Skocz do zawartości

problem z płynnością przy 60 fps


Recommended Posts

Problem jest taki że od jakiegoś czasu mam problem z płynnością, przykładowo na komputerze jest włączony np film albo gra w 60 fps a ja na monitorze dostaje obraz w 40-45 fps

 

specyfikacja:

I5 9400f

gtx 1650 oc super 

ram 16 gb 

monitor aoc 27b2h 75 hz 

zasilacz silencium pc 

 

w grach takich jak np. cs go mam nawet 400 fps i  przy takiej wartosci gra i tak nie jest płynna a jesli ustawie limit klatek na sekunde do 60 fps to jest jeszcze gorzej

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to że jak dasz blokadę na 60 FPS to nie oznacza że będzie płynie , bo musi być przeważnie zastosowana jakaś technika synchronizacji . Czyli albo freesync, gsync, albo v-sync. Bez tego obraz zazwyczaj będzie się rwał , skakał itd. Możesz jeszcze w sterowniku NVIDIA przestawić wydajność karty z optymalną moc na maksymalną wydajność, karta wtedy utrzymuje maksymalny boost co też poprawia komfort rozgrywki. Włącz w grze v-sync lub włącz w sterowniku nvidi GSync compatybile czy jakoś tak. Z tym że do gsyn/freesync musisz połączyć kartę z monitorem przez kabel Display port (DP)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.07.2021 o 00:09, qweasd1324 napisał:

jesli ustawie limit klatek na sekunde do 60 fps to jest jeszcze gorzej

Wg mnie jak masz monitor 75Hz to powinieneś ograniczać fps do 75 ja używam po prostu v-sync, jeżeli gra nie osiąga 75fps to musisz zjechać z detalami w dół. Druga sprawa to ten monitor ma czas reakcji 8ms a więc dość dużo, może masz oddczucie braku płynności z powodu smużenia monitora.... i problemem nie jest komputer tylko monitor w dynamicznych scenach....

Link to post
Share on other sites

tak jak mówiłem problem z płynnością występuje tylko przy ograniczeniu fps na 60, jesli włącze nieograniczone klatki na sekunde to gra (np. cs go) osiąga nawet 400 fps.

Włączyłem synchronizacje pionową i jest ok ale gra ma duze opuznienie i dziwnie działa.

Problem wygląda tak, kiedy komputer działał normalnie a teraz gdy ogranicze gre na 60 bądź sama gra na tylu chodzi to obraz strasznie tnie i wygląda to jakby chodził na

30-40 fps. wiec byc moze to problem z kartą graficzną albo z prockiem, bo sam komp osiąga dobre liczby ale są gry bardziej wymagające i tam przykładowo nawet nie ograniczając tych fps do 60 bo poprostu gra na tylku chodzi to jest problem z płynnością i tak tylko dodam że włączając 60 hz na monitorze gry działają nowrmalnie na 400 fps problem zaczyna sie wtedy gdy w grze jest 60 fps. 

kiedys komputer działał normalnie

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...