Skocz do zawartości

Precyzyjna myszka w okolicach stu kilku złotych


Recommended Posts

Szukam myszki komputerowej, ergonomicznej, nie musi być bezprzewodowa, ale zależy mi na precyzji, zmiennym DPI i ewentualnej programowalności, dobra do grafiki. Cena jakaś przyzwoita, nie z kosmosu, tak sto, sto kilka złotych byłoby optymalnie. Ktoś coś? :) 

Edytowane przez merrigoth
Link to post
Share on other sites

Pod względem ergonomii, optowałbym przede wszystkim za myszą wertykalną, jednak wymóg, coby była precyzyjna, kompletnie się z tym mija - choć nie wiem, czy potrzebujesz wzorowego śledzenia piksel po pikselu.

 

Rozważyłbym przede wszystkim dwie propozycje, DM6 Holey (w formie outletu - 110zł):

 > https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/dream-machines-dm6-holey-s/

Otrzymujesz bardzo trwałe wnętrze, mikro-przełączniki Huano, enkoder F-Switch dla rolki, oraz wszędobylskie mikro-przełączniki Huano dla pobocznych przycisków.

Elastyczny przewód, niską wagę, która sprzyja zdrowiu dłoni i nieco koślawy "software", razem z przeciętną jakością - DM po prostu wzięło gotowy projekt z fabryki, jak robi to teraz wielu "producentów", znajdziesz tę mysz pod innymi nazwami, np. Darmoshark N1.

 

Druga - Roccat Burst Core:

 > https://www.techpowerup.com/review/roccat-burst-core/

Pod głównymi, różnie odbierane mikro-przełączniki optyczne - bardzo trwałe, lecz z zupełnie innym "feelingiem". Enkoder to renomowany ALPS, lecz nie jest tak trwały jak ten w DM6 Holey, no i pod nim mikro-przełącznik Tactile, który też nie uchodzi za bezawaryjny. Przewód to zwyczajny, gumowany kabel. Zastosowany sensor uniemożliwia zmianę parametru LOD, który jest nieco za wysoki - podczas podnoszenia myszy, kursor wciąż śledzi powierzchnię na wysokości ponad prawie 3mm.

W końcu, "ludzki" software z wszelakimi funkcjami oraz świetna jakość wykonania.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję Ci bardzo za tak szczegółowe wyjaśnienia. Biorąc pod uwagę promocje i okazje, myślę, że ten pierwszy model wchodziłby w grę. Wcześniej rozważałam Rapoo mt750, to alternatywa dla Logitech Mx Master, ale po tym poście poczułam potrzebę dokształcania się w temacie, więc sobie jeszcze porównam parametry.
Tak, wertykalne, to niebo dla nadgarstka, niestety właśnie ta precyzja jest gorsza, dlatego szukam wyjścia pośredniego. I to nawet nie chodzi o parametry, tylko ułożenie ręki itd. Myślę, że nie potrzebuję zdecydowanie dokładności do jednego piksela.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka



Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...