Skocz do zawartości

Komputer zwiesza się i nie reaguje


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów, otóż od 2 dni ma problem ze swoim komputerem. Co jakiś czas, z reguły po kilku godzinach, po prostu ekran się wyłącza, a ze strony komputera jest zero reakcji. Niby chodzi bo świeci się dioda włącznika na obudowie i chodzą wiatraki, ale nie da się nic zrobić, ani zresetować, ani wyłączyć. Dopiero wyłączenie listwy na kilka sekund pomaga i można go normalnie uruchomić. Od 2 dni też przestały mi działać usb do których jest podpięta myszka tzn. jest sygnał z komputera, że podłączam coś, ale w myszce nie ma zasilania i nie działa. Po przełączeniu do innego usb działa. Być może jest to niezwiązane z pierwszym problemem, ale zastanawiam się czy nie pada mi płyta główna. Nie mam pojęcia co się dzieje. Komputer zalicza zwiechę niezależnie czy jest obciążony czy nie, ponieważ problem występuje np. oglądając youtube, jakiś film, surfując po internecie jak i grając w gry. Prawie rok temu kupiłem używane gpu być może to ono mi pada. Nie mam pojęcia co może być problemem, więc jeśli ktoś ma pomysł co może być nie tak i co się psuję to będę wdzięczny za pomoc.
Moja specyfikacja:
Płyta główna: Asus b-350f gaming
Procesor: Ryzen 5 1600
Karta graficzna: Radeon RX 580 4gb sapphire nitro
Zasilacz: Tacens Valeo V 800W
Ram: G.Skills Ripjaws V 3000 Mhz
Myszka: Logitech G502 Proteus Spectrum

Link to post
Share on other sites

To kiepsko bo objawy wskazują na niestabilne napięcia z zasilacza, warto by było go jednak podmienić bo jeżeli wina jest po jego stronie to coś takiego może Ci trwałe uszkodzić kompa, zwłaszcza kartę graficzną no i widać, że płyta główna też ma dosyć. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nikt Ci nie da 100 % właściwej odpowiedzi. Komputer to nie młotek składający się z obucha i trzonka. Jak nie uśmiecha Ci się wydawanie kasy, zresztą chyba nikt tego nie chce robić w ciemno, to szukaj kogoś, kto może Ci pożyczyć na chwilę do testów. Innego wyjścia nie ma. Równie dobrze może szwankować grafika jak i sama płyta główna. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 3.07.2021 o 23:00, Machiavelli napisał:

otóż od 2 dni ma problem ze swoim komputerem.

A nie robiles jakiejs zmiany w konfiguracji te 2 dni temu?

 

Sprobuj zainstalowac nowsze sterowniki do chipsetu B350 ze strony AMD LINK

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...