzie list obsługiwanych CPU. 

Ale jak napisałam wyżej, skup się na jednej rzeczy bo inaczej wszystko Ci się pomiesza i zgłupiejesz.

Nie napisałem tak to tobie się coś musiało pomieszać, ja napisałem że miałem taki problem który DAWNO temu został rozwiązany z tym że nie wiedziałem gdzie znaleźć chipsety które będą działały z danymi procesorami :) 

Chodzi mi o to w nie których płytach piszę 6+2-fazowa sekcja zasilania

 

 

 

 

gwarantuje stabilność pracy CPU nawet pod dużym obciążeniem dzięki 6+2-fazowej sekcji zasilania

 

 

 

 

GDZIE TO ZNALEŹĆ?

Link to post
Share on other sites

Nie każdy producent to podaje, a Ty wg mnie źle zabierasz się do tematu.

Jak chcesz nauczyć się elektroniki to musisz iść do szkoły o takim kierunku bo tu nikt cię nie nauczy.

Jak chcesz poskładać PC to konkretnie:

1. Ile masz kasy?

2. Do czego pc ma służyć?

3. Msz już jakieś części?

Jak chcesz intela to ja to rozumiem i szanuję. Jak odpowiesz na powyższe pytania to My doradzimy ci co kupić. Jak już ustalimy jaki konkretnie cpu wybierzesz to doradzimy ci płytę do niego a jak już będzie konkretna płyta lub dwie to w otchłani Internetu poszukamy jej testów i informacji o sekcji zasilania. Tak w baaaardzo dużym uproszczeniu możesz sobie wytłumaczyć że im więcej tych dużych czarnych kwadracików wokół gniazda procesora tym mocniejsza/lepsza sekcja zasilania i ma więcej faz, ale z reguły są one przykryte częściowo lub w całości radiatorami.

 

Nie obraź się teraz ale ciężki z ciebie przypadek!!! Jak idziesz do lekarza a on przepisuje ci tabletki to tez tak drążysz w aptece i pytasz o skład chemiczny i porównujesz z zamiennikami?? Pewnych rzeczy nie da się wytłumaczyć laikowi, przeczytaj kilka książek - zacznij od podstaw fizyki, aby zrozumieć czym jest prąd, potem łatwiej będzie ci zrozumieć elektronikę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, olo163 napisał:

Tak w baaaardzo dużym uproszczeniu możesz sobie wytłumaczyć że im więcej tych dużych czarnych kwadracików wokół gniazda procesora tym mocniejsza/lepsza sekcja zasilania i ma więcej faz, ale z reguły są one przykryte częściowo lub w całości radiatorami.

Tu warto dodać że niektórzy producenci lecą w kulki i dublują dławiki (lub inne elementy) na każdej sekcji żeby się wydawało że jest ich 2x więcej. Więc ilość "dużych czarnych kwadracików" nie zawsze równa się ilości faz.

15 minut temu, olo163 napisał:

Pewnych rzeczy nie da się wytłumaczyć laikowi, przeczytaj kilka książek - zacznij od podstaw fizyki, aby zrozumieć czym jest prąd, potem łatwiej będzie ci zrozumieć elektronikę.

Od siebie polecam ten film, w prosty sposób tłumaczy "czym jest prąd", nawet laik powinien zrozumieć.

 

9 godzin temu, Alan napisał:

no dlatego pisze tu bo nic nie rozumiem a może zrobić komputer z konsoli? da się tak bo mam xbox one s?

Konsola jest komputerem w pewnym sensie tylko że z ograniczonym, zamkniętym oprogramowaniem. W środku twojego xboxa siedzą niskonapięciowe wersje CPU i GPU od (ha tfu, jak ja ich nie cierpię, tylko INETL!!!!1111!!!) AMD. Kiedyś w czasach PS2 dało się zainstalować prosty system operacyjny oparty na linuksie na karcie pamięci, teraz są chyba różne zabezpieczenia przed takimi modyfikacjami.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zbiku90 napisał:

Kiedyś w czasach PS2 dało się zainstalować prosty system operacyjny oparty na linuksie

 

Wciąż to możliwe nawet na PS3. Ba! Swego czasu nawet Sony wspierało taką możliwość.

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, WPRD700 napisał:

Wciąż to możliwe nawet na PS3.

No faktycznie zapomniałem o tym, ps3 miałem krótko i nie bawiłem się z nią za bardzo. Kojarzę nawet superkomputer stworzony z kilkuset ps3, był w top100 świata w tamtym czasie. Stosunek cena/tflops był bardzo dobry w przypadku playstation. Eh gdyby na xbox series x dało się zainstalować pełny windows 10...

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.07.2021 o 08:17, olo163 napisał:

Nie każdy producent to podaje, a Ty wg mnie źle zabierasz się do tematu.

Jak chcesz nauczyć się elektroniki to musisz iść do szkoły o takim kierunku bo tu nikt cię nie nauczy.

Jak chcesz poskładać PC to konkretnie:

1. Ile masz kasy?

2. Do czego pc ma służyć?

3. Msz już jakieś części?

Jak chcesz intela to ja to rozumiem i szanuję. Jak odpowiesz na powyższe pytania to My doradzimy ci co kupić. Jak już ustalimy jaki konkretnie cpu wybierzesz to doradzimy ci płytę do niego a jak już będzie konkretna płyta lub dwie to w otchłani Internetu poszukamy jej testów i informacji o sekcji zasilania. Tak w baaaardzo dużym uproszczeniu możesz sobie wytłumaczyć że im więcej tych dużych czarnych kwadracików wokół gniazda procesora tym mocniejsza/lepsza sekcja zasilania i ma więcej faz, ale z reguły są one przykryte częściowo lub w całości radiatorami.

 

Nie obraź się teraz ale ciężki z ciebie przypadek!!! Jak idziesz do lekarza a on przepisuje ci tabletki to tez tak drążysz w aptece i pytasz o skład chemiczny i porównujesz z zamiennikami?? Pewnych rzeczy nie da się wytłumaczyć laikowi, przeczytaj kilka książek - zacznij od podstaw fizyki, aby zrozumieć czym jest prąd, potem łatwiej będzie ci zrozumieć elektronikę.

No dobra: mam 1000zł, pc do grania i internetu, ostatnio kupiłem komputer na allegro który okazał się zepsuty allegro zwróciło mi pieniądze ale komputer został u mnie (częściowo) mam jeszcze inny komputer który też kupiłem na allegro 

 

https://allegro.pl/oferta/komputer-dell-i3-gen2-16gb-500gb-win10-pro-10244553449

 

https://allegro.pl/oferta/komputer-stacjonarny-dell-3020-sff-i3-ddr3-hdd-w10-10143031615

 

Chciałem też kupić dysk SSD o pojemności 500 GB najbardziej z samsunga ale inny też może być ale nie wiem czy to nie oszustwo

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/dysk-ssd-samsung-870-evo-500gb-25-vnand

 

I jeszcze chciał bym kartę graficzną do grania w gry (chyba że jest jakaś lepsza) :) 

 

https://allegro.pl/oferta/asus-geforce-gt1030-2gb-gddr5-10491618409

 

PC by TQ mówi że dobra jest chyba

 

I znalazłem taką płytę ma nawet te przykrycia to chyba dobra :) 

chociaż opinie są raczej średnie...

 

Mocna, 9-fazowa sekcja zasilania płyty głównej zapewnia stabilną pracę całego systemu oraz procesorów Intel 10. generacji.

 

https://www.x-kom.pl/p/564394-plyta-glowna-socket-1200-asrock-b460m-pro4.html

 

 

A procesor to nie wiem.

 

 

 

Chyba że coś innego bo raczej wątpię żeby mi starczyło na to jak już mam 16GB ram DDR3

5 minut temu, Alan napisał:

No dobra: mam 1000zł, pc do grania i internetu, ostatnio kupiłem komputer na allegro który okazał się zepsuty allegro zwróciło mi pieniądze ale komputer został u mnie (częściowo) mam jeszcze inny komputer który też kupiłem na allegro 

 

https://allegro.pl/oferta/komputer-dell-i3-gen2-16gb-500gb-win10-pro-10244553449

 

https://allegro.pl/oferta/komputer-stacjonarny-dell-3020-sff-i3-ddr3-hdd-w10-10143031615

 

Chciałem też kupić dysk SSD o pojemności 500 GB najbardziej z samsunga ale inny też może być ale nie wiem czy to nie oszustwo

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/dysk-ssd-samsung-870-evo-500gb-25-vnand

 

I jeszcze chciał bym kartę graficzną do grania w gry (chyba że jest jakaś lepsza) :) 

 

https://allegro.pl/oferta/asus-geforce-gt1030-2gb-gddr5-10491618409

 

PC by TQ mówi że dobra jest chyba

 

I znalazłem taką płytę ma nawet te przykrycia to chyba dobra :) 

chociaż opinie są raczej średnie...

 

Mocna, 9-fazowa sekcja zasilania płyty głównej zapewnia stabilną pracę całego systemu oraz procesorów Intel 10. generacji.

 

https://www.x-kom.pl/p/564394-plyta-glowna-socket-1200-asrock-b460m-pro4.html

 

 

A procesor to nie wiem.

 

 

 

Chyba że coś innego bo raczej wątpię żeby mi starczyło na to jak już mam 16GB ram DDR3 od tamtego komputera!!!

 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, olo163 napisał:

Posprzedawaj te stare graty za pare groszy i zobacz ile uzbierasz.

Szkoda że nie chcesz amd, tu jest więcej opcji.

no może być amd ale co to zmieni  pieniędzy mi nie doda

Link to post
Share on other sites

Np. tak na szybko bez licytacji a można poszukać taniej

B450 - 130

Płyta główna Gigabyte B450M GAMING Micro ATX - Części komputerowe, Płyty główne - Allegro.pl

ryzen 5 1600af - 450

Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF 6/12 3,2 GHz - Części komputerowe, Procesory - Allegro.pl

ram 2x4 - 170

Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF 6/12 3,2 GHz - Części komputerowe, Procesory - Allegro.pl

RAM DDR4 2*4GB 8GB G.SKILL Ripjaws V 3200MHz CL16 - Kup teraz za: 191,00 zł - Poznań - Allegro Lokalnie

lub 2x8

CORSAIR VENGEANCE LPX 16GB DDR4 CL15 - Kup teraz za: 260,00 zł - Warszawa - Allegro Lokalnie

Pamięć RAM DDR4 Crucial Ballistix 3200 2x8GB CL16 - Kup teraz za: 320,00 zł - Katowice - Allegro Lokalnie

 

W najtańszej opcji 750pln za pc z cpu 6/12 i 8gb ramu do tego ssd zwykły na sata 150 np.

Crucial BX500 240 GB 2.5" SATA III (CT240BX500SSD1) - Dysk SSD - Morele.net

i hdd z tych starych pc pod gry

A no i jak posprzedajesz i dozbierasz szukasz gpu w budżecie.

Od tego gt 1030 wydajniejszy jest stary gtx 750ti więc nie wiem czy warto za 300 kupisz gtx 950 a najlepiej szukać czegoś z 4gb vramu ale to potem jak sprzedasz starocia i określisz budżet.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...